YENİ BENEFIT GIMME BROW+ VOLUMIZING PENCIL!🔥
ÖNCE ONLINE'DA KEŞFET!
Ürün, marka, kategori ara​...
Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Işıl ışıl ve pürüzsüz görünen bir cilde sahip olmanın yolu, düzenli yüz bakımı ve doğru bakım ürünlerini kullanmaktan geçer. Sephora tüm cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına uygun yüz bakım ürünleri arasından dilediğiniz seçerek cildinizi şımartabilirsiniz.

Cilt Bakım  türlerimiz 

 İHTİYACINA GÖRE

GOOD FOR

CİLT BAKIMI

KEŞFET

YAZ

TRENDLERİ

KEŞFET

BAKIM İÇİN

MOLEKÜLLER

KEŞFET

Hiç kuşkusuz, güzellik için yüz bakımı şart! Öyle ki, yaşınız kaç olursa olsun yapmanız gereken tam da bu. Cilt bakımı, yaşınıza ve ihtiyaçlarınıza göre, cildinizi nemlendirmeye, beslemeye, onarmaya, sıkılaştırmaya yardımcı olur. Elinizden gelenin en iyisini yaparak, makyaj temizleyiciden seruma, maskeye, güneş korucuya ve tonik losyona kadar kendi rutininizi oluşturmak ve her birini tek tek kullanmak için farklı yüz bakım ürünleri seçebilirsin.


Böylece bu rutin, cildinizi dış etkenlerden, yaşlanma belirtilerinden ve cilt endişelerinden korumak için kişiselleştirilmiş bir çözüm hâline geliyor. Sephora'da erkekler için de yüz bakım ürünleri mevcut. İçerdiği bileşenlere göre bir formül seçebilirsiniz: doğal kökenli aktifler, tescilli kompleksler, Good For kompozisyonları... Markalar ve laboratuvarlar bizi hiç boş bırakmayarak sürekli mutlu ediyorlar: En çok satanlara ek olarak, cildimizin taze, esnek, yumuşak ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmasına yardımcı olmak için düzenli olarak daha da yenilikçi ürünler sunuyorlar. Tüm yenilikler için Sephora’yı takipte kalın!

Bir günlük yüz bakımı rutini, bir de haftalık cilt bakımı rutini vardır. Günlük yüz bakımı rutini, cildi yeniden dengelemeyi, güne hazırlanmayı ve cildi canlandırmayı hedefler. Sabahları, bir gündüz kremi kullanmak olmazsa olmaz! Gündüz kreminin başlıca görevi cildi nemlendirmektir fakat genelde bundan çok daha fazlasını yapar: Cildi kirlerden, tozdan, soğuktan veya güneşten korumaya yardımcı olur; yorgunluk veya yaşlanma belirtilerine karşı mücadele eder; cilde parlaklığını geri kazandırmayı amaçlar. Etkisi (aktif bileşenler açısından daha yoğun) bir serum ve (cildin daha ince olduğu ve kırışıklıklarla daha hızlı belirginleşen bir alana yönelik) bir göz çevresi kremiyle güçlendirilebilir. Akşamları ise cildinize uygun bir gece kremi kullanmak en doğrusu olacaktır.


Gece kremi neden farklıdır? Uyku esnasında cilt kendini daha iyi yeniler. Bu yüzden gece kremine daha derinlemesine performans gösteren bir formül kazandırıyoruz. Başka hedeflere yönelik bakım ürünleri, cilt lekelerini düzeltmek üzere bu rutini tamamlayabilir. Haftada bir veya iki kez, cildini ölü hücrelerden arındırarak nefes almasını sağlamak için yüz temizleme veya peeling ürünleriyle kendinize cilt bakımı uygulayabilirsin. Daha fazlası için, dudak, kirpik ve kaş bakımlarını da düşünebilirsin.

Gelin, ihtiyaçlarınıza göre şekillenen bir yüz bakımının neler yapabileceğinden daha somut bir şekilde bahsedelim. Cildin yağlanmaya meyilliyse, sebum dengesini düzenlemeye yardımcı matlaştırıcı cilt bakım ürünlerini çok seveceksin. Buna ek olarak, siyah nokta ve sivilce görünümünü azaltmaya yardımcı, gözenekleri sıkılaştırmayı, cilt dokusunu iyileştirmeyi destekleyen leke önleyici bakım ürünlerini de düşünebilirsin. Cildin kurumaya meyilli ise nemlendirici ve besleyici bir yüz bakımıyla cildinin iyileşmesine yardımcı olabilirsin.


