{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }

Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol
    GÖZ MAKYAJ FIRÇASI
    GÖZ MAKYAJ FIRÇASI

    SEPHORA COLLECTION

    SMOKY EYE FIRÇA SETİ

    99.90 TL

    Set de 4 pinceaux yeux

    İNCELE

    SEPHORA

    Göz Fırçası

    99.90 TL 49.95 TL

    N°30

    İNCELE

    SEPHORA COLLECTION

    Fırça Seti

    62.90 TL 31.45 TL

    Baguette

    İNCELE

    SEPHORA COLLECTION

    SEYAHAT FIRÇA SETİ

    59.90 TL

    Set de 4 pinceaux maquillage

    İNCELE

    SEPHORA

    KAŞ FIRÇASI

    79.90 TL

    N°20

    İNCELE

    MAKE UP FOR EVER

    CORRECTOR GÖZ MAKYAJI FIRÇASI

    185 TL 129.50 TL

    N°172

    İNCELE

    SEPHORA COLLECTION

    PRO BRUSHGÖZ MAKYAJI FIRÇASI

    84.90 TL 42.45 TL

    N°29

    İNCELE

    FENTY

    Tapered Blending Fırçası 210

    195 TL

    Pinceau Estompeur 210

    İNCELE

    SEPHORA

    Kaş Fırçası

    69.90 TL 34.95 TL

    N°35

    İNCELE

    SEPHORA

    Göz Fırçası

    69.90 TL 34.95 TL

    N°37

    İNCELE

    SEPHORA COLLECTION

    PRO BRUSH GÖZ MAKYAJI FIRÇASI

    79.90 TL

    N°27

    İNCELE

    SEPHORA COLLECTION

    Pinceau paupières ombreur N°18

    79.90 TL

    N°18

    İNCELE

    SEPHORA COLLECTION

    PRO BRUSH EYELINER FIRÇASI

    64.90 TL

    N°23

    İNCELE

    SEPHORA COLLECTION

    NEW CLASSIC GÖZ FIRÇASI

    59.90 TL

    12. KAŞLAR

    İNCELE

    SEPHORA COLLECTION

    NEW CLASSIC GÖZ FIRÇASI

    59.90 TL

    11. EYELINER

    İNCELE

    SEPHORA COLLECTION

    NEW CLASSIC GÖZ FIRÇASI

    59.90 TL

    08 Pinceau Ombre à paupières

    İNCELE

    SEPHORA COLLECTION

    PRO BRUSH GÖZ MAKYAJI FIRÇASI

    79.90 TL

    N°15

    İNCELE

    SEPHORA COLLECTION

    Göz Fırçası

    64.90 TL 32.45 TL

    N°81

    İNCELE

    ZOEVA

    Voyager Seyahat Boy Fırça Seti

    239 TL

    Voyager Travel Brush Set

    İNCELE

    BOBBI BROWN

    ULTRA FINE EYELINER BRUSH

    175 TL

    Pinceau yeux

    İNCELE

    Göz Makyaj Fırçası ve Kullanımı


    Kusursuz görünmenin sırrı Sephora'da! Dünyanın tanınmış markalarının ruj, fondöten, allık, yüz temizleyici, far, göz fırçası aydınlatıcı, kapatıcı gibi birbirinden farklı ürünlerini Sephora sizin için bir araya getiriyor. İdeal bir makyaj için beğeninize güvenmeniz yeterli!


    Bir makyajı tamamlayan en önemli unsur elbette ki göz makyajıdır. Gündelik kullanım için çok sade bir göz makyajı bile daha iyi hissetmenizi sağlayabilir. Beğendiğiniz renk paletlerine sahip olmak sizi göz makyajı için hazır hale getirmez. Bu noktada devreye giren göz fırçaları, göz makyajının olmazsa olmaz parçasını oluşturur. Göz kalemi ve eyeliner modeli de bu konuda önemli bir yer tutar. Göz kalemi ya da eyeliner konusunda her kadının kendine uygun bulduğu bir ürün mutlaka vardır. Ancak söz konusu göz fırçası olduğunda zaman zaman kafanızın karışması çok doğal. Çünkü piyasada onlarca farklı göz fırçası modeli bulunuyor. Peki, göz fırçasını nasıl seçmek gerekir? İyi bir göz fırçası nasıl olmalıdır? Hangi fırça ile hangi işlemi uygulayacağız? Sephora, bu konuda sizin en büyük yardımcınız!


