My Way Intense My Way Intense

980 TL

Her 1 TL'lik harcaman için 1 puan kazanırsın. 2500 puan topladığında puanların kupona dönüşür. Bir sonraki alışverişinde bu kupon ile dilersen alıverişini %10 indirimle yapabilir ya da sunulan orijinal boy

551728
GOOD FOR
 • tab description Ürün Açıklaması

  0

 • tab tips Kullanım Önerileri
  Note de tête: ORANGE BLOSSOM FROM EGYPT The bright sparkling start of the fragrance. The orange blossom note, extracted from hand-picked bitter orange fruits in Egypt, is now obtained using a modernized version of the artisanal enfleurage extraction process, by infusing the Egyptian orange flowers in bitter orange to unveil a more intense and enduring florality. Note de fond: SANDALWOOD FROM NEW CALEDONIA & VANILLA FROM MADAGASCAR An addictive and sensual woody base trail revealed through the blend of a creamy natural sandalwood with an intense enveloping Vanilla Bourbon Infusion. The vanilla is sourced through a sustainable and responsible program designed to support local communities in Madagascar. Note de coeur: TUBEROSE FROM INDIA The new bright sensual and opulent heart of My Way Intense is now beating faster. A new intense tuberose heart absolute composed of creamy, velvety facets, enhances and amplifies the modern & solar signature tuberose absolute. These two tuberose hearts absolutes are composed of flowers sourced from India, hand-picked in the Indian region of Mysore.
 • tab ingredients İçerik
  560514 07 - INGREDIENTS: ALCOHOL, PARFUM / FRAGRANCE, AQUA / WATER / EAU, LINALOOL, BENZYL SALICYLATE, BENZYL ALCOHOL, LIMONENE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, HEXYL CINNAMAL, CITRONELLOL, METHYL ANTHRANILATE, HYDROXYCITRONELLAL, GERANIOL, EUGENOL, CITRAL, ISOEUGENOL, TRIS(TETRAMETHYLHYDROXYPIPERIDINOL) CITRATE, BENZYL BENZOATE, CI 14700 / RED 4, CI 60730 / EXT. VIOLET 2, CI 17200 / RED 33 (F.I.L. B274421/1).
 • tab olfactory Koku notaları
  Üst notalarda portakal çiçeği ve acı portakal; orta notalarda hint sümbülteberi ve sümbülteber; temel notalar madagaskar vanilyası ve sandal ağacıdır.
 • Ürün Yorumları

Giorgio Armani markası bir marka olmaktan öte bir imza niteliği taşır. Armani zarafeti, zamandan bağımsızdır ve tasarımın son şeklini belirleyen niteliktir. Armani’nin tarzında sadelik ve doğallık dikkati çeker. Giorgio Armani’nin kumaşlara ve kusursuzluğa olan tutkusu, kozmetikte yüksek kaliteye sahip ürünleri eşsiz teknikler ve hassas teknolojiler ile yansıtmasına olanak sağlamıştır. Giorgio Armani, zarafetin, mükemmelliğin ve sadeliğin, kumaşların dokularından ilham alınarak tasvir edilmesidir.