{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }

Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol

​SIKÇA SORULAN SORULAR

1.Neden "Good For?"

Good For, Sephora'nın müşterilerini daha iyi yönlendirmek üzere geliştirdiği yeni bir programdır. Bu program, müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarına uygun ürünleri kolayca bulmasına imkân tanır. Çeşitli kriterlere göre iki ürün grubu belirlenmiştir: • GOOD FOR YOU etiketi en az %90 oranında doğal kaynaklı içeriklerden oluşan kozmetik ürünlerini bir araya getiriyor. • GOOD FOR A BETTER PLANET etiketi ambalajları çevre dostu tasarıma sahip veya sürdürülebilir olarak kullanılan malzemelerden üretilen ürünleri bir araya getiriyor. Yeniden doldurulabilir parfümler de bu kategoride yer almaktadır.

2.Ürün etiketi ve Sephora etiketi: Ürünün "Good for a planet" etiketi olan ürünler organik midir?

Good for a Better Planet etiketi olan ürünler, sürdürülebilir bileşenlerin kullanıldığı veya ambalajlarında çevre dostu prensiplerin benimsendiği ürünlerdir. Bu kategoride, sürdürülebilir şekilde üretilen, doğal içeriklerden oluşan çevre dostu ambalaj tasarımına sahip, ancak organik olmayan ( Ecocert sertifikası olmayan ) ürünler de görebilirsiniz.

3.Doğal ve organik ürünlerin farkı nedir? İkisi de aynı anlama mı geliyor?

Doğal ve organik kozmetik ürünleri arasındaki fark temel olarak ürünlerin yapısından kaynaklanır. Doğal kozmetik ürünlerin formülleri, ilgili ürün grubu için belirlenmiş yüzde oranda doğal kozmetik bileşenden oluşmalıdır. Organik kozmetik ürünlerse organik tarım kurallarına göre üretilen bileşenlerden oluşmalıdır. Organik ürünler doğal kozmetik üründür ve bunun yanı sıra bu ürünlerde en az %95 oranında organik tarımla elde edilen bileşenler kullanılmalıdır. Organik ürünler doğal olsa da doğal ürünlerin organik olmaları gerekmez. Good for You ürün grubu için Sephora ISO 16128 ve bir o kadar sıkı başka standartlara göre de en az %90 oranında doğal içeriklerden oluşan ürünleri seçer, ancak bu ürünlerin tamamı organik olmak zorunda değildir.

4."Good for You" ürünlerini diğer ürünlerden ayıran fark nedir?

Kozmetik ürünlerimizin güvenilirliği, müşterilerimizin sağlığı için Sephora olarak her zaman önceliğimiz olmuştur. GOOD for You programı en az %90 oranında doğal kökenli kaynaklı içerikler oluşan ve bazı şüpheli bileşenleri içermeyen ürünleri kapsar. Bu ürün grubu ile amacımız, alışverişlerinizde bilinçli bir seçim yapabilmenizi sağlayacak ürünler sunmak ve daha sorumluluk sahibi bir güzellik için beklentilerinizi karşılamak.

5."Good for me" ürünlerinde doğal kaynaklı içeriklerin %90 oranında olmasının sebebi nedir?

Bunun sebebi, ürünlerin performans ve güvenliği için sentetik ve doğal içerikli ürünler sunmaktır. Bazı sentetik bileşenler kozmetik ürünlerin temel yapı taşlarıdır, çünkü ürünlerin performansını güvence altına alıp duyulara hitap eden bir kullanım deneyimi sunarken ürünlerin güvenilirliğini de sağlarlar.

6.Aldığım ürün Good for me serisinde vardı, ancak cildim reaksiyon gösterdi.

Kozmetik ürünlerimizin güvenilirliği, müşterilerimizin sağlığı için Sephora olarak her zaman önceliğimiz olmuştur. Herhangi bir sorununuz veya ürün deneyimiyle ilgili takip etmemizi istediğiniz başka bir konu olursa bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz. 0 850 288 35 35

7.Sephora Collection ürünleri sağlığa zararlı olabilecek bileşenler içeriyor mu?

Sephora Collection ürünleri en sıkı uluslararası düzenlemelere göre üretilir ve uzmanlar tarafından onaylanır. Tüketici sağlığı ve ürün güvenliği Sephora'nın önceliğidir. Bu nedenle kozmetik alanındaki mevzuatlara ve kalite testlerine sıkı sıkıya uyulmasını şart koşuyoruz. Ayrıca Sephora şüpheli bileşenler konusunda kendi taahhütlerine sahip bir markadır.

8. Sephora’da satılan tek kullanımlık Sephora Collection maske ve mendiller taahhütlerine uygun şekilde mi üretiliyor?

Sephora Collection maske ve mendiller, çevre üzerindeki etkileri minimuma indirilecek şekilde yeniden tasarlanmıştır. Yeni Colorful serisi okaliptüs ağacından elde edilen ultra ince liflerle geliştirildi ve maskeleri açmak için kullanılan koruyucu plastik film üründen çıkarıldı. Mendillerimizin kendisi de bitkisel bazlı liflerden üretilirken ambalajları ise %65 oranında bitkisel kökenli plastikten üretilmekte.

9.Geri dönüşüm programınız var mı? Aldığım ürünleri mağazalarınızda geri dönüşüme kazandırabilir miyim ?

Gezegenimizin ve dünyamızın güzelliğini hep birlikte koruyabiliriz. Bu inançla, sürdürülebilir bir dünya ve yaşam için hedeflerimizi şekillendiriyoruz. Genel merkez ofisimizden tedarik zincirimize ve mağazalarımıza kadar her bölümde sürdürülebilir uygulamalar geliştirmeye çabalıyoruz. Ambalajlarımız gün geçtikçe daha çevre dostu olurken, ürünlerimizin bileşenlerine dair şeffaflığımız artıyor ve enerji tüketimimizde hiç olmadığı kadar bilinçli davranıyoruz. Bu amaçla, Geri dönüşüm programımızı başlatıyoruz. Bu program ile birlikte; mağazalarımıza yerleştirdiğimiz geri dönüşüm kutuları aracılığıyla boş parfüm şişelerini, makyaj ve cilt bakımı ürün ambalajlarını mağazalarımızda toplamayı ve geri dönüşüme katkı sağlamayı hedefliyoruz. Mağazalarımıza yerleştirdiğimiz geri dönüşüme dedike kutularla şimdi geri dönüşüm sürecine dahil olmak için sıra sizde!