{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol

ORIGINS

GINZING™ ULTRA HYDRATING CREAM 50ML

Diğer seçenekleri keşfet

239 TL

50 ML

İNCELE

WISHFUL

Yo Glow

Diğer seçenekleri keşfet

539 TL 'den başlayan fiyatlarla

1 adet

İNCELE

MEDICAL BEAUTY RESEARCH

Biochange Beta Enzym

Diğer seçenekleri keşfet

769 TL

30 ML

İNCELE

REN

Glow Daily Vitamin C Gel Cream

Diğer seçenekleri keşfet

659 TL

50 ML

İNCELE

SHISEIDO

Refreshing Cleansing Water

Diğer seçenekleri keşfet

135 TL 'den başlayan fiyatlarla

180ml

İNCELE

ORIGINS

MEGA-MUSHROOM RELIEF & RESILIENCE SOOTHING CREAM

Diğer seçenekleri keşfet

585 TL

50 ml

İNCELE

REN

REN Ready Steady Glow

Diğer seçenekleri keşfet

499 TL

250 ML

İNCELE

BELIF

MİNİ THE TRUE CREAM AQUA BOMB

Diğer seçenekleri keşfet

279 TL

25 ml

İNCELE

CLINIQUE

Freshpressed Recharge 10% + Superdefense SPF25 Karma - Yağlı

Diğer seçenekleri keşfet

255 TL

FP 7DY RCG FP10%+SD CO/O

İNCELE

CLINIQUE

Foaming Sonic Yüz Temizleme Sabunu 30ml

Diğer seçenekleri keşfet

89 TL

30 ml

İNCELE

MERCI HANDY

BLOTTING PAPERS FLOWER POWER

Diğer seçenekleri keşfet

99 TL

Kit papier matifiant

İNCELE

SHISEIDO

ULTIMUNE POWER INFUSING CONCENTRATE 3.0

Diğer seçenekleri keşfet

450 TL 'den başlayan fiyatlarla

15ML

İNCELE

WISHFUL

Honey Whip Peptide - Face Moisturizer

Diğer seçenekleri keşfet

799 TL

55 g

İNCELE

GUERLAIN

ABEILLE ROYALE ADVANCED YOUTH WATERY OIL 15 ML

Diğer seçenekleri keşfet

655 TL 'den başlayan fiyatlarla

30ml

İNCELE

ORIGINS

GINZING™ OIL-FREE ENERGY-BOOSTING GEL MOISTURIZER 30ML

Diğer seçenekleri keşfet

159 TL 'den başlayan fiyatlarla

50 ML

İNCELE

ERBORIAN

BAMBOO MATTE LOSYON

Diğer seçenekleri keşfet

299 TL 'den başlayan fiyatlarla

190 ml tonik

İNCELE

RARE BEAUTY

Blot & Glow Touch-Up - Yağ Emici Kağıt ve Puf Seti

Renk seçeneklerini keşfet

379 TL

Blot & Glow Touch-Up

İNCELE

BIOTHERM

BIOSOURCE TONİK

Diğer seçenekleri keşfet

235 TL 'den başlayan fiyatlarla

200 ml

İNCELE

SHISEIDO

Deep Cleansing Foam

Diğer seçenekleri keşfet

430 TL

125 ml

İNCELE

DIOR

Dior Hydra Life

Diğer seçenekleri keşfet

375 TL

200 ml

İNCELE

SHISEIDO

Treatment Softener

Diğer seçenekleri keşfet

560 TL

150 ml

İNCELE

SHISEIDO

Oil Control Blotting Paper

95 TL 'den başlayan fiyatlarla

100 kağıt

İNCELE

Yağlı Ciltler için İdeal Bakım

Yağlı ciltler, gün boyu hava kirliliği, sağlıksız beslenme, stres, hormonal düzensizlik gibi olumsuzluklardan etkilenir. Fazla sebum üreterek kendini güçlendirmeye çalışan yağlı ciltler, parlama ve sivilce sorunları yaşar. Yağlı ciltler için uygun bakım ürünleri tercih ederek pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Gözenek görünümünü azaltan gözenek sıkılaştırıcılar ile cildinizin daha enerjik görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yağlı ciltlerin doğal bariyerini korumak için nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Sanılanın aksine yağlı ciltler nem dengesini sağlamak konusunda yetersiz kalır. Yağlı ciltler için nemlendirici çeşitleri, soft yapıda olmalı ve çabuk emilmelidir. Nemlendirici kremleri tercih ederken yağlı cildi yormayan seçenekleri değerlendirmeniz uygun olur. Kremsi yapıya sahip nemlendiriciler yağlı ciltler için ideal. Cildin fazla sebumunu dengeleyen yağlı ciltler için maske çeşitleri ile cildinize ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayabilirsiniz.

