GÜZELLİK İÇİN DOĞDU

BİR İSMİN GÜCÜ

Josephine Esther Mentzer, New York'ta Çekoslovak bir iş adamı olan Max Mentzer ve Macar Rose Schotz'un çocuğu olarak dünyaya geldi. Ona okula başladığında Estée'ye dönüşecek olan Esty ismini koydular. Estée güzelliğin gerçek varlığının yaş gibi bir sayıda değil, parlak, canlı bir görünümde yattığına inandı.

GENETİK BİR ŞANS

Estée «Hatırladığım ilk güzel şey annemdir» diyordu. İlk anılarından bazıları annesinin güzellik ritüelleriyle ilgilidir.

SAHNENİN YILDIZI

Estée oyuncu olma fikrinden keyif aldı hatta New York Cherry Lane Tiyatrosu'nda sahne aldı. Ancak oyunculuk nasıl cilt bakımı ürünleri oluşturacağına çözüm getiremedi. "Adımı reklam panolarında görmek istedim ama bir kremin ambalajında olmasını daha da çok istedim".

AMCASININ ADIMLARINDA

Onu bir öncü yapacak olan güzelliğe duyarlılığını geliştiren kimyager amcası John Schotz’dur.

GÜZELLİĞİ YARATMA GÜCÜ

Amca John ona cildini zararlı sabunlar yerine yağlarla temizlemeyi öğretti ve hepsi bir arada kremi yaratmanın sırrını paylaştı. "Kadife gibi değerli dokuya sahip bir kremdi. Benim için bir iksir gibiydi, sihirli bir şekilde narin bir parfümle sarmalanmış hissetmenizi sağlayan, cildi ipeksi kılan ve kusurlu görünümü yok eden bir iksirdi ." Bu, güzelliği yaratma gücüne götürecek bir hikayenin ilk kıvılcımıydı.