{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol

ATELIER REBUL

MİNE ÇİÇEĞİ & ZENCEFİL ÇUBUKLU ODA KOKUSU

Diğer seçenekleri keşfet

200 TL

120ML

İNCELE

ATELIER REBUL

YEŞİL ÇAY ÇUBUKLU ODA KOKUSU

Diğer seçenekleri keşfet

200 TL

120ML

İNCELE

ATELIER REBUL

SAFFRON OUD ÇUBUKLU ODA KOKUSU

Diğer seçenekleri keşfet

340 TL

200ML

İNCELE

ATELIER REBUL

FLOWER FUSION ÇUBUKLU ODA KOKUSU

Diğer seçenekleri keşfet

340 TL

200ML

İNCELE

ATELIER REBUL

1895 ÇUBUKLU ODA PARFÜMÜ

Diğer seçenekleri keşfet

300 TL

120ML

İNCELE

ATELIER REBUL

İSTANBUL ÇUBUKLU ODA PARFÜMÜ

Diğer seçenekleri keşfet

300 TL

120ML

İNCELE

ATELIER REBUL

İSTANBUL KOKULU MUM

Diğer seçenekleri keşfet

220 TL

210 GR

İNCELE

JO MALONE LONDON

English Pear & Freesia - Home Candle

Diğer seçenekleri keşfet

465 TL

200 GR

İNCELE

ATELIER REBUL

PHARMACY DE-STRESS ARABA SPREYİ 100 ML

Diğer seçenekleri keşfet

130 TL

100ML

İNCELE

ATELIER REBUL

PHARMACY DE-STRESS ODA SPREYİ 500 ML

Diğer seçenekleri keşfet

220 TL

500ML

İNCELE

ATELIER REBUL

HEMP LEAVES ÇUBUKLU ODA KOKUSU

Diğer seçenekleri keşfet

340 TL

200ML

İNCELE

ATELIER REBUL

MANDALİNA MUM

Diğer seçenekleri keşfet

130 TL

140GR

İNCELE

ATELIER REBUL

HEMP LEAVES MUM

Diğer seçenekleri keşfet

220 TL

210GR

İNCELE

ATELIER REBUL

VANILLA NOIR MUM

Diğer seçenekleri keşfet

220 TL

210GR

İNCELE

ATELIER REBUL

TOBACCO LEAVES ÇUBUKLU ODA KOKUSU

Diğer seçenekleri keşfet

340 TL

200ML

İNCELE

ATELIER REBUL

VANILLA NOIR ÇUBUKLU ODA KOKUSU

Diğer seçenekleri keşfet

340 TL

200ML

İNCELE

ATELIER REBUL

TOBACCO LEAVES MUM

Diğer seçenekleri keşfet

220 TL

210GR

İNCELE

ATELIER REBUL

LİMONOTU & BAL ÇUBUKLU ODA KOKUSU

Diğer seçenekleri keşfet

200 TL

120ML

İNCELE

ATELIER REBUL

SCENTED CANDLE FRESH CUT FIG&COCONUT

Diğer seçenekleri keşfet

560 TL

210 gr

İNCELE

JO MALONE LONDON

Pomegranate Noir Home Candle

Diğer seçenekleri keşfet

465 TL

200 GR

İNCELE

Oda Parfümü Nedir, Ne İşe Yarar?

Koku, insanların sahip olduğu en güçlü duyulardan biridir ve anıları hatırlamanıza yardımcı olmaktan rahatlatmaya, stresi azaltmaktan iyi bir uykuya yardımcı olmaya kadar birçok fayda sağlar. Oda parfümleri de kapalı alanlardaki kötü kokuları absorbe etmek ve güzel bir ortam yaratmak için ideal ürünlerdir. Ev kokularını kişisel zevklerinize ya da yaratmak istediğiniz etkiye göre seçebilirsