{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }

Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol
GÖZ FIRÇASI
GÖZ FIRÇASI

SEPHORA COLLECTION

SMOKY EYE FIRÇA SETİ

119 TL

Set de 4 pinceaux yeux

İNCELE

ANASTASIA BEVERLY HILLS

BRUSH 12Dual-Ended Firm Angled Brush

155 TL

Pinceau N°12

İNCELE

ZOEVA

228 Luxe Crease Rose Golden Göz Farı Fırçası

95 TL

18,5 cm x 2,7 cm x 2,7 cm / 16 gr

İNCELE

SEPHORA COLLECTION

PRECIOUS GÖZ MAKYAJI FIRÇA SETİ

169 TL

BSH EYES 21

İNCELE

ZOEVA

Aristo Fırça Seti

459 TL

Aristo Brush

İNCELE

ZOEVA

221 Luxe Soft Crease Rose Golden Far Fırçası

95 TL

18,5 cm x 2,7 cm x 2,7 cm / 17 gr

İNCELE

ZOEVA

227 Luxe Soft Definer Rose Golden Far Fırçası

95 TL

18,5 cm x 2,7 cm x 2,7 cm / 18 gr

İNCELE

FENTY BEAUTY

All-Over Göz Farı Fırçası 200

209 TL

Pinceau Fard à Paupières Polyvalent 200

İNCELE

ZOEVA

137 Petit Fan Göz ve Yüz Fırçası

95 TL

19 cm x 4 cm x 2 cm / 17 gr

İNCELE

FENTY BEAUTY

PRECISE DEFINITION FIRÇA

189 TL

Fırça-220

İNCELE

ZOEVA

234 Luxe Smoky Shader Rose Golden Far Fırçası

95 TL

18,5 cm x 2,7 cm x 2,7 cm / 19 gr

İNCELE

ZOEVA

317 Wing Liner Fırça

85 TL

Pinceau eye-liner

İNCELE

ZOEVA

225 Luxe Eye Blender Rose Golden - Far fırçası

95 TL

18,5 cm x 2,7 cm x 2,7 cm / 18 gr

İNCELE

SEPHORA COLLECTION

Eyeliner Fırçası

89.90 TL

N°37

İNCELE

SEPHORA COLLECTION

Kaş Fırçası

89.90 TL

N°35

İNCELE

SEPHORA COLLECTION

6'lı Fırça Seti

19.90 TL

6 Applicateurs en mousse

İNCELE

ZOEVA

322 Brow Line Rose Golden Geniş Kaş Fırçası

95 TL

18,5 cm x 2,7 cm x 2,7 cm / 19 gr

İNCELE

BOBBI BROWN

ULTRA FINE EYELINER BRUSH

200 TL

Pinceau yeux

İNCELE

FENTY BEAUTY

PLUSH FAR FIRÇASI

189 TL

Fırça-240

İNCELE

FENTY BEAUTY

Tapered Blending Fırçası 210

209 TL

Pinceau Estompeur 210

İNCELE

Göz Makyaj Fırçası ve Kullanımı


Kusursuz görünmenin sırrı Sephora'da! Dünyanın tanınmış markalarının ruj, fondöten, allık, yüz temizleyici, far, göz fırçası aydınlatıcı, kapatıcı gibi birbirinden farklı ürünlerini Sephora sizin için bir araya getiriyor. İdeal bir makyaj için beğeninize güvenmeniz yeterli!


Bir makyajı tamamlayan en önemli unsur elbette ki göz makyajıdır. Gündelik kullanım için çok sade bir göz makyajı bile daha iyi hissetmenizi sağlayabilir. Beğendiğiniz renk paletlerine sahip olmak sizi göz makyajı için hazır hale getirmez. Bu noktada devreye giren göz fırçaları, göz makyajının olmazsa olmaz parçasını oluşturur. Göz kalemi ve eyeliner modeli de bu konuda önemli bir yer tutar. Göz kalemi ya da eyeliner konusunda her kadının kendine uygun bulduğu bir ürün mutlaka vardır. Ancak söz konusu göz fırçası olduğunda zaman zaman kafanızın karışması çok doğal. Çünkü piyasada onlarca farklı göz fırçası modeli bulunuyor. Peki, göz fırçasını nasıl seçmek gerekir? İyi bir göz fırçası nasıl olmalıdır? Hangi fırça ile hangi işlemi uygulayacağız? Sephora, bu konuda sizin en büyük yardımcınız!


