{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol

GLAMGLOW

SUPERMUD® CLEARING TREATMENT

Diğer seçenekleri keşfet

289 TL

30 gr

İNCELE

SHISEIDO

Vital Perfection LiftDefine Radiance Serum

Diğer seçenekleri keşfet

1250 TL

40ml

İNCELE

GLAMGLOW

INSTAMUD™ 60-SECOND PORE-REFINING TREATMENT

Diğer seçenekleri keşfet

360 TL

Soin Anti-Pores 60 Secondes

İNCELE

CLARINS

Clr Pore Control

Diğer seçenekleri keşfet

649 TL

30 ml

İNCELE

REN

REN Ready Steady Glow

Diğer seçenekleri keşfet

499 TL

250 ML

İNCELE

SHISEIDO

SHISEIDO ULTIMUNE POWER INFUSING CONCENTRATE 3.0

Diğer seçenekleri keşfet

450 TL

15ML

İNCELE

GUERLAIN

ABEILLE ROYALE ADVANCED YOUTH WATERY OIL 15 ML

Diğer seçenekleri keşfet

655 TL 'den başlayan fiyatlarla

30ml

İNCELE

SHISEIDO

ULTIMUNE POWER INFUSING CONCENTRATE 3.0

Diğer seçenekleri keşfet

750 TL 'den başlayan fiyatlarla

15ML

İNCELE

CAOLION

CAOLION YOĞUN GÖZENEK BESLEYİCİ SEYEHAT BOYU SABUN

Diğer seçenekleri keşfet

109 TL

100 g

İNCELE

BOSCIA

Charcoal Deep Pore Exfoliating Peel Gel - Yüz peelingi

Diğer seçenekleri keşfet

449 TL

150 ml

İNCELE

SHISEIDO

Vital Perfection Intensive WrinkleSpot Treatment

Diğer seçenekleri keşfet

890 TL

20ML

İNCELE

Gözenek Sıkılaştırıcılar ile Kusursuz Bir Cilt Görünümü

Yağlı ve hassas ciltler açık gözenek yapısına sahiptir. Geniş ve belirgin olan gözenekler çevresel ve fiziksel etkenlerden olumsuz etkilenir. Hava kirliliği, makyaj kalıntıları, mevsimsel değişiklikler gözeneklerin tıkanmasına ve sivilce oluşumuna neden olur. Kusursuz bir cilt görünümü için gözenek sıkılaştırıcı ürünleri kullanabilirsiniz. Gözenek küçültücü bakım ürünleri ile cildinizin daha sıkı görünmesini sağlayabilmeniz mümkün.

Düzenli cilt bakımı yaparak gözenek görünümünü azaltabilirsiniz. Gün içerisinde makyajın kapatıcı etkisi ile gözenekler yeteri kadar nefes alamaz. Yatmadan önce mutlaka cildinizi gözenek temizleyici ürünler ile temizlemeniz gerekir. Gözenek tedavisinde en önemli adım cildin temiz olmasıdır. Biotherm Biosource makyaj temizleme sütü gibi ürünler ile cildinizdeki yağı, kiri, makyaj kalıntılarını derinlemesine temizleyebilirsiniz. Yağ kontrolü sağlayan gözenek sıkılaştırıcı ürünler ile daha sıkı bir cilt görünümüne sahip olmanız mümkün.

Ciltteki Gözenekler Nasıl Geçer?

Yağlı ve karma ciltler, gözenek problemini en sık yaşayan cilt tipleridir. Cildinizin doğal yapısı gözenek görünümüne yatkın olabilir ya da bazı dönemsel etkiler tarafından tetiklenebilir. Gözenek sıkılaştırma işlemi için etkili cilt bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz. Lancome, Ren, Boscia, Caolion, Clarins gibi markaların en iyi gözenek sıkılaştırıcı ürünlerini cilt bakım rutininize ekleyebilirsiniz.

