{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol

TANGLE TEEZER

The Ultimate Finishing

169.50 TL

Pink

İNCELE

TANGLE TEEZER

The Wet Detangler

109.50 TL 'den başlayan fiyatlarla

Saç Fırçası

İNCELE

TANGLE TEEZER

The Ultimate Finishing

169.50 TL

Kartáč Tangle Teezer The Ultimate Black

İNCELE

TANGLE TEEZER

Detangling Fine & Fragile

129.50 TL

Saç Fırçası

İNCELE

TANGLE TEEZER

Detangling Compact Styler

89.50 TL 'den başlayan fiyatlarla

Gold Rush

İNCELE

TANGLE TEEZER

Compact Styler Edition Noel

139.50 TL

Midnight Tropics(90 gr)

İNCELE

TANGLE TEEZER

The Original Pink Fizz

80 TL 'den başlayan fiyatlarla

Pink Fizz

İNCELE

TANGLE TEEZER

Thick & Curly

129.50 TL

Saç Fırçası

İNCELE

TANGLE TEEZER

Detangling Compact Styler

139.50 TL

Gold Starlight

İNCELE

TANGLE TEEZER

Thick & Curly

129.50 TL

Salsa Red

İNCELE

TANGLE TEEZER

Back-Combing Hairbrush

129.50 TL

Brosse à crêper

İNCELE

Saç Aksesuarlarının En Önemlisi Saç Fırçası ve Taraklar

Doğru fırça veya tarak seçimi saç sağlığı konusunda fark yaratabilir. İnce veya seyrelmiş saçlarınız varsa, tahriş olmuş bir saç derisinden yakınıyorsanız veya kırılma problemleri yaşıyorsanız tarağınıza yakından bakmalı ve onu doğru şekilde kullandığınızdan emin olmalısınız. Bugün piyasada çok çeşitli saç şekillendirme araçları bulunmaktadır. Bununla birlikte fırça tarak modelleri, günlük saç bakım rutininin önemli bir parçası olmaya devam eder.

Birbirinden Kaliteli Fırça Modelleri

Kıvırcık veya kısa saçlı kadınlar günlük şekillendirme için taraklara güvenebilir. Ancak saç fırçası, istenen görünümü elde etmek için kullanılabilen pratik bir aksesuardır. Bu aksesuarlar, saçların daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamak için telleri yumuşatmaya yardımcı olabilir. Aynı zamanda saç derisine masaj yaparak doğal yağları serbest bırakır ve saçların tüm tellerine yayılmasını sağlar. Aşağıdaki saç fırçası çeşitleri arasından saç tipinize en uygun olanı seçebilirsiniz:

 • Saç Açıcı Fırça: Oval formlu, alt tarafı düz olan gövdeye ve uzun bir tutamaca sahip olan bu fırçalar, kıvırcık saçlar da dahil olmak üzere tüm saç tipleri için uygundur. Bu ürünler hem ıslak hem de kuru saçlarda kullanılabilir. Dolaşmış saçların fırçalanmasından kaynaklanan hasarı en aza indirir. İnce ve esnek kıllara sahip olan seçenekler, çocukların saçlarının rahatsız olmayacakları şekilde taranmasını ve saçlarda oluşan düğümlerin açılmasını kolaylaştırır.
 • Islak Saç Fırçası: Tabanı düz ve tutamaçsız olan bu modeller, ince ve yumuşak kıllara sahip olur. Bu ürünlerde bulunan kıllar, sudan etkilenmediği için ıslak saçlarda rahatlıkla kullanılır. Islak saçlar, nem sebebiyle kırılmaya daha elverişli olur. Bu sebeple bu ürünler ince yumuşak kılları ıslak saça zarar vermeyecek şekilde tasarlanır.
 • Duş Fırçası: Bu ürünlerin üzerinde hızlı kuruma için havalandırma delikleri bulunur. Esnek tasarımı ve yumuşak kılları duşta kullanıma uygundur.
 • Yastık Fırçası: Yumuşak kauçuk tabana, sert tel veya plastik kıllara sahip olan modellerdir. Sert kıllar, saç derisini uyarmada etkilidir.
 • Termal Fırça: Seramik, turmalin veya titanyum gibi ısı ileten malzemelerden yapılan namlulu yuvarlak veya kanatlı fırçalardır.
 • Doğal Fırça: At kılı gibi doğal materyallerden oluşan bu ürünler, saç derisinde bulunan yağları dağıtma yetenekleri sebebiyle popülerdir. Veganların kullanımına uygun olan doğal modeller de bulunur. Bunlar agave gibi doğal liflerle üretilir.
 • Naylon Fırça: Statik elektriği azaltan, kalın saçları etkili şekilde çözen sentetik malzemelerle üretilen modellerdir.
 • Kavisli Fırça: Bu ürünler baş yapısına uygun, ergonomik şekilde tasarlanır. Çoğu hafif plastikten üretilir.
 • Kürek Fırça: Dikdörtgen formlu bu ürünler, geniş zemini sebebiyle saçların düzleşmesine yardımcı olur. Bu sebeple hemen hemen tüm düzleştirici tarak modelleri bu formda üretilir.