Doğal Makyaj için Doğru Fırça Kullanın


Doğal ve kalıcı bir makyaj için öncelikle kullandığınız ürünlerin makyaj malzemelerinize uygun olması gerekir. Bunun için eğer henüz fırça ya da fırça seti satın almadıysanız ürünlerinizi gözden geçirmenizde fayda var. Ancak her halükarda bir göz fırçası seti edinmeniz ve bu setin her an elinizin altında bulunması acil durumlarda işinizi kolaylaştıracaktır. Özellikle göz makyajında kullanılan doğallığı yakalamanızı sağlayacak karıştırma fırçaları, daha geniş alanda uygulama sağlayan açılı far fırçaları, göz pınarı için kalem fırça modelleri ve eyeliner fırçaları makyaj tutkunu her kadının sahip olması gereken malzemeler arasında yer almalıdır.


Suya Dayanıklı Ürünler Tercih Edin


Suya dayanıklı far paletlerinden kullanmak makyajınızın gün içerisinde daha dayanıklı olmasını sağlayacaktır. Cildinize uygun doğru renkleri ve ışıltıları içeren far paletinizi seçtikten sonra, sıra göz fırçası modellerini seçmeye geliyor! Göz fırçalarının hepsi ilk etapta birbirinin aynısıymış gibi görünse de, aslında ufak farklarla çok değişik makyaj stilleri ortaya çıkarabilen ürünler bulunuyor. Örneğin, koyu ve yoğun renk uygulamalarında küçük fırçaları tercih etmeniz gerekebilir. Farı yaymak için yumuşak uçlu ve yoğun tüylü modeller işinizi görecektir. Buğulu gözler için göz altına uygulama yapmaya yarayan kalem fırça modelleri ise mucize gibi bir etki yaratır.


Kusursuz Göz Makyajı için Karıştırma Fırçası Şart


Göz makyajı için gereken ilk fırça far uygulama fırçasıdır. Yumuşak, tüy dökmeyen modeller, farın göz kapaklarınıza daha iyi tutunmasını sağlar. Karıştırma fırçası ile farı uygulamak istediğiniz bölgeye dağıtabilirsiniz. Böylelikle makyajınız daha doğal bir görünüme kavuşur. Sephora karıştırma fırçaları, kullanıcıların en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alırken diğer markaların ürünlerinden de tercihinize göre seçim yapabilmeniz mümkün. Açılı göz fırçaları ile kaşlarınızı güçlendirmek isteyebilir, daha dolgun görünmelerini sağlayabilirsiniz. Bazen fırçanın sivri tarafıyla göz altına eyeliner uygulaması da yapabilirsiniz. Kalem fırçalar göz pınarlarına ışıltı katmak için kullanabileceğiniz ürünler arasındayken kalem göz fırçası ve eyeliner modelleri ise göz kapağı kenarlarında dışarıya taşırmadan düz çizgiler çizebilmenizi sağlar.


Hangi Eyeliner Ne Zaman Kullanılmalı?


Renkli eyeliner ve pastel eyeliner modellerinin yanı sıra mat eyeliner modelleri de makyajınızı tamamlayarak gözlerinize çekicilik kazandıracak ürünler arasında yer alıyor. Likit eyeliner modelleri, genel olarak kendi fırça uçları sayesinde kolaylıkla uygulanabiliyor. Eyeliner uygulamasını ince bir hat şeklinde çizmek için likit eyeliner modellerinden faydalanabilirsiniz. Kalem eyeliner ise buğulu ve iddialı bir göz makyajı için tercih edilebilir. Kalem ile çerçeveyi belirlemek ve ardından dağıtmak buğulu bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir. Jel eyeliner modelleri ise ince uçlu küçük fırçalara sahip en konforlu ürünler arasında yer alıyor. Suya dayanıklı olan, akmayan eyeliner kullanımının önceliğiniz olduğunu unutmayın! Gün içerisinde sık sık makyaj tazelemek zorunda kalmamak için bu konuya özen göstermelisiniz.


Yeterli Miktarda ve Doğru Ürünü Kullanmak Önemli


Makyajınız rüzgârdan etkilenerek uçup gidebilir. Bunun için kendinize uygun olan makyaj malzemelerini seçtikten sonra yeterli miktarda ürünü doğallığınızı bozmayacak şekilde uygulamanız sizi dilediğiniz görünüme kavuşturacaktır. Göz fırçası fiyatları, set hâlinde tercih edildiğinde daha avantajlı fiyat aralıklarında bulunuyor. Eyeliner fiyatları ise markasına ve modeline göre değişkenlik gösterse de, kullanıcıların ulaşabileceği fiyat aralıklarında olduklarını söylemek mümkün!


Sephora’nın sizin için bir araya getirdiği dünya markalarının öne çıkan ürünlerinden kendinize en uygun olanı seçerek siz de dilediğiniz görünüme kolayca kavuşabilirsiniz.