    Doğal Makyaj için Doğru Fırça Kullanın


    Doğal ve kalıcı bir makyaj için öncelikle kullandığınız ürünlerin makyaj malzemelerinize uygun olması gerekir. Bunun için eğer henüz fırça ya da fırça seti satın almadıysanız ürünlerinizi gözden geçirmenizde fayda var. Ancak her halükarda bir göz fırçası seti edinmeniz ve bu setin her an elinizin altında bulunması acil durumlarda işinizi kolaylaştıracaktır. Özellikle göz makyajında kullanılan doğallığı yakalamanızı sağlayacak karıştırma fırçaları, daha geniş alanda uygulama sağlayan açılı far fırçaları, göz pınarı için kalem fırça modelleri ve eyeliner fırçaları makyaj tutkunu her kadının sahip olması gereken malzemeler arasında yer almalıdır.


    Suya Dayanıklı Ürünler Tercih Edin


    Suya dayanıklı far paletlerinden kullanmak makyajınızın gün içerisinde daha dayanıklı olmasını sağlayacaktır. Cildinize uygun doğru renkleri ve ışıltıları içeren far paletinizi seçtikten sonra, sıra göz fırçası modellerini seçmeye geliyor! Göz fırçalarının hepsi ilk etapta birbirinin aynısıymış gibi görünse de, aslında ufak farklarla çok değişik makyaj stilleri ortaya çıkarabilen ürünler bulunuyor. Örneğin, koyu ve yoğun renk uygulamalarında küçük fırçaları tercih etmeniz gerekebilir. Farı yaymak için yumuşak uçlu ve yoğun tüylü modeller işinizi görecektir. Buğulu gözler için göz altına uygulama yapmaya yarayan kalem fırça modelleri ise mucize gibi bir etki yaratır.


    Kusursuz Göz Makyajı için Karıştırma Fırçası Şart


    Göz makyajı için gereken ilk fırça far uygulama fırçasıdır. Yumuşak, tüy dökmeyen modeller, farın göz kapaklarınıza daha iyi tutunmasını sağlar. Karıştırma fırçası ile farı uygulamak istediğiniz bölgeye dağıtabilirsiniz. Böylelikle makyajınız daha doğal bir görünüme kavuşur. Sephora karıştırma fırçaları, kullanıcıların en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alırken diğer markaların ürünlerinden de tercihinize göre seçim yapabilmeniz mümkün. Açılı göz fırçaları ile kaşlarınızı güçlendirmek isteyebilir, daha dolgun görünmelerini sağlayabilirsiniz. Bazen fırçanın sivri tarafıyla göz altına eyeliner uygulaması da yapabilirsiniz. Kalem fırçalar göz pınarlarına ışıltı katmak için kullanabileceğiniz ürünler arasındayken kalem göz fırçası ve eyeliner modelleri ise göz kapağı kenarlarında dışarıya taşırmadan düz çizgiler çizebilmenizi sağlar.


    Hangi Eyeliner Ne Zaman Kullanılmalı?


    Renkli eyeliner ve pastel eyeliner modellerinin yanı sıra mat eyeliner modelleri de makyajınızı tamamlayarak gözlerinize çekicilik kazandıracak ürünler arasında yer alıyor. Likit eyeliner modelleri, genel olarak kendi fırça uçları sayesinde kolaylıkla uygulanabiliyor. Eyeliner uygulamasını ince bir hat şeklinde çizmek için likit eyeliner modellerinden faydalanabilirsiniz. Kalem eyeliner ise buğulu ve iddialı bir göz makyajı için tercih edilebilir. Kalem ile çerçeveyi belirlemek ve ardından dağıtmak buğulu bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir. Jel eyeliner modelleri ise ince uçlu küçük fırçalara sahip en konforlu ürünler arasında yer alıyor. Suya dayanıklı olan, akmayan eyeliner kullanımının önceliğiniz olduğunu unutmayın! Gün içerisinde sık sık makyaj tazelemek zorunda kalmamak için bu konuya özen göstermelisiniz.


    Yeterli Miktarda ve Doğru Ürünü Kullanmak Önemli


    Makyajınız rüzgârdan etkilenerek uçup gidebilir. Bunun için kendinize uygun olan makyaj malzemelerini seçtikten sonra yeterli miktarda ürünü doğallığınızı bozmayacak şekilde uygulamanız sizi dilediğiniz görünüme kavuşturacaktır. Göz fırçası fiyatları, set hâlinde tercih edildiğinde daha avantajlı fiyat aralıklarında bulunuyor. Eyeliner fiyatları ise markasına ve modeline göre değişkenlik gösterse de, kullanıcıların ulaşabileceği fiyat aralıklarında olduklarını söylemek mümkün!


    Sephora’nın sizin için bir araya getirdiği dünya markalarının öne çıkan ürünlerinden kendinize en uygun olanı seçerek siz de dilediğiniz görünüme kolayca kavuşabilirsiniz.


