{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol

ZOEVA

Complete Göz Fırçası Seti

699 TL

Set de 12 pinceaux

İNCELE

SEPHORA COLLECTION

88 tona sahip makyaj paleti ve 2 fırça

Renk seçeneklerini keşfet

299 TL

88-shade makeup palette & 2 brushes

İNCELE

SEPHORA COLLECTION

FULL EYES BRUSH SET

199 TL

4 pcs

İNCELE

SEPHORA COLLECTION

FULL & EYES STARTER BRUSH SET

399 TL

6 pcs

İNCELE

SEPHORA COLLECTION

FULL FACE BRUSH SET

299 TL

4 pcs

İNCELE

SEPHORA COLLECTION

EYES & FACE ADVANCED BRUSH SET

499 TL

8 pcs

İNCELE

Yeni Başlayanlar için Makyaj Fırçaları


Makyaj yapmak kadınlar için terapi gibidir. Kullandığınız araçların iyi olması ise size en iyi sonucu vereceğinden daha iyi hissettirir. İster bir makyaj uzmanı olun ister renkli kozmetik yolculuğunuza yeni başlıyor olun, makyaj setinizin temeli olan belirli fırça türleri vardır ve farklı makyaj ürünleri farklı fırçalar gerektirir. Günlük makyajınızı rahatlıkla yapabileceğiniz temel makyaj fırçaları ile başlayabilirsiniz. Bu fırçalar; fondöten fırçası, kapatıcı fırça, toz fırçası, göz farı karıştırma ve düz göz farı fırçasıdır. Temel bilgileri öğrendikten sonra fırça setinizi tamamlamak için göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz kontur fırçası, kırışık fırçası, eyeliner fırçası ve dudak fırçası gibi birkaç fırça daha vardır. Bu şekilde fırçaları öğrendikten sonra makyaj fırçası seti yapabilir, gece ve gündüz makyajınızla dikkat çekmeye başlayabilirsiniz.


Makyaj Fırçası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?


Fırçalar makyaj setinizin önemli bir parçasıdır, bu nedenle doğru fırçayı nasıl seçeceğinizi bilmek çok önemlidir. Doğru araçlarla makyajınız daha iyi görünür, daha kolay uygulanır ve daha uzun süre kalıcı olur. Fırçalar, makyaj konusunda bu kadar önemliyken kalitesini anlamak ve hangi fırçanın hangi makyaj ürünüyle kullanıldığını bilmek mükemmel bir makyaj yapmak için gereklidir. Çünkü çoğu zaman fark yaratan makyaj ürünü değil, fırçalardır. Fırça seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk faktör, fırçanın kalitesidir.


 • Kalite: En iyi, birinci sınıf kaliteli malzemelerden yapılmış fırçalar daha uzun süre kullanılır ve aradığınız kusursuz makyaj görünümünü sağlar. Fırçanızın kalitesini belirlerken yıpranmış ve pürüzlü olmayan yumuşak ve kadifemsi fırçalar olmasına dikkat edin. Kılların tutunduğu metal kısım da kaliteyi belirleyen unsurlardan biridir. İyi bir tutuş sağlamalı ve fırça temizliği ve bakımı esnasında kılların dökülmesine izin vermemelidir. Sınıflarına göre makyaj fırçaları yüksek sınıf ve alt sınıf olarak ayrılır. Yüksek sınıf fırçalar, farklı tonları ve pigmentleri karıştırmayı kolaylaştırır, daha doğal, eşit ve kusursuz bir görünüm yaratır ve uzun ömürlüdür. Alt sınıf fırçalarda ise makyaj malzemelerini uygulamak zordur ve genellikle düzensiz bir görünüme neden olur, kıllar pürüzlüdür, cildi tahriş edebilir, kılları dökülme eğilimindedir.
 • Kıl ve Lif Yoğunluğu: Bir fırçanın halkasına (kılları saptan ayıran metal halka) kaç kıl yerleştirildiğini ifade eder ve bir fırçanın yüzünüze nasıl renk bırakacağının önemli bir göstergesidir. Yoğun bir fırça daha yüksek bir renk kazanımına yol açarken daha düşük lif yoğunluğuna sahip bir fırça size daha yumuşak bir uygulama sağlayacaktır.
 • Malzeme Farkı: Fırça kullanımında büyük bir etkendir. Makyaj fırçasını oluşturan kıllar ya sentetik ya da doğal liflerden yapılır. Doğal fırçalar, genellikle bir keçi, samur (yani gelincik) veya sincap gibi bir hayvandan elde edildiği anlamına gelir. Doğal fırçalar, daha yumuşak oldukları ve daha iyi renk kazanımı sağladığı için tercih edilirken teknolojik gelişmeler sentetik araçların kalitesini büyük ölçüde artırdığı için her iki fırça çeşidiyle de yumuşak ve renk dağılımı mükemmel bir makyaj yapılabilir. Vegan fırça seti de sentetik olanlardandır ve hayvansal kıl ve herhangi malzeme içermez.

