{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Tırnak Bakım Ürünleri ve Fiyatları


Dünyaca tanınan pek çok farklı markayı bir araya getiren Sephora, tırnak bakımı konusunda da çeşitli seçenekler sunmaya devam ediyor. Oje, base coat, top coat ya da tırnak bakım ürünleri… İhtiyacınız olan tüm ürünler Sephora farkı ile yanı başınızda!


Tırnakların çabuk kırılması ve uzamaması durumunda, öncelikle bunun altında yatan bir sağlık sorununun olup olmadığının kontrol edilmesi gerekiyor. Kalsiyum takviyesi almak, sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek de bu sorunun çözülmesini kolaylaştıran yöntemler olarak biliniyor. Eğer tırnak yeme ve tırnak etrafındaki etleri koparma gibi alışkanlıklarınız varsa bunlar da tırnakların uzamasını engelliyor. Acı oje gibi ürünler de bu alışkanlığın bırakılmasında etkili olabiliyor. Tırnakların törpülenme şekli tırnak sağlığı için önemli bir ayrıntıyı oluşturuyor. Evde tırnak bakımı yaparken, tırnakların küt kesilip, küt olarak törpülenmesi tırnakların kolay kırılmasına neden oluyor. Bu sebeple ince yapılı tırnaklara sahip kişilerin oval modelleri tercih etmesi gerekiyor.


Törpü Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar


Tırnak bakımı aşamalarından en önemlisi de törpüleme işlemi olarak biliniyor. Sağlıklı, bakımlı ve temiz görünen tırnaklar için mutlaka törpüleme yapılması gerekiyor. Çünkü tırnaklar kesilirken küçük çatlaklar oluşabiliyor. Bunları gidermek ve tırnağa son şeklini vermek için törpü uygulaması hayat kurtarıcı olabiliyor. Fakat törpü işleminin de bazı incelikleri bulunuyor. Mutlaka tek yöne doğru törpüleme yapılması gerekiyor. Örneğin, tırnaklar sağ taraftan başlayarak törpülenmeye başlandıysa aynı yönde devam edilmesi tavsiye ediliyor. Tam tersi yönde yapılacak bir işlem tırnakların zarar görmesine neden oluyor. Bunların dışında tırnakların yan tarafının törpülenmemesi gerekiyor. Aksi takdirde tırnak şekilsiz uzamaya ve çatallaşmaya başlıyor.


Ojelerinizi Sık Sık Temizlemeyi Unutmayın


Ojelerin iki üç günde bir silinip temizlenmesi tırnak sağlığı açısından büyük önem taşıyor. Ojeleri sildikten sonra bir iki gün beklemek tırnakların hava almasını sağlıyor. Oje temizliğinde kullanılan ürünlere dikkat edilmesi tavsiye edilenler arasında yer alıyor. Aseton içeren oje temizleyicileri tırnaklar için yıpratıcı olabiliyor. Bu olumsuz etkiyi önlemek için ojelerin temizlenmesinin ardından krem uygulanması öneriliyor. Tırnak bakımı yaparken yapılan en yaygın hatalardan bir tanesi de tırnak etlerini kesmek olarak sayılıyor. Tırnak etleri kesildiği takdirde daha fazla kalınlaşıyor ve daha çabuk büyüyor. Bu nedenle bir miktar ılık suyun içerisine bebek yağı ya da zeytinyağı damlatarak etlerin yumuşamasını sağladıktan sonra tahta bir çubuk yardımı ile tırnak etlerini içe doğru itmek gerekiyor. Ojeleri yenilemeden önce "base coat" adı verilen ürünlerin kullanılması da tırnak sağlığını korumak için önemli. Oje sürmeden önce uygulanan base coat, ojelerin kalıntı bırakmadan temizlenmesini sağlıyor.


