YENİ BENEFIT GIMME BROW+ VOLUMIZING PENCIL!🔥
ÖNCE ONLINE'DA KEŞFET!
Ürün, marka, kategori ara​...
Parfüm

Parfüm

Parfüm bir kokudan çok daha fazlası! Ruh halinizi yansıtan, arzularınızı çağrıştıran, kişiliğinizi ifade eden parfümlere Sephora’nın zengin parfüm koleksiyonu ile sahip olabilirsiniz.

güzellik Fikirleri ve İlham Kaynakları

Parfüm kullanmak vazgeçilmez bir güzellik rutinidir! Evet, bir parfüm, aromatik üst, orta ve alt notalarıyla kişiliğimizi yansıtırken her geçişimizde hoş bir iz bırakır. Tabii iyi bir seçim yapmak şart! Neyse ki ideal parfümünüzü bulmanın farklı yolları var: Tercihlerinize göre kadın veya erkek parfümlerini keşfedin, kendinizi bir eau de toilette'in veya bir eau de Cologne'un yoğunluğuna kaptırın, en iyi parfümlerden ilham alın.


Sizin için en uygun parfümü bulduktan sonra, parfüm setleriyle daha da ileriye gidebilir ve hoşunuza giden kokuları nemlendirici sütler veya duş jellerinde bulabilirsiniz. Bu arada, daha ileriye gitmekten bahsetmişken, kokunuzu gittiğiniz her yere götürmek için size uygun olup olmadığını keşfetmek üzere seyahat boy parfümlerimize göz atmayı unutmayın. Harika bir macera başlıyor!

Sıklıkla kadın veya erkek parfümleri hakkında konuşuruz. Bu parfümleri birbirlerinden ayıran nedir? Bir kadın parfümü, daha odunsu veya daha baharatlı olan bir erkek parfümünden daha hafif, daha çiçeksi ve daha şekerlidir. Ne var ki, koku seçiminin bir kuralı yok! Bir kadın erkeksi bir kokuya âşık olabilirken, bir erkek de kadınsı bir eau de Cologne kokusuna kapılabilir. Dahası, karışık parfümler de var: Her şeyin öncelikle bir duyarlılık ve karakter meselesi olduğunun kanıtı! Koku notalarınızı bulamayacağınız tek kategori: Çocuk parfümleri! Evet, çocukların ve gençlerin de kendilerine hitap eden eau de toilette'leri var. Hafif, meyveli veya belirgin kompozisyonlar, ne var ki yetişkinler için iddiasız kalabilir.


Endişelenmeyin! Kadın ve erkek parfümleri o kadar çok ve çeşitlidir ki, kim olduğunuzu yansıtan kompozisyonu bulmakta hiç zorlanmazsınız: özgür, asi, otantik, göz alıcı, sınır tanımaz...

Kadın parfümü veya erkek parfümü ararken, aynı kokunun EDP'ye veya EDT'ye entegre edilebildiğini fark etmişsinizdir... Ve işte büyük soru: O hâlde ikisini de öne çıkaran şey nedir? Sizinle bu konuya dair bazı bilgileri paylaşıyoruz! Parfüm özü en konsantre ve en değerli olanıdır. 8 saate kadar kalıcılık sağlar. Ardından, yaklaşık 4 saat boyunca müttefikiniz olan daha az EDP gelir. EDT, daha canlı ve daha hafiftir. 3 ila 5 saat boyunca özgürce hareket etmenizi sağlar. Hiç de fena değil!


Peki ya tüm bunların arasında EDC nerede duruyor? İşte, çok özel bir koku ailesine ait olan ayrı bir kategori: Hesperid ailesi. Ağırlıklı olarak narenciye kokuları içerir. Çok hafiftir; EDC 2 ila 3 saat arasında kendini gösterir. Öte yandan, günümüzde EDP veya EDT'ye eşdeğer bir kalıcılık ve güçlü performans için birçok parfümör tarafından yeniden tasarlanıyor!

Koku sanatı kuralları çerçevesinde kadın parfümleri, erkek parfümleri veya karışık parfümlerden söz etmek istiyorsak, yedi büyük koku ailesi olduğunu bilmemiz gerekir: Narenciye bazlı Hesperid ailesi; odunun yanı sıra misk ve sedir bazlı odunsu koku ailesi; kehribar ve diğer egzotik bileşenlerden oluşan duyusal oryantal koku ailesi; çiçek bazlı çiçeksi koku ailesi; bergamot, meşe yosunu ve paçuli bazlı Şipre koku ailesi; meşe yosunu, sardunya, bergamot ve kumarin bazlı Füjer koku ailesi; kekik, biberiye, lavanta gibi ot ve bitki bazlı aromatik koku ailesi. İlginç, öyle değil mi?


Üstelik, bugün her zamankinden daha çok çiçeksi, baharatlı, pudramsı, taze kokulu, akuatik, odunsu parfüm hakkında konuşuyoruz. Ardımızda bırakacağımız iz hakkında bir fikir edinmek artık daha kolay!

Hediye olarak bir kadın veya erkek parfümü vermek, her zaman hoş bir davranış olmuştur. Yılbaşı, Sevgililer Günü, Anneler Günü veya Babalar Günü... Parfüm hediye etmenin sevgimizi göstermenin bir yolu olduğunu söyleyebiliriz! Siz de parfüm hediye etmek ister misiniz? Parfüm seti hediye edin! Parfüm setinin içinde, klasik, seyahat veya mini boyda eau de toilette veya eau de parfum yer alıyor. Bu parfümlere aynı kokulara sahip vücut veya tıraş öncesi ve sonrası bakım ürünleri eşlik ediyor. Bu hediye setleri makyaj ürünleri de içerebilir.

Parfüm kullananlara ve bu parfümlerin kokusunu alanlara en çok hitap eden kokular nelerdir? Kendinizi popülaritenin kollarına bırakmak istiyorsanız, bu markaların parfümlerine göz atabilirsiniz: Hugo Boss, Yves Saint Laurent, Lolita Lempicka, Tom Ford, Dolce Gabana, Guerlain, Carolina Herrera, Dior, Armani veya Hermès.


Tabii ki de daha az bilinen fakat bu markaların parfümleriyle aynı derecede büyüleyici olan diğer kadın veya erkek parfümlerine de güvenebilirsiniz: birçoğunu mağazalarımızda veya sephora.com.tr'de bulabilirsiniz.