Tangle saç fırçası çeşitleri, tüm bu formların etkilerini sizler için bir arada sunar. Bu ürünlerin fırçalarındaki dişler markaya özel olarak üretilir. İki katmanlı esnek teknolojiye sahiptir. Esnek ve uzun dişlere sahip olan seçenekler ile dolaşmış saçlar kolaylıkla açılabilir. Kısa dişli modeller ise elektriklenmeyi engeller. Etkili sonuçlar için duştan sonra saçınızı kurutmadan hemen önce tarayabilir ve saç kurutucu ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Bu ürünler, saçınızdaki fazla nemi emerek kurutma süresini hızlandırır. Aynı zamanda tarama işleminden sonra saçlarınızın formunun kaybolmasını engeller.

Etkili Sonuçlar İçin Tarak Seçenekleri

Tarak modelleri, özellikle kısa saçlara sahip olanlara pratik çözümler sunar. Birbirinden farklı seçenekleri farklı tiplerine hitap eder. Bu ürünlerin farklı özelliklerini aşağıda bulabilirsiniz:

 • Geniş Diş Tarak: Geniş dişlere sahip olan ürünler genellikle plastikten üretilir. Duşta saçları açmak için ideal seçeneklerdir.
 • İnce Dişli Uzun Tarak: Bu ürünler saçlarınızı tutam tutam ayırmanızı kolaylaştırır. Saçlarınızda farklı modeller denemeyi seviyorsanız bu ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tangle teezer tarak çeşitleri, özel dişli yapısı ve esnekliği ile hem duşta hem de saçlarınız kuruyken kullanılabilir özelliktedir. Duşta saç kremi uyguladıktan sonra saçlarınızı bu tarakla tarayarak kremin saçlarınıza nüfuz etmesini kolaylaştırabilirsiniz. Ergonomik tutuş sağlayan gövdesiyle bu ürünler, saçlarınızı tarama sürenizi daha keyifli hale getirir.

Doğru Tarak Seçimi Nasıl Yapılır?

Tarak seçimi yapmadan önce saç tipinizi ve saç sorunlarınızı belirlemeniz önemlidir. Örneğin, tarak dişlerinin içindeki genişlik ne kadar küçükse saç şekillendirmedeki hassasiyet o kadar fazla olur. Bu sebeple tarak seçerken şekillendirme için dar aralıklı modelleri, düğümleri açmak için ise geniş aralıklı modelleri tercih edebilirsiniz. Erkek saç fırçası seçimlerinin en popüler ürünlerinden birisi geniş diş tarak çeşitleridir. Eğer dolgun saçlara sahipseniz bu modelleri tercih edebilirsiniz. Tarak seti seçenekleri hem dar hem de geniş aralıklı çeşitleri sizlere sunar. Kolaylık sağlayan bu ürünlere de mutlaka göz atmalısınız.

Ürün seçerken kolay temizlenebilen modellere de göz atabilirsiniz. Silikon ve plastik ürünler akan suyun altında kolaylıkla temizlenir. Ancak fırçaları temizlemek için şampuan çeşitlerinden yardım alabilirsiniz. Bu noktada aklınıza “Saç fırçası nasıl temizlenir?” sorusu gelebilir. Fırçanın kıllarını şampuanla ovaladıktan sonra ılık suda temizlemeniz hijyen için yeterli olur.

Hangi Tarak Türü Hangi Saçlar İçin Uygundur?

Her saç tipi farklı bakıma ihtiyaç duyar. Yağlı saç tipine sahipseniz öncelikle kuru şampuan çeşitlerinden destek alarak saçınızdaki yağlı görünümü azaltabilirsiniz. Ardından saçlarınızın özelliklerine göre belirlediğiniz tarağınızı saçlarınızda kullanarak etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Aşağıda farklı saçlar için farklı tarak modellerinin faydalarını bulabilirsiniz:

 • Sık sık elektriklenen kalın telli saçlarınız varsa naylon kıllı fırçalara sahip olan modellerden birisini tercih edebilirsiniz.
 • Uzun saçları hem kurutması hem de şekil vermesi zor olabilir. Ancak kürek fırça modelleri, şekil verme ve tarama işlemini kolaylaştırdığı için uzun saç fırçası olarak adlandırılır.
 • İnce saçlara hacim kazandırmak için de kürek fırçanın yanı sıra seramik dişlere sahip olan ürünleri veya esnek dişli tangle teezer tarak seçeneklerini tercih edebilirsiniz.
 • Doğal kıllara sahip olan fırçalar ince telli saçlara hacim kazandırmak konusunda oldukça başarılı ürünlerdir.
 • Saçınıza şekil vermek istiyorsanız ince dişli uzun tarak modellerini seçmelisiniz. Bunlarla saçlarınızı tutam tutam ayırabilir, ayırdığınız yerlere krepe yapabilirsiniz. Ayrıca at kuyruğu modellerinde de bu ürünler kolaylık sağlar.