Gözenek görünümünü azaltmak için cildin temiz olması ve düzenli bakım yapılması gerekir. Gözenek sıkılaştırıcı tonik çeşitleri ile cildinizin daha sıkı görünmesini sağlayabilirsiniz. Ren Ready Steady Glow tonik ile cilt tonunuzu eşitleyebilir ve gözenek görünümünü azaltabilirsiniz. Sıkılaştırıcı tonikler, cildinizin nefes almasını sağlarken aynı zamanda daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Her gün düzenli olarak cildinizi tonikler ile temizleyebilirsiniz. Temizleme jeli ile makyajınızı çıkardıktan sonra makyaj pamuğuna bir miktar tonik alarak cildinize uygulayabilirsiniz. Gözeneklere biriken makyaj kalıntılarının izlerini pamuğunuzda görebilirsiniz. Cildin derinlemesine temizlenmesi ve sağlıkla ışıldaması için tonikler yardımı ile temizlenmesi gerekir. Doğadan ilham alan içeriğe sahip gözenek sıkılaştırıcı tonik markaları arasından size en uygun olanı seçerek cildinizin doğal ışıltısını koruyabilmeniz mümkün.

Gözenek Sıkılaştırıcı Ürün Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gözenek sıkılaştırıcı ürünleri tercih ederken cildinizin doğal yapısına zarar vermeyen yumuşak formüle sahip seçenekleri değerlendirmeniz gerekir. Vegan ürünler ile cildinize bakım yaparken duyarlı davranabilirsiniz. Gözenek görünümünü azaltmak için cilt bakım rutininizi düzenlemeniz önemlidir. Gün sonunda mutlaka cildinizden makyaj kalıntılarını çıkarmalı ve gözenek sıkılaştırıcı tonik ile cildinizi ferahlatmalısınız. Belirli aralıklar ile gözenek sıkılaştırıcı maske çeşitlerini uygulayarak cildinize ihtiyaç duyduğu yoğun bakım desteğini sunmanız gerekir. Cildinizin ihtiyaçları zaman içerisinde değişebilir. Yılların cildinizde bıraktığı izleri yok etmek ve daha güçlü bir cilt bariyeri oluşturmak için selülit kremi çeşitlerini kullanabilirsiniz.

Mimik çizgileri, erken yaşlanma belirtileri, cilt lekeleri gibi problemlerle mücadele etmek için cildinizin güçlü olması gerekir. Gözenekler cildinizin dış etkenlerden daha fazla etkilenmesine neden olduğu için dirençli yapısına zarar verir. Gözenek sıkılaştırıcı serum çeşitleri ile cildinizin doğal elastik yapısını güçlendirebilirsiniz. Lancome Advanced Genifique serum ile aydınlık ve genç bir cilt görünümüne kavuşabilmeniz mümkün. Cildin daha enerjik görünmesi için serum formundaki nemlendirici ürünleri tercih edebilirsiniz. Vitamin ve mineral desteği sunan cilt bakım ürünleri, cildin en alt katmanlarına kadar ulaşır. Pürüzsüz ve genç görünen bir ten için, bitkilerden ilham alan kremleri kullanabilirsiniz. Bitki özlerinden elde edilen doğanın mucizevi yağları ile cildinizin güçlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırıcı Bakım Kremleri Nasıl Uygulanır?

Kusursuz görünen bir cilt için bakım kremlerini düzenli olarak uygulamanız gerekir. Gözenek sıkılaştırıcı krem çeşitlerini günlük bakım rutininize ekleyebilirsiniz. Gözenek kapatıcı kremler, cildinizin doğal bariyerini güçlendirir. Mikrop ve bakterilerin gözeneklerde birikmesine engel olur. Akne ve sivilce oluşumunu azaltan gözenek kapatıcı makyaj bazı çeşitleri ile mat bitişli makyajlar yapabilirsiniz. Günlük veya özel davet makyajlarınızda gözenek görünümünü azaltan ürünler kullanarak fazla sebumu kontrol altına alabilmeniz mümkün. Gözenekleri açık olan ciltler, makyaj bazı kullanmadığı takdirde kapatıcı ten ürünlerinin cilde nüfuz etmesine neden olur. Fondöten ve kapatıcıların yoğun etkisi gözeneklerin nefes almasını engeller. Gözenek sıkılaştırıcı makyaj bazı ile cildinizin ten makyajından etkilenmesini önleyebilirsiniz. Makyajlı cildinizde gözenek görünümünü azaltan bu ürünler ile cildinizdeki parlamayı kontrol altına alabilmeniz mümkün.

