{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Makyaj Fırça Setleri ve Fiyatları


Kusursuz bir makyaj için doğru ürünleri seçmek kadar onları doğru malzemelerle uygulamak da oldukça önemlidir. Makyaj malzemelerini yüzünüze elle uygulayabilirsiniz ancak bu, ürünün eşit dağılmasını sağlamayabilir. Eğer ürünün yüzünüzde yeterli etkiye sahip olmasını istiyorsanız makyaj fırçası bu noktada büyük önem kazanıyor. Ünlü markalara ait birbirinden farklı makyaj setleri Sephora güvencesiyle sizlere sunuluyor!


Her makyaj ürünü yüze farklı bir aparatla uygulandığı için çok çeşitli fırçalar ortaya çıkıyor. Highlighter fırça, aydınlatıcı fırçası ve far fırça seti bunlardan sadece birkaçıdır. Fırça alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konular ise ürünün kalitesi ve cildi tahriş etmemesidir. Kaliteli ve cilde uygun makyaj fırça setleri için tek yapmanız gereken şey Sephora'ya uğramak. 


Cildin Yapısına Uygun Fırça Seçimi ve Bakımı


Cildimizin hassas bir yapıya sahip olduğunu göz önünde bulundurarak fırça seçimi yapılmalıdır. Çünkü eğer fırçanın yapısı sertse cildi tahriş edebilir. Bunun yanı sıra ürünler de tam anlamıyla cilde yedirilemez. Çok yumuşak fırçalar seçmek de makyajın doğru uygulanması için yeterli değildir. Hatta yumuşak kıllara sahip fırçalar ürünü gerektiği gibi cilde uygulamada tam performans göstermez. Bu sebeple orta sertliğe sahip fırçalar tercih edilmelidir ve bu ürünlerin fırça kıllarının dökülmemesi için kaliteli olmasına dikkat edilmesi gerekir. Tek önemli olan şey sadece fırçaların yapısı değildir. Önemsenmesi gereken bir diğer konu ise fırçaların uzunluğudur. Çok küçük saplı fırçalar uygulamayı oldukça fazla engelleyeceği için uzunluk açısından orta boylu bir aparat tercih edilmelidir. Fırça seçiminden sonra dikkat edilmesi gereken en önemli konu fırçaların temizliğidir. Fırçalar kullanım süresime bakılarak belli periyotlar içerisinde yıkanmalıdır. Aksi takdirde temizlenmeyen fırçaların ciltle sürekli teması durumunda alerjik reaksiyonlar, sivilceler ve siyah noktalar ortaya çıkabilir. 


Kusursuz Uygulama için Doğru Fırça


Tüm makyaj malzemeleri tek bir fırça ile uygulanmaz. Bu sebeple ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak birbirinden farklı makyaj fırçaları vardır. Kullanım alanına göre farklılık gösteren bu fırçaların neler olduğuna bir göz atalım. Öncelikle ten makyajında kullanılacak fırçalarla başlayalım. Fondöten fırçaları seyrek kılları ve kalın yapısıyla ürünün cilde doğru yedirilmesinde rol oynar. Kaş üstü gibi dar alanlar için ise daha çok açılı fırçalar tercih edilmelidir. Yine allık uygulaması ten makyajında önemli bir yere sahiptir. Bu ürün için kalın, yumuşak ve büyük bir fırça tercih edilmelidir. Uç kesimine göre adlandırılan üç farklı allık fırçası mevcuttur; klasik, bizote ve düz uçlu allık fırçaları. Elde etmek istediğiniz sonuca göre bunlardan birini satın alabilirsiniz.


Pudra uygulamasında makyajın sabitlenmesi için de pudra fırçaları oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu fırçalar allık aparatlarına göre daha büyük ve kıllı bir yapıya sahiptir. Son olarak da göz altı kapatıcılarının kusursuz uygulaması için olan fırçalar vardır. Bu fırçalar daha küçük, hafifçe sert, sık ve kısa tüylüdür. Bu yapısıyla da kapatıcının daha ince sürülmesini sağlar. Highlighter aydınlatıcı, günümüzde en çok uygulanan bir başka makyaj malzemesidir. Highlighter fırça önerisi istiyorsanız mutlaka ince uçlu bir fırça tercih etmelisiniz. En kaliteli allık, pudra, göz altı kapatıcısı, highlighter ve fondöten fırçası seçenekleri için Sephora geniş ve kaliteli bir ürün yelpazesini beğeninize sunuyor. 


Göz Kamaştırıcı Bir Göz Makyajı için Far Fırça Seti


Far uygulamaları göz makyajında çok önemli bir yere sahiptir. Tek tip bir fırçayla yapacağınız uygulamanın sonucunu sizi görüntü açısından tatmin etmeyebilir. Bu yüzden seçebileceğiniz fırçaların çeşitlerinin neler olduğuna ve nasıl uygulandıklarına bir göz atalım. Sünger uçlu uygulama aparatı yerine de tercih edilebilen far uygulama fırçaları, yuvarlak ve kısa tüylü yapıya sahiptir. Küçük uçlu yapısı sayesinde gözün üstünde en küçük yerlere bile ulaşarak kusursuz bir makyaja sahip olmanızı sağlar. Far fırçaları kendi içerisinde farklı çeşitlere ayrılır. Göz makyajında çok fazla tercih edilen bir diğer uygulama ise eyeliner'dır. Eyeliner fırçası ise ince uçlu, orta sertlikteki yapısıyla gözün kirpikle birleştiği noktaya bile kolayca ulaşabilir. 


Tüm bu ürünlere Sephora'nın kendi imzasının da yer aldığı makyaj fırça seti seçenekleriyle ulaşabilirsiniz. Birbirinden ünlü ve en çok tercih edilen makyaj fırçalarıyla kusursuz bir makyaj uygulamasının tadını çıkarabilirsiniz!


{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "P2779008", "brand": "ZOEVA", "name": "Rose Golden Luxury Set Vol.1 Yüz ve Göz Fırça Seti", "sku": "342325", "price": 719, "sku": "342325", "position": 1, "variant": "Set de 8 pinceaux", "category": "MAKEUP ACC/MK BRUSH/BRUSH SETS", "dimension10": "342325", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "719", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P2779026", "brand": "ZOEVA", "name": "Complete Göz Fırçası Seti", "sku": "368757", "price": 699, "sku": "368757", "position": 2, "variant": "Set de 12 pinceaux", "category": "MAKEUP ACC/MK BRUSH/BRUSH SETS", "dimension10": "368757", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "699", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P2779010", "brand": "ZOEVA", "name": "Rose Golden Luxury Set Vol.2 Yüz ve Göz Fırça Seti", "sku": "342326", "price": 719, "sku": "342326", "position": 3, "variant": "Set de 8 pinceaux", "category": "MAKEUP ACC/MK BRUSH/BRUSH SETS", "dimension10": "342326", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "719", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P2779021", "brand": "ZOEVA", "name": "Classic Eye Göz Fırçası Seti", "sku": "370979", "price": 449, "sku": "370979", "position": 4, "variant": "Set de 6 pinceaux", "category": "MAKEUP ACC/MK BRUSH/BRUSH SETS", "dimension10": "370979", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "449", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P2779018", "brand": "ZOEVA", "name": "Bon Voyage Set \u002D Yüz ve Göz fırça seti", "sku": "370978", "price": 419, "sku": "370978", "position": 5, "variant": "Set de 4 pinceaux", "category": "MAKEUP ACC/MK BRUSH/BRUSH SETS", "dimension10": "370978", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "419", "dimension102": "BAYAN" } ] } } }