Ürün, marka, kategori ara​...

Gece rutini

Cilt bakımınızı gece rutinine uyarlamak için 3 adım


Cildiniz dinlenmez, özellikle de geceleri! Gündüzleri UV ışınlarına, kire, rüzgâra, ısıya karşı bir kalkan görevi görür ve geceleri uykunuzdan ve dış faktörlerin yokluğundan faydalanır. Hücreler kendilerini yeniler, kolajen üretimi uyarılır, kan dolaşımı size enerji vermek için hızlanır, gözenekler açılır ve daha geçirgen hâle gelir... Her biri cildinizi aktif maddelerle buluşturmak ve yenilenmesine yardımcı olmak için ideal koşullar! Cilt bakımı söz konusu olduğunda, 3 temel adımı takip etmek gerekir: etkili temizlik, hedefe yönelik bakım ürünleri ve yüzünüzü derinlemesine nemlendirme. Gece cilt bakım rutininin tüm faydalarını ve cilde yardımcı olacak ürün yelpazemizi keşfedin.

Cilt bakımınızı gece rutinine uyarlamak için 3 adım


Cildiniz dinlenmez, özellikle de geceleri! Gündüzleri UV ışınlarına, kire, rüzgâra, ısıya karşı bir kalkan görevi görür ve geceleri uykunuzdan ve dış faktörlerin yokluğundan faydalanır. Hücreler kendilerini yeniler, kolajen üretimi uyarılır, kan dolaşımı size enerji vermek için hızlanır, gözenekler açılır ve daha geçirgen hâle gelir...

Her biri cildinizi aktif maddelerle buluşturmak ve yenilenmesine yardımcı olmak için ideal koşullar! Cilt bakımı söz konusu olduğunda, 3 temel adımı takip etmek gerekir: etkili temizlik, hedefe yönelik bakım ürünleri ve yüzünüzü derinlemesine nemlendirme. Gece cilt bakım rutininin tüm faydalarını ve cilde yardımcı olacak ürün yelpazemizi keşfedin.

Daha fazla

Temizlik

İlk önce, cildinizi tüm kirlerden arındırmanız gerekir. Buna makyaj kalıntıları, toz, ter ve ayrıca ölü hücreler de dahildir... Gözeneklerinizin tıkanıklığı giderildiğinde, cildiniz tekrar nefes alacaktır. Yüzünüzde makyaj olmaması veya geç yatmanız durumuda bile uygulanması gereken önemli bir adımdır. Misel su kadar hoş bir makyaj temizleme yağı, birçok kalıntıyı temizleyen yüz temizleme jeli, yumuşak dokulu ve etkili bir temizleme balsamıyla bu bakımı bir rahatlama anına dönüştürebilirsiniz. Cildinizin nemini korurken ve nem desteği sağlarken, eşit bir cilt görünümüne sahip olmak istiyorsanız Good For formülleri tam size göre!

Bakım

Cildiniz vermek istediğiniz bileşenleri almaya hazır olduğuna göre, belirli aktif maddelerle zenginleştirilmiş ürünlerle cilt endişelerinin olduğu bölgelere bakım uygulamak için gece rutininizi özelleştirebilirsiniz. Donuk cilt, akne, ince çizgiler ve sıkılık kaybıyla mı karşı karşıyasınız? O hâlde arındırıcı bir jel, AHA ve BHA açısından zengin bir peeling, arındırıcı bir losyon veya yaşlanma karşıtı bir retinol serum kullanmayı deneyin. Dudaklarınız da yumuşatıcı etkili bir maskeden faydalanabilir!

Nemlendirme

Nemlendirme sabah ve akşam olmak üzere çok önemlidir: Cildi korumaya, güçlendirmeye, onarmaya, yaşlanma belirtilerini önlemeye yönelik bir rutinin olmazsa olmaz adımıdır. Cildinizin ihtiyacına yönelik size rahatlık hissi veren bir formül seçmenizi öneririz: zengin içerikli kremler, rahatlatıcı yağlar, hafif dokulu jel kremler...

SSS

Besleyici, canlandırıcı, yeniden yapılandırıcı etken maddeleri öne çıkaran bir rutin. Cildin ışıktan ve dış etkenlerden korunduğu zaman kendini yenilediği bir gerçektir. Gündüzleri koruyucu ve aydınlatıcı ürünlerin kullanılması, geceleri ise onarıcı bakım ürünlerinin kullanılması en iyisidir. Cildinizi her durumda ve her zaman nemlendirmeyi ihmal etmeyin!

İlk fark, aktif maddelerdir. Gündüzleri, ürünler genellikle hidrolipidik tabakayı korumak ve serbest radikallere karşı savaşmak için harekete geçerler. Geceleri ise hücre yenilenmesini güçlendirmek ve teşvik etmek için harekete geçerler. Gece formülleri içerik bakımından daha zengin olma eğilimindedir çünkü cilt zengin formülleri daha kolay emebilmektedir.

İlk tavsiyemiz: Gece rutininize hava karardığında başlamanız en iyisidir. Eğer formüller hızla emilirse cildinizin ürünlerinizi emmeye başlaması için biraz beklemeniz iyi olur. Yatmadan sadece on dakika önce uygulanan kolay bir yöntem!

Gece rutininizin son adımı olarak uygulayabilirsiniz. Bu, gece kremini temiz bir cilde uygulamanız gerektiği anlamına gelir (temizlik konusu tartışmaya kapalıdır!). Hedefe yönelik losyon ve serum gibi ürünlerinizden sonra uygulayabilirsiniz. Genelde gece kremi terimini kullanıyoruz fakat bu aynı zamanda bir yağ, bir jel ve hatta bir maske de olabilir!

Retinol, hücre yenilenmesini teşvik ederek yaşlanmanın gözle görülür belirtilerine karşı mücadelede kendini kanıtlamış bir moleküldür. Üstelik dermatologlar tarafından da tavsiye ediliyor. Teknik olarak A vitamininin sentezlenmiş bir versiyonu olarak tanımlanabilir. Genellikle, cildin tüm faydalarına erişebilmesini sağlamak adına retinol geceleri uygulanır çünkü aynı zamanda ışığa duyarlı olabilir.