Gözenek sıkılaştırıcı bakım kremlerini gün sonunda cildinizi temizledikten sonra uygulayabilirsiniz. Masaj hareketleri ile cildinize kremi uygularken hücreleri uyarabilirsiniz. Özellikle gece saatlerinde cilt daha aktif olduğu için yüz masaj cihazları ile kremi cildinize homojen şekilde dağıtabilirsiniz. Kan dolaşımını hızlandıran, ölü derilerin dökülmesini sağlayan, cildin canlanmasına yardımcı olan masaj aletleri ile bakım kremlerinin performansını yükseltebilmeniz mümkün.

Kilo değişimi, çevresel etkenler ve stres nedeniyle cildinizde oluşan kırışıklık ve çatlakları yok etmek için gözenek sıkılaştırıcı kremleri kullanabilirsiniz. Cildinizin her bölümü farklı ihtiyaçlara sahiptir. Özellikle hassas yapıya sahip olan göz çevrenizdeki kırışıklıkları azaltmak için krem ve serumlardan destek alabilirsiniz. Filorga Time Filler göz çevresi için kırışıklık giderici krem sayesinde kaz ayağı kırışıklıklarını azaltabilirsiniz. Kaldırma etkisi içeren özel formülü sayesinde göz kapaklarınızı yükseltebilirsiniz. Çatlak kremi çeşitleri ile cildinizi dışardan desteklerken sağlıklı beslenme ile içeriden güçlendirebilirsiniz. Bol su içmek, spor yapmak ve sağlıklı beslenmek cilt sağlığı için çok önemlidir. Cildinizin daha sıkı ve dolgun görünmesi için günlük rutinlerinizi gözden geçirmeniz gerekir. Kaliteli ve verimli bir gece uykusu ile cildinizin dinlenmesini ve aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Siz de cildinizdeki gözenekleri azaltmak, dolgun ve enerjik bir cilde sahip olmak için Sephora’nın sunduğu kaliteli içeriğe sahip bakım ürünlerini değerlendirebilirsiniz. Erişilebilir fiyat ayrıcalığı ve güvenli alışveriş deneyimi ile cildinize en uygun olan bakım ürününü hemen şimdi sepetinize ekleyebilmeniz mümkün.