Evde Bakım Seansları Düzenleyin


Hızlı uzayan tırnaklara sahipseniz evde bakım seansları düzenleyebilirsiniz. Limon suyu ve zeytinyağı karışımı ile tırnakların ovulması tırnakların sertleşmesi için oldukça yeterli bir yöntem olarak görülüyor. Limonun iç kabuğuna döktüğünüz zeytinyağı ile tırnaklarınıza hafifçe bastırarak masaj yapmanız tırnaklarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra sirke de limon gibi, içeriğinde bulunan yararlı asitler sayesinde tırnaklarınızın daha hızlı uzamasını sağlıyor. Tırnaklara sirke ve tuz karışımı ile yapılan masaj kan akışını hızlandırarak tırnakların güçlenmesini hızlandırıyor. Sirke, içeriğindeki yararlı asitlerle tırnaklarının hızlı uzamasına yardımcı olacak doğal bir ürün. Tırnaklarınıza tuz ve sirke karışımıyla günlük olarak masaj yaparsanız kısa sürede faydasını görebilirsiniz. E vitamini de tırnağın uzamasında son derece etkili bir vitamin olarak biliniyor. Eczanelerde kolaylıkla bulunabilen bu vitamini kremler ile karıştırarak kısa sürede eskisine kıyasla daha güçlü tırnaklara kavuşabilirsiniz.


Sağlıklı Tırnaklar için Neler Yapılmalı?


  • Bol su içmek tüm vücut için yararlı olduğu kadar tırnak sağlığı için de oldukça faydalı bir alışkanlık olarak biliniyor.

  • Eller kremlendiği zaman mutlaka tırnak etlerine de masaj yapılması gerekiyor. Masaj esnasında kan dolaşımı sağlanarak tırnakların çok daha kısa sürede uzaması sağlanıyor.

  • Temizlik esnasında kullanılan kimyasallar, tırnaklara büyük ölçüde zarar veriyor. Bu tarz bir sorunla karşılaşmamak için temizlik sırasında mutlaka eldiven takılması gerekiyor.

  • Uzmanlar, vitamin eksikliğinin tırnakların çabuk kırılmasına sebep olduğunu vurguluyor. Bu nedenle özellikle D vitamini eksikliğine dikkat edilmesi gerekiyor. Eğer doktor tarafından uygun görülürse vitamin takviyesi de kullanabilirsiniz.

  • Tırnak bakım ürünleri ve tırnak bakım malzemelerini seçerken kendi ihtiyacınıza yönelik ürünler tercih etmeniz büyük önem taşıyor.

Göz kamaştıran ve sağlıklı tırnaklar için Sephora, seçkin tırnak bakım ürünleri ile sizi bekliyor!


{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "P2255007", "brand": "SEPHORA", "name": "KÜTİKÜL BAKIM JELİ", "sku": "318275", "price": 49.90, "sku": "318275", "position": 1, "variant": "9 ml", "category": "MAKE UP/NAIL/NAIL CARE", "dimension10": "318275", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SEPHORA", "dimension94": "49.90", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P2255009", "brand": "SEPHORA", "name": "TOP COAT\u002D15", "sku": "318277", "price": 49.90, "sku": "318277", "position": 2, "variant": "10 ml", "category": "MAKE UP/NAIL/NAIL CARE", "dimension10": "318277", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SEPHORA", "dimension94": "49.90", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P2907032", "brand": "SEPHORA", "name": "TIRNAK SERTLEŞTİRİCİ", "sku": "358925", "price": 49.90, "sku": "358925", "position": 3, "variant": "10 ml", "category": "MAKE UP/NAIL/NAIL CARE", "dimension10": "358925", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SEPHORA", "dimension94": "49.90", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3814107", "brand": "SEPHORA", "name": "Sephora Collection Tırnak Törpüsü", "sku": "458795", "price": 34.90, "sku": "458795", "position": 4, "variant": "Törpü Seti", "category": "MAKEUP ACC/MANICURE/NAIL FILES", "dimension10": "458795", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SEPHORA", "dimension94": "34.90", "dimension102": "BAYAN" } ] } } }