Vücut ve Banyo

Vücut ve Banyo

Hayatın yoğun akışına vücut ve banyo ürünleri ile kısa bir mola verebilirsiniz. Vücut kremleri, duş jelleri, sabunlar, deodorantlar, vücut yağları ve aklınıza gelebilecek pek çok vücut ve banyo ürününü Sephora sizin için bir araya getiriyor.

 Güzellik Fikirleri VE İlham Kaynakları 

Yüzün için olduğu gibi vücudun için de yüzlerce cilt bakım ürünü mevcut! Vücut bakımı ürünleri tüm cildin için tasarlanmıştır. Banyo ve duş bakım ürünleri cilt tipine, ihtiyaçlarına uygun içerikerle ve zevkine göre tercih edebileceğin kokularla zenginleştirilmiştir.


Bu güzel çeşitliliğin yanında, özel vücut bakım ürünleriyle kendini şımartabilirsin. Beslemek ve sıkılaştırmak gibi özel ihtiyaçları karşılayan bakım ürünleri, Good For formülleri gibi yaşam tarzlarına yanıt veren bakım ürünleri, erkek bakımı gibi hedefe yönelik rutinler sunan bakım ürünleri, mevsim ihtiyaçlarına göre hazırlanmış güneş koruyucu bakım ürünleri... Bazı ürünler vücut ve banyo seti veya seyahat boy olarak farklı seçenek ve konseptlerde de mevcuttur. Bu formülleri nazikçe ve derinlemesine uygulamak için aksesuar kullanabilirsin. Böylece cilt bakım rutinin daha pratik, keyifli ve etkili hâle gelebilir.

Eksiksiz ve mükemmel bir rutine kavuşmanı sağlamak üzere senin için vücut bakımına dair bilgileri derledik. Her gün, duştan hemen sonra vücudunu bakım ürünleriyle buluşturarak cildine esneklik ve yumuşaklık katmaya yardımcı olabilirsin. İster nemlendirici süt, ister nemlendirici krem veya besleyici bir yağ... Her gün uygulamaktan keyif alacağın bir ürün seç. Sonrasında vücudunun daha hassas bölgelerini koruma altına almayı da düşünebilirsin: el bakımı, ayak bakımı, göğüs ve dekolte bölgesi bakımı...


Haftada bir kez, ciltteki kirleri arındırmak ve cildinin nefes almasını sağlamak için arındırıcı vücut peelingini bakım ritüeline ekle. Böylece tüm vücudun yeniden nefes almaya başlar! Geriye bir deodorant sayesinde tazelenmek, yoğun nem sağlayan bir vücut bakım ürünü sayesinde hafiflik hissi kazanmak, bir cilt losyonu sayesinde enerjini ve canlılığını korumak kalıyor. Vücut bakımı ürünlerinin sağladığı mutluluk hissini kaçırma!

"Duşa girmek" ifadesini "duşta iyi vakit geçirmek" olarak dönüştürmeni öneriyoruz. Sıvı sabunlarımız egzotik kokularıyla seni farklı bölgelere seyahat ettirirken, katı sabunlarımız peeling veya temizleyici etkiler sunar. Duş jellerimiz ferahlatıcı ve yatıştırıcı his verirken duş köpüklerimiz ise yumuşak dokularıyla cildini şımartır.


Banyo tuzları, küpleri ve yağlarıyla banyo yapmayı daha keyifli bir hâle getir. Kısacası Sephora Banyo & Duş koleksiyonları sayesinde her şey değerli bir ritüele dönüşüyor.

Sephora'nın erkek vücut bakım ürünleri hakkındaki her şeyi biliyor musun? Bir duş jeli ve sabun, belki bir temizleme jeli, vücut ve saç şampuanı veya eriyen bir duş jeli olabilir. Bir erkek deodorantı, taze notalara sahip bir stick veya harika bir ikonik erkeksi kokunun varyasyonu olabilir.


Bir nemlendirici, sıkılaştırmaya yardımcı balsam, yatıştırıcı bir losyon olabilir. Ve sizi karşı konulmaz kılmak için erkek vücut bakımları ürünleri aynı zamanda bronzlaştırıcı bakım ürünlerini de kapsar.

Pratik, eğlenceli ve benzersiz vücut aksesuarlarıyla bakımını en üst seviyeye taşımaya ne dersin?


Cildi nazikçe okşayan bir duş lifinden yüz masajı aletine kadar uzanan ürünlerimizle, yeni ritüeller benimsemene, yeni heyecanlar keşfetmene, derinlemesine bakımlardan yararlanmana ve daha aydınlık bir cilde kavuşmana imkân sağlıyoruz. Bronzlaştırıcını kolayca ve eşit şekilde uygulayabilmeni sağlayan akıllı eldivenler, selülit karşıtı masaj aletleri, konjac süngerler de vücut aksesuarları arasındadır. Vücut aksesuarlarının seni şaşırtmasına izin ver!

D vitamini almak ve güzel bir cilt tonuna sahip olmak için güneşi çok seviyoruz. Ancak UVA ve UVB filtrelerine karşı SPF içeren bir ürün uygulamadan asla güneşe çıkmamak gerekir! Sana uygun güneş bakım ürününü bulman için eksiksiz bir vücut güneş koruması yelpazesi sunuyoruz.


Kimyasal filtreli (emici etki) veya mineral filtreli (yansıtıcı etki) formüller; cilt güneşe alıştığında yüksek veya daha hafif indeksli formüller. Onarıcı balsamlar, tazelik veren sütler ve cilt bakımlarıyla güneş sonrasını ihtiyaçlarını da düşündük. Ufukta güneş yok mu? Güneşe ihtiyaç duymadan bronzlaştırıcı etki sağlayan ürünler sayesinde konforlu ve huzurlu şekilde bronzlaşmanın keyfini çıkar. Altın renginde bir cilt!.

Cildine, bitkilere ve hayvanlara daha duyarlı bir güzellik mi istiyorsun? O hâlde Good For vücut ve banyo bakım ürünlerini keşfet.


Doğal içerikli vücut bakımları için "Good for you" ürünlerini, çevreye duyarlı vücut ve banyo bakımı için "Good for a better planet" ürünlerini deneyebilirsin. Dilersen hepsine aynı anda sahip olabilirsin! Good For ürünleri; kendine iyilik yapmak, herkese iyilik yapmak demektir...

Sephora'da vücut ve banyo bakımı için sana en iyilerin en iyisini sunmayı seviyoruz! Verimli ve yenilikçi formülleri için daima tercih edilen markaları senin için bir araya getiriyoruz.


Yves Saint Laurent, Lancôme, Chanel, Dior, Guerlain'in yanı sıra Sephora Collection, Mario Badescu, Merci Handy, Sol-de-Janeiro'nun vücut ve duş bakım ürünleriyle kendini şımart!