Ayrıca cilt kızarıklıklarını gidermek ve hassas cildi yatıştırmak için geliştirilmiş formüller de var. Yüz bakımlarından hiçbir şey kaçmaz! Bu, zamanla veya yaşamın ritmi içinde ortaya çıkan belirtileri içerir: kırışıklıklara karşı savaşan veya daha genel olarak tüm yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı bakımlar, cilt sıkılaştırmaya yönelik bakımlar, koyu leke önleyici bakımlar vb. Koyu halkalarınız mı var yoksa donuk bir cilde mi sahipsin? Işıltı veren ve yorgunluk izleri karşıtı bakımlar senin için Sephora'da. Bir cilt bakımı rutininin altın kuralını unutma: Tüm küçük cilt endişelerini gidermek için farklı formülleri birleştir ve ihtiyacın ne olursa olsun güzel bir cilt görünümüne sahip olun!

Tıraştan cilt temizlemeye kadar, erkeklerin yüz bakımı da bir o kadar önemlidir. Erkekler de kusursuz ve canlı görünen bir cilde sahip olmak ister. Erkeklerin daha kalın yapıya sahip olan ciltleri ve daha yüksek melanin seviyesi ihtiyaçlarını karşılamak için onlara özel farklı cilt bakımı ürün önerileri hazırladık.


Peki ya sonuç? Hedefe yönelik nemlendirici ve yorgunluk izleri karşıtı bakımlar, özel peelingler... Yaşlanma karşıtı bakımları bile düşündük. Günlük hayatlarını kolaylaştırmak için erkekler de bir bakım setinden faydalanabilirler. Sakaldan saçlara uzanan, baş döndürücü bir çekicilik sergilemek için yeterli bir bakım.

Temiz cilt, taze cilt demektir ve yenilenmeye her zaman daha yatkındır. Sabahları cildi temizlemek canlanmasına olanak tanır. Ancak akşam yapılan cilt temizliği çok daha önemlidir. Ter, kir ve toz kalıntılarını ortadan kaldırmak gerekir. Ayrıca makyaj kalıntılarından da cildi arındırmak çok önemlidir.


Bu nedenle, bu rutin genellikle 2 adımda yapılır: makyaj temizleyici ve/veya yüz temizleyici. Yağlı cilde sahip kişiler genellikle hafif dokuları (köpük temizleyiciler, micellar makyaj temizleyiciler vb.); kuru cilt tipine sahip kişiler de daha fazla nemli dokuları (çift fazlı micellar makyaj temizleyicileri, makyaj temizleme sütleri vb.) tercih ediyorlar. Bu bakımı mükemmelleştirmek için spesifik bir göz makyajı temizleyicisi de kullanabilirsiniz. Tonikler ise tüm cilt tipleri için mutlaka uygulanması gereken temizliğin son aşaması olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yüz maskeleri; siyah noktalara, koyu halkalara, donuk cilde, yorgunluk belirtilerine, susuz kalmış cilde veya tam tersi aşırı parlak bir cilde yönelik bir cilt bakımıdır. Cildinin sağlıklı görünümünü yeniden kazanması için ona ihtiyaç duyduğu şeyi ver. Maske bir dakika boyunca yüzde bırakıldığında âdeta bir rahatlama yaşamanızı sağlar.


Maskeler krem ya da kağıt formda olabilir. Maske uygulaması eğlenceli bir rutine bile dönüşebilir: Köpüren maskeyi, siyah maskeyi veya emoji tasarımlı maskeyi biliyor musun? Cevabın hayırsa denemenin tam zamanı!

Evet, cildine iyi bakmak istiyorsun. Ancak "ne pahasına olursa olsun" diye düşünerek hareket etmek istemiyorsun.


Bileşenlerin doğal kökenli olması ve/veya ambalajın çevreye duyarlı olması konusunda hassas olduğunu bilerek her bir ihtiyacını karşılamak için Good For serimizi tasarladık. Doğayı, hayvanları ve çevreyi koruma konusunda duyarlıyız. Daha güzel bir dünya için bu görüşü daima destekliyoruz.