Cilt Neden Yağlanır?

Kuru, karma, yağlı, hassas gibi farklı cilt tipleri bulunur. Cilt yapınızın doğası yağlı olabilir. Ama bazen farklı cilt tipine ait olanlar bile zaman zaman yağlanma problemi yaşayabilir. Çevresel koşullar, fiziksel değişiklikler, yanlış makyaj malzemesi seçimi ve sağlıksız beslenme cildinizde fazla sebum üretilmesine yol açar. Parlama ve yağlanma sorunu istenmeyen görüntülere neden olur. Gözeneklerin genişlemesine sebep olan fazla sebum üretimi, sivilce ve akne oluşumuna zemin hazırlar. Cildinizde fazla sebumu dengelemek için akne karşıtı ürünleri kullanabilirsiniz. Yağlı ciltler için sivilce maskesi, pürüzsüz bir ten görünümü sağlamaya yardımcı olur. Gözenekleri sıkılaştıran ve ideal nem dengesi sağlayan sivilce maskesi çeşitleri ile cildinize bakım yapabilirsiniz.

Sivilce ve akne sorunu olanlar peeling etkili ürünlerden kaçınmalıdır. Özellikle iri granüllü olan peeling’ler sivilcelerde bulunan bakterilerin cildin diğer bölümlerine taşınmasına neden olur. Üstelik cilt üzerinde aşındırıcı etkisi olan peeling uygulamaları, sivilce ve aknelerin iyileşme sürecine olumsuz etki eder.

Yağlı Ciltler için Cilt Bakım Tavsiyeleri

Yağlı ciltler, doğal elastik yapısını korumak için fazla sebum üretir. Çevresel ve fiziksel etkenlere karşı duyarlı olan yağlı ciltler, akne oluşumuna yatkındır. Bu nedenle yağlı ciltler için cilt bakımını düzenli yapmak çok önemlidir. Cildinizi gün sonunda mutlaka yağlı ciltler için temizleme jeli çeşitleri ile arındırmanız gerekir. Biotherm Purefect Skin yüz temizleme jeli, parlama karşıtı içeriği ile mat bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Yüz temizleme cihazı ile yağlı ciltler için yüz temizleme işlemi yapabilirsiniz. Masaj yapan cihazın etkisi ile cildinizdeki gözenekleri daha iyi bir şekilde temizleyebilmeniz mümkün.

Shiseido Deep Cleansing Foam, cildinizde yağ kontrolü sağlar. Arındırıcı granüller içeren yüz temizleme köpüğü sayesinde yaşlanma belirtilerini azaltabilir ve cildinizdeki gözenekleri derinlemesine temizleyebilirsiniz. Yağlı ciltler için yüz temizleme jeli çeşitleri, yağlanmayı kontrol altına alırken aynı zamanda gözenek görünümünü azaltır. Düzenli olarak makyajınızı bu jeller ile temizleyebilirsiniz. Makyajınızı çıkarıp cildinizi kirlerden arındırdıktan sonra mutlaka cildinizi nemlendirmeniz gerekir. Yağlı ciltler için nemlendirici krem çeşitleri, cildin elastik yapısına destek olur. Yağlı ciltler için krem seçerken yağsız formüle sahip olan seçenekleri değerlendirmeniz mümkün. Clinique Dramatically Different nemlendirici jel, yağ içermeyen özel formülü sayesinde cildinize nem desteği sunarken mat bir görünüm kazanmasını sağlar. Ciltte kalıntı bırakmayan hafif yapısı ile cildinizdeki fazla sebumu dengeleyebilirsiniz.

Yağlı Ciltlere Nasıl Bakım Uygulanmalıdır?

Yağlı ciltler için düzenli cilt bakımı yapmak önemlidir. Gün sonunda makyajınızı temizlemeniz ve cildinizi derinlemesine arındırmanız gerekir. Yağlı ciltler gün içerisinde sürekli sebum üretimi yaptığı için parlama sorunlarını makyajlı olduğunda daha çok yaşar. Yağlı ciltler için makyaj bazı çeşitlerini kullanarak parlamayı kontrol altına alabilirsiniz. Makyaj bazı ile cildinizi ten makyajına hazırlayabilirsiniz.

Yağlı ciltler için güneş kremi seçimi çok önemlidir. Gözenekleri tıkamayan ve cildi güneşin ışınlarına karşı koruyan güneş kremleri sayesinde daha genç görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. Gün sonunda jel formundaki temizleyiciler ile cildinizden makyajı çıkarmanız gerekir. Yağlı ciltler için tonik seçenekleri, ferahlatıcı ve sıkılaştırıcı etkisi ile iyi sonuç verir. Gün sonunda temiz cildinizi tonikler ile tazeleyebilirsiniz. Shiseido Treatment Softener, cildinizde 24 saat ferahlık hissi sağlar. Cildinizde temiz ve ışıltılı bir görünüm yaratmak için tonik çeşitlerini değerlendirebilirsiniz.

Yağlı Ciltler için Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilmelidir?

Yağlı ciltler, geniş gözeneklere sahip olduğu için cilt bakım ürünleri seçimi çok önemlidir. Kullandığınız cilt bakım ürünleri, gözenek görünümünü azaltan ve fazla sebumu dengeleyen özelliklere sahip olmalıdır. Yağ içermeyen nemlendiricileri, jel formundaki temizleyicileri, ferahlatıcı tonikleri cilt bakım rutininize ekleyebilirsiniz. Origins, Boscia, Erborian, Belif, Biotherm, Dior gibi markaların yağlı ciltler için sunduğu cilt bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Yağlı ciltler için makyaj malzemeleri seçerken yağlı formülü olmayan seçenekleri değerlendirmeniz uygun olur. Mat bitişli pudralı fondötenleri kullanabilir, parlamayı kontrol altına alan makyaj bazları ile kusursuz bir ten görünümüne sahip olabilirsiniz. Yağlı cildinize bakım yapmak için belli dönemlerde onarıcı bakım maskelerinden destek alabilmeniz mümkün. Sivilce, akne ve siyah nokta gibi problemler yağlı ciltlerde daha fazla görülür. Düzenli olarak maske uygulayarak cildinizin yağlanmasını önleyebilirsiniz.

Cildinizin yağlanmasını önlemek için cildi çok kurutan ürünler kullanmanız yanlış bir seçim olur. Cildi çok fazla kurutmaya çalışan bakım ürünleri, fazla sebum üretilmesine yol açabilir. Yağlı ciltler için cilt bakım ürünleri seçerken yumuşak formda olanları tercih etmeniz daha iyi sonuç verir.

Siz de yağlı cildinizi onarmak, fazla sebumu dengelemek, gözenek görünümünü azaltmak ve parlamayı kontrol altına almak için Sephora’nın ayrıcalıklar ile sunduğu cilt bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Erişilebilir fiyat ayrıcalığı ve güvenli ödeme seçeneği ile cildinizin ihtiyaç duyduğu bakım ürününü hemen şimdi sepetinize ekleyebilmeniz mümkün.

