{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Ayak Bakım Ürünleri ve Fiyatları


Dünyaca ünlü markaların en çok tercih edilen, bilinen ve güvenilen ayak bakım ürünleri Sephora’da! Ayak bakım maskesi, ayak krem , ayak pudraları…, ayak için pedikür seti, manikür çubuğu gibi ayaklarınızın ihtiyaç duyduğu ürünler arasından size en uygun olanı seçin ve ayaklarınızın tüm yorgunluğunu atmanın keyfini yaşayın!


Çoğu kişi ayaklarıyla ilgili yaşadığı sorunları anlatmaktan çekiniyor ve binlerce ürün arasından seçim yaparken de oldukça zorlanıyor. Ayak bakımınızla ilgili olarak tam manasıyla neye ihtiyacınız olduğunu bulmak için mümkün olabildiği kadar çok ürün denemeniz tavsiye ediliyor. Tabii bunun yanı sıra evde de uygulayabileceğiniz acil durum önlemleri de bulunuyor. Ama ayak bakımınızla ilgili sorularınıza cevap alabilmek için sorunun kaynağını tam olarak bilmeniz gerekiyor.


Sağlıklı Ayaklar için Yapılması Gerekenler


Ayaklar, vücudun tüm yükünü taşıyan ve en fazla bakıma ihtiyaç duyan organları olarak sayılıyor. Tüm gün dar ve havasız ayakkabılar içinde sıkışıp kalan ve yorulan ayaklar, yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da bakıma ihtiyaç duyuyor. Ayak sağlığını korumak için ilk önce ayak tipine uygun ayakkabı seçimi yapılması gerekiyor. Bunun ardından ise kaliteli ayak bakım ürünleri kullanmak, çatlayan topuklara bakım yapmak ve ayak kokusunu engellemek için ek bakım ürünleri kullanmak tavsiye edilenler arasında yer alıyor.


Birçok kişi, ayak bakımı konusunda pratik çözümlere ihtiyaç duyuyor. Evde yapılacak olan bakım kürleri de ayak sağlığını korumada büyük rol oynuyor. Banyo sonrasında yumuşayan topukları aktardan alınan bir ponza taşıyla ovmak topuk yüzeyinde biriken ölü deriyi temizliyor. Bu işlem sonrasında yoğun nem içeren bir nemlendirici ile ayaklara yapılan masaj, günün yorgunluğunu silip atıyor. Ayağa uygun ayakkabı seçimi ve banyo sonrası ayakları nemli kalmayacak şekilde kurulamak hayati bir önem taşıyor. Aksi takdirde ayak tırnaklarınızda oluşacak mantar ve batık sorunları oldukça zorlu bir tedavi süreci gerektiriyor. Gün sonunda ayaklarınızı rahatlatmak için uygulayacağınız sıcak su banyosu, ağrıyan bileklerinizin de rahatlamasını sağlıyor.


Ayak Bakımı Nasıl Olmalı?


Yoğun tempoda geçen bir günün ardından çoğu kişi ayak ağrısı ile karşılaşabiliyor. Ayak tabanlarında meydana gelen ağrıyı ve baskıyı hafifletmek için masaj yapmak yeterli oluyor. Eğer gün içinde de ağrıyan ve şişen ayaklardan şikayetçiyseniz piyasada ayağınızı rahat ettirmek için satışa sunulan ürünler yer alıyor. Jel ayak desteği ya da ayak tabanlığı kullanarak ağrı ve baskı hissini hafifletebilirsiniz. Uzun süre ayakkabı içerisinde kapalı kalan ayaklarda sık sık nasır problemine rastlanıyor. Bu nedenle ayakkabı seçiminde oldukça hassas seçimlerde bulunmanız gerekiyor. Başa çıkmakta zorlandığınız bir nasır probleminiz varsa temiz ve hijyenik bir pedikür salonunda ayaklarınıza bakım yaptırabilirsiniz. Eğer bu tarz bakımları evde uygulamak isterseniz gece uyumadan önce ayaklarınıza vazelin sürdükten sonra pamuklu bir çorap giyip yatabilirsiniz.


Ayak Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?


Nasır ve mantar oluşumunu engellemek için piyasada çeşitli ürünler yer alıyor. Eğer evde yaptığınız bakımlar yeterli gelmiyorsa nasır sökücü flaster, nasır sıvısı ve nasır yastığı kullanmanız öneriliyor. Ayak mantarı için ise mantar kremlerini kullanabilirsiniz. Tüm bu ürünler kısa süre içerisinde ayaklarınızı daha sağlıklı bir hale getiriyor. Sık rastlanan ayak sorunlarından bir diğerini de ayak kokusu oluşturuyor. Ayak bakımına özen gösterilmediği takdirde koku sorunu ortaya çıkıyor. Bu problem sosyal hayatı da olumsuz yönde etkiliyor. Evde yapılacak düzenli bakım kürleri bu sorunu kısa sürede çözüyor. Uzmanlar tarafından ayak kokusunu önleyici ayak parfümleri, kremler, pudralar, ayakkabı spreyleri üretiliyor. Evde uygulayabileceğiniz ayak banyoları ise bu sorunun kalıcı olarak çözülmesini sağlıyor. Yanlış ayakkabı seçimi ise ayak baş parmağının yanında kemik çıkıntısı oluşmasına sebep olabiliyor. Bunun gibi bir sorunla karşılaşmamak için ayak desteği ve ayak yastığı kullanmanız öneriliyor. Ayaklarınızın daha sağlıklı olmasını sağlamak için ek ürünler de kullanabilirsiniz. Pedikür setiyle evde yapılan bakımlar batık riskini oldukça düşük hale getiriyor. Yazın sandalet ve terlik giymekten oluşan topuk çatlakları için ise topuk törpüleri ve ponza taşı kullanılması tavsiye ediliyor. Bu bakım önerileri uygulandığı takdirde ayak sorunlarının yaşanma riski büyük oranda düşüyor. Bütün günün yorgunluğunu taşıyan ayaklarınıza bir iyilik yapmak isterseniz Sephora’ya mutlaka uğrayın ve size en uygun ürünü yüzlerce seçenek arasından inceleyin.


{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "P3110020", "brand": "PATCHOLOGY", "name": "PoshPeel Pedicure \u002D Arındırıcı Ayak Maskesi", "sku": "410793", "price": 129, "sku": "410793", "position": 1, "variant": "1 paire", "category": "SKINCARE/BODY/FEET", "dimension10": "410793", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "129", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P10010223", "brand": "SEPHORA", "name": "Foot Mask CACTUS", "sku": "P10010223", "price": 39.90, "sku": "P10010223", "position": 2, "variant": "FTMSK CAC", "category": "SKINCARE/BODY/FEET", "dimension10": "461806", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SEPHORA", "dimension94": "39.90", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P10016291", "brand": "MEDICAL BEAUTY RESEARCH", "name": "Cell\u002DPower Foot \u0026 Leg Cream", "sku": "370457", "price": 699, "sku": "370457", "position": 3, "variant": "100ML", "category": "SKINCARE/BODY/LEGS", "dimension10": "370457", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "699", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P10016256", "brand": "MEDICAL BEAUTY RESEARCH", "name": "Cell\u002DPower Body Set 3", "sku": "370464", "price": 1222, "sku": "370464", "position": 4, "variant": "200 ML", "category": "SKINCARE/BODY/SETS", "dimension10": "370464", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "1222", "dimension102": "BAYAN" } ] } } }