Makyaj Fırçası Nasıl Kullanılmalıdır?


Fırçalar ne kadar kaliteli olursa olsun doğru fırça doğru makyaj malzemesiyle eşleştirilmediğinde iyi bir makyaj yapmanız oldukça zordur. Bu yüzden makyaj fırçası kullanımı hakkında fikir sahibi olmak için her bir fırçanın ne işe yaradığını öğrenmeniz gerekir. Popüler ve sık kullanılan makyaj fırçaları ise şu şekilde sıralanabilir:


 • Fondöten Fırçası: Fondöten tamamen karışana kadar ileri geri kaydırarak sıvı fondöteni uygulamak için bu düz fırçayı kullanabilirsiniz.
 • Pudra Fırçası: Sıvı fondötenin üzerine pudra uygulamak için mükemmel olan büyük, kabarık bir fırçadır.
 • Noktalama Fırçası: Bu tür fırçalar, sıvı, krem ​​veya köpük fondötenleri parlatmak için mükemmeldir. Karıştırmak için küçük, dairesel vuruşlar yaparak uygulayabilirsiniz.
 • Ayar Fırçası: Pudra fırçasının daha küçük bir versiyonudur. Fondöteni ve kapatıcıyı pudra ile sabitlemek için mükemmeldir.
 • Fan Fırça: İnce, düz fırçayı aydınlatıcı, allık ve bronzlaştırıcı uygulamak için kullanabilirsiniz.
 • Allık Fırçası: Orta boy bir fırçadır; allık ve bronzlaştırıcıyı uygulamaya ve karıştırmaya yarar.
 • Açılı Yanak Fırçası: Eğimli bir fırça olan açılı fırçalar allık, bronzlaştırıcı, aydınlatıcı ve şekillendirme gibi çeşitli uygulamalar için idealdir.
 • Dudak Fırçası: Rujunuzu daha hassas uygulamak istiyorsanız bu küçük, düz fırçayı kullanabilirsiniz.
 • Göz Fırçası: Düz bir bitişi olan bu fırça göz farı uygulamak için tasarlanır. Göz farını ister ince bir hat olarak ister gölgeli uygulayabilmeniz için büyük küçük farklı boyutlara sahiptir.
 • Kıvrım Fırçası: Hafif açılı olması sayesinde göz kapağının kıvrımına uygulama yapmaya imkân verir ve daha "gelişmiş" göz farı uygulamaları içindir.
 • Karıştırma Fırçası: Bu küçük ve kabarık bir fırçadır. Daha doğal bir görünüm elde etmek ve farklı gölge renklerini karıştırmak için idealdir.
 • Kaş Fırçası: Bu tür fırçaların genellikle bir tarafında tarak, diğer tarafında ise kaşları düzeltmek ve daha dolgun görünmelerini sağlamak için bir makara bulunur.
 • Eyeliner Fırçası: Açılıdır ve jel eyeliner uygulamak için tasarlanır. Kaşlarınızı doldurmak için de idealdir.
 • Kabuki Fırça: Toz fondöteni küçük dairesel hareketlerle ya da allık veya bronzlaştırıcıyı hafifçe uygulamak için bu fırçayı kullanabilirsiniz.

Fırçalara sahip olduktan sonra bakım ve temizlik de doğru kullanmanın bir parçasıdır. Makyaj fırçası temizliği fırçanın cinsine göre yapılır ve muhafaza edilir. Temizlik yaparken özel olarak üretilen makyaj fırçası temizleyicilerini tercih edebilir ya da fırça üzerinde bulunan bakım talimatlarını uygulayabilirsiniz. Düzenli bir temizlik fırçaların daha uzun süre kullanılmasını sağlar.


Seyahat Çantanızda Bulunması Gereken En Önemli Makyaj Aksesuarları Nelerdir?


Seyahat çantası hazırlarken her kadının önem verdiği ve özen gösterdiği makyaj aksesuarları birbirinden oldukça farklıdır. Günlük rutininize, gideceğiniz yere ve kıyafetlerinize göre makyaj malzemelerinizi seçerken aksesuarları da atlamamanız gerekir. Daha çok günlük makyaj yapacağınız bir yere gidiyorsanız temel fırçalar yeterlidir. Fakat özel bir iş seyahati ya etkinlik için seyahat ediyorsanız yanınıza daha komplike bir fırça seti almanız gerekebilir. Makyaj malzemeleri ve aksesuarları dışında saç fırçası ve tarak da seyahat çantanızda unutulmaması gereken en önemli iki şeydir. Mükemmel bir makyaj yapmış olsanız da dağınık saçlar her şeyin önüne geçebilir. Makyajınızı yapıp ve saçlarınızı şekillendirdikten sonra saç aksesuarları ile görünümünüzü tamamlamak isteyebilirsiniz. Bu yüzden seyahat çantanıza birkaç süs eşyası da almanızda fayda vardır.


Sephora’da makyaj malzemelerinin yanı sıra makyajınızı mükemmel bir şekilde tamamlayabilmeniz için makyaj fırçaları ve aksesuarları da mevcuttur. Siz de dünyaca ünlü markaların kozmetik ürünlerine Sephora sayesinde ulaşabilir, dikkat çekici makyajlara imza atabilirsiniz.

{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "P2779008", "brand": "ZOEVA", "name": "Rose Golden Luxury Set Vol.1 Yüz ve Göz Fırça Seti", "sku": "342325", "price": 719, "sku": "342325", "position": 1, "variant": "Set de 8 pinceaux", "category": "MAKEUP ACC/MK BRUSH/BRUSH SETS", "dimension10": "342325", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "719", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P2779026", "brand": "ZOEVA", "name": "Complete Göz Fırçası Seti", "sku": "368757", "price": 699, "sku": "368757", "position": 2, "variant": "Set de 12 pinceaux", "category": "MAKEUP ACC/MK BRUSH/BRUSH SETS", "dimension10": "368757", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "699", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P2779010", "brand": "ZOEVA", "name": "Rose Golden Luxury Set Vol.2 Yüz ve Göz Fırça Seti", "sku": "342326", "price": 719, "sku": "342326", "position": 3, "variant": "Set de 8 pinceaux", "category": "MAKEUP ACC/MK BRUSH/BRUSH SETS", "dimension10": "342326", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "719", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P2779021", "brand": "ZOEVA", "name": "Classic Eye Göz Fırçası Seti", "sku": "370979", "price": 449, "sku": "370979", "position": 4, "variant": "Set de 6 pinceaux", "category": "MAKEUP ACC/MK BRUSH/BRUSH SETS", "dimension10": "370979", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "449", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P10018370", "brand": "SEPHORA", "name": "88 tona sahip makyaj paleti ve 2 fırça", "sku": "531312", "price": 299, "sku": "531312", "position": 5, "variant": "88\u002Dshade makeup palette \u0026 2 brushes", "category": "MAKE UP/COFFRETS/MULPDTSETS", "dimension10": "531312", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SEPHORA", "dimension94": "299", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P10016552", "brand": "SEPHORA", "name": "FULL EYES BRUSH SET", "sku": "505355", "price": 199, "sku": "505355", "position": 6, "variant": "4 pcs", "category": "MAKEUP ACC/MK BRUSH/BRUSH SETS", "dimension10": "505355", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SEPHORA", "dimension94": "199", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P10016549", "brand": "SEPHORA", "name": "FULL \u0026 EYES STARTER BRUSH SET", "sku": "505319", "price": 399, "sku": "505319", "position": 7, "variant": "6 pcs", "category": "MAKEUP ACC/MK BRUSH/BRUSH SETS", "dimension10": "505319", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SEPHORA", "dimension94": "399", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P10016550", "brand": "SEPHORA", "name": "FULL FACE BRUSH SET", "sku": "505321", "price": 299, "sku": "505321", "position": 8, "variant": "4 pcs", "category": "MAKEUP ACC/MK BRUSH/BRUSH SETS", "dimension10": "505321", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SEPHORA", "dimension94": "299", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P10016551", "brand": "SEPHORA", "name": "EYES \u0026 FACE ADVANCED BRUSH SET", "sku": "505353", "price": 499, "sku": "505353", "position": 9, "variant": "8 pcs", "category": "MAKEUP ACC/MK BRUSH/BRUSH SETS", "dimension10": "505353", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SEPHORA", "dimension94": "499", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P2779018", "brand": "ZOEVA", "name": "Bon Voyage Set \u002D Yüz ve Göz fırça seti", "sku": "370978", "price": 419, "sku": "370978", "position": 10, "variant": "Set de 4 pinceaux", "category": "MAKEUP ACC/MK BRUSH/BRUSH SETS", "dimension10": "370978", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "419", "dimension102": "BAYAN" } ] } } }