Saç Fırçası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kendinize uygun olan ürünü seçmeden önce kullanım amacınızı belirlemeniz gerekir. Örneğin, kepekli saçlarla mücadele halindeyseniz yastık fırçalar sizin için en uygun seçenek olabilir. Ancak fön makinesini sık sık kullanıyorsanız bu işlemi kolaylaştıran termal fırçalara göz atabilirsiniz. Saç düzleştirici tarak modelleri de bu iş için pratik bir çözüm sunar. Fön ile zaman kaybetmenizi engeller. Saçlarınıza şekil vermeden önce saç yağı seçeneklerinden birini kullanarak saçlarınızı besleyebilirsiniz.

Birbirinden güzel saç aksesuarları için Sephora’da bir araya getirilen ürünlere göz atabilirsiniz. Saçlarınızın ihtiyaç duyduğu ürünleri kolaylıkla bulabilir ve hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "P2966004", "brand": "TANGLE TEEZER", "name": "The Ultimate Finishing", "sku": "368682", "price": 169.50, "sku": "368682", "position": 1, "variant": "Pink", "category": "HAIR ACC/HAIR ACC./BRUSH", "dimension10": "368682", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "169.50", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3423010", "brand": "TANGLE TEEZER", "name": "The Wet Detangler", "sku": "P3423010", "price": 109.50, "sku": "P3423010", "position": 2, "variant": "Saç Fırçası", "category": "HAIR ACC/HAIR ACC./BRUSH", "dimension10": "500609", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "109.50", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P2997031", "brand": "TANGLE TEEZER", "name": "The Ultimate Finishing", "sku": "368681", "price": 169.50, "sku": "368681", "position": 3, "variant": "Kartáč Tangle Teezer The Ultimate Black", "category": "HAIR ACC/HAIR ACC./BRUSH", "dimension10": "368681", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "169.50", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3861103", "brand": "TANGLE TEEZER", "name": "Detangling Fine \u0026 Fragile", "sku": "477881", "price": 129.50, "sku": "477881", "position": 4, "variant": "Saç Fırçası", "category": "HAIR ACC/HAIR ACC./BRUSH", "dimension10": "477881", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "129.50", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P2052012", "brand": "TANGLE TEEZER", "name": "Detangling Compact Styler", "sku": "P2052012", "price": 89.50, "sku": "P2052012", "position": 5, "variant": "Gold Rush", "category": "HAIR ACC/HAIR ACC./OTHER", "dimension10": "394627", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "89.50", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P10013361", "brand": "TANGLE TEEZER", "name": "Compact Styler Edition Noel", "sku": "P10013361", "price": 139.50, "sku": "P10013361", "position": 6, "variant": "Midnight Tropics(90 gr)", "category": "HAIR ACC/HAIR ACC./BRUSH", "dimension10": "530509", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "139.50", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P2065161", "brand": "TANGLE TEEZER", "name": "The Original Pink Fizz", "sku": "P2065161", "price": 80, "sku": "P2065161", "position": 7, "variant": "Pink Fizz", "category": "HAIR ACC/HAIR ACC./BRUSH", "dimension10": "320442", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "80", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P10009796", "brand": "TANGLE TEEZER", "name": "Thick \u0026 Curly", "sku": "472981", "price": 129.50, "sku": "472981", "position": 8, "variant": "Saç Fırçası", "category": "HAIR ACC/HAIR ACC./BRUSH", "dimension10": "472981", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "129.50", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3543007", "brand": "TANGLE TEEZER", "name": "Detangling Compact Styler", "sku": "P3543007", "price": 139.50, "sku": "P3543007", "position": 9, "variant": "Gold Starlight", "category": "HAIR ACC/HAIR ACC./BRUSH", "dimension10": "453031", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "139.50", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3126036", "brand": "TANGLE TEEZER", "name": "Thick \u0026 Curly", "sku": "405246", "price": 129.50, "sku": "405246", "position": 10, "variant": "Salsa Red", "category": "HAIR ACC/HAIR ACC./BRUSH", "dimension10": "405246", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "129.50", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3126035", "brand": "TANGLE TEEZER", "name": "Back\u002DCombing Hairbrush", "sku": "414114", "price": 129.50, "sku": "414114", "position": 11, "variant": "Brosse à crêper", "category": "HAIR ACC/HAIR ACC./BRUSH", "dimension10": "414114", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "129.50", "dimension102": "BAYAN" } ] } } }