{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }

Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol

ÇEVRE DOSTU AMBALAJLAR 

Ürünlerimizin çevreye etkisini azaltmak önceliğimizdir. Markamızın tüm yeni projelerinde, ambalajların ve özellikle de plastiğin kullanımını azaltmaya çalışıyoruz.5 YILA KADAR SEPHORA COLLECTION ÜRÜNLERİNDE PLASTİK KULLANIMINI %20 ORANINDA AZALTMAYI HEDEFLİYORUZ.

Amacımız 2025 yılına kadar ham petrol bazlı plastik kullanımını tamamen ortadan kaldırmak. Mümkün olduğunca geri dönüşümlü plastik kullanmaya öncelik veriyoruz ve bu gerçekten mümkün değilse biyolojik bazlı plastiği tercih ediyoruz. Aynı zamanda plastiğin alternatifleri üzerinde de çalışıyoruz. 2018 yılında, balastsız ve mıknatıssız çevre dostu kartonda ilk rujumuz olan Lipstories’i size sunduk. Bu gelişmeyle gurur duyuyoruz çünkü diğer birçok ürünün yolunu açtı. 2018 yılında, makyaj fırçalarını yeniden lanse ettik ve ürünleri plastik ambalajlar yerine sürdürülebilir ormanlardan gelen kağıt kutulara koyarak ve bitkisel kaynaklı mürekkeplerle baskı yaparak müşterilerimize yeniden sunduk.

YENİ GOOD FOR SKIN.YOU.ALL

Yeni Good for skin.you.all. cilt bakım ürünlerinin ambalajlarını %100’ünü çevre dostu bir yaklaşımla tasarladık: tüplerimizde ve kaplarımızda fosil plastiğin çoğunu şeker kamışı atıklarından üretilen plastikle değiştirdik ve kullanılan plastik ağırlığını azalttık. Makyaj temizleme şişelerimiz %100 geri dönüştürülmüş plastikten üretilir. Karton kutularımız hafiftir, İsveç’te üretilir ve sürdürülebilir şekilde yönetilen ormanlardan gelir. Tüm bu eylemler sayesinde, bu ürün yelpazesinin sunumunda 2* milyondan fazla şişeye eşdeğer 70 ton plastik tasarrufu sağladık.

EN BÜYÜK HEDEFİMİZ

En büyük hedefimiz, 2025 yılına kadar %100 geri dönüştürülebilir veya tekrar kullanılabilir ambalajlar elde etmek için ambalajlarımızı kademeli olarak geri dönüştürülebilir hale getirmektir. *1,5 L plastik şişelere göre hesaplama