{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "P2997015", "brand": "FILORGA", "name": "TIME\u002DFILLER GÖZ ÇEVRESİ İÇİN KIRIŞIKLIK GİDERİCİ KREM", "sku": "324488", "price": 439, "sku": "324488", "position": 1, "variant": "15 ML", "category": "SKINCARE/FACE/EYES CREAM", "dimension10": "324488", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SELEKTIF", "dimension94": "439", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3967172", "brand": "ERBORIAN", "name": "Erborian Milk \u0026 Peel Mask \u002D Masque resurfaçant 5 minutes", "sku": "501921", "price": 399, "sku": "501921", "position": 2, "variant": "60 g", "category": "SKINCARE/FACE/MASK CRGEL", "dimension10": "501921", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "399", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P1485003", "brand": "GLAMGLOW", "name": "SUPERMUD® CLEARING TREATMENT", "sku": "507456", "price": 289, "sku": "507456", "position": 3, "variant": "30 gr", "category": "SKINCARE/FACE/MASK OTHER", "dimension10": "507456", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "289", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P10013803", "brand": "SHISEIDO", "name": "Vital Perfection LiftDefine Radiance Serum", "sku": "542277", "price": 1250, "sku": "542277", "position": 4, "variant": "40ml", "category": "SKINCARE/FACE/SERUM", "dimension10": "542277", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SELEKTIF", "dimension94": "1250", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3409018", "brand": "GLAMGLOW", "name": "INSTAMUD™ 60\u002DSECOND PORE\u002DREFINING TREATMENT", "sku": "439622", "price": 360, "sku": "439622", "position": 5, "variant": "Soin Anti\u002DPores 60 Secondes", "category": "SKINCARE/FACE/MASK CRGEL", "dimension10": "439622", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "360", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3427020", "brand": "CLARINS", "name": "Clr Pore Control", "sku": "446103", "price": 649, "sku": "446103", "position": 6, "variant": "30 ml", "category": "SKINCARE/FACE/SERUM", "dimension10": "446103", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SELEKTIF", "dimension94": "649", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3685434", "brand": "REN", "name": "REN Ready Steady Glow", "sku": "478031", "price": 499, "sku": "478031", "position": 7, "variant": "250 ML", "category": "SKINCARE/FACE/TONER", "dimension10": "478031", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "499", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P575209", "brand": "SHISEIDO", "name": "SHISEIDO ULTIMUNE POWER INFUSING CONCENTRATE 3.0", "sku": "575209", "price": 450, "sku": "575209", "position": 8, "variant": "15ML", "category": "SKINCARE/FACE/SERUM", "dimension10": "575209", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SELEKTIF", "dimension94": "450", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P10017507", "brand": "GUERLAIN", "name": "ABEILLE ROYALE ADVANCED YOUTH WATERY OIL 15 ML", "sku": "P10017507", "price": 655, "sku": "P10017507", "position": 9, "variant": "30ml", "category": "SKINCARE/FACE/FACIAL OIL", "dimension10": "557451", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SELEKTIF", "dimension94": "655", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P10018033", "brand": "SHISEIDO", "name": "ULTIMUNE POWER INFUSING CONCENTRATE 3.0", "sku": "P10018033", "price": 750, "sku": "P10018033", "position": 10, "variant": "15ML", "category": "SKINCARE/FACE/SERUM", "dimension10": "558636", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SELEKTIF", "dimension94": "750", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3281023", "brand": "CAOLION", "name": "CAOLION YOĞUN GÖZENEK BESLEYİCİ SEYEHAT BOYU SABUN", "sku": "426341", "price": 109, "sku": "426341", "position": 11, "variant": "100 g", "category": "SKINCARE/FACE/CLEANSER", "dimension10": "426341", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "109", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P2806017", "brand": "FILORGA", "name": "Time\u002DFiller Mat \u002D Kusur Giderici Bakım [Kırışıklık+ Gözenekler]", "sku": "274140", "price": 559, "sku": "274140", "position": 12, "variant": "50ML", "category": "SKINCARE/FACE/DAY CREAM", "dimension10": "274140", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SELEKTIF", "dimension94": "559", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3281024", "brand": "CAOLION", "name": "Magic Black Powder Sheet Mask \u002D Hidrojel Yüz Kağıt Maskesi", "sku": "426575", "price": 69, "sku": "426575", "position": 13, "variant": "30 g", "category": "SKINCARE/FACE/MASK OTHER", "dimension10": "426575", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "69", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3967132", "brand": "BOSCIA", "name": "Boscia Masque Sirène de Glace et de Feu \u002D Masque Peel", "sku": "503319", "price": 449, "sku": "503319", "position": 14, "variant": "80 g", "category": "SKINCARE/FACE/MASK CRGEL", "dimension10": "503319", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "449", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3498022", "brand": "BOSCIA", "name": "Charcoal Deep Pore Exfoliating Peel Gel \u002D Yüz peelingi", "sku": "448018", "price": 449, "sku": "448018", "position": 15, "variant": "150 ml", "category": "SKINCARE/FACE/CLEANSER", "dimension10": "448018", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "449", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3276029", "brand": "BOSCIA", "name": "Charcoal Pore Pudding intensive wash\u002Doff treatment Kömür bazlı bakım", "sku": "345191", "price": 409, "sku": "345191", "position": 16, "variant": "85 ml", "category": "SKINCARE/FACE/CLEANSER", "dimension10": "345191", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "409", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P10013804", "brand": "SHISEIDO", "name": "Vital Perfection Intensive WrinkleSpot Treatment", "sku": "542278", "price": 890, "sku": "542278", "position": 17, "variant": "20ML", "category": "SKINCARE/FACE/DAY CREAM", "dimension10": "542278", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SELEKTIF", "dimension94": "890", "dimension102": "BAYAN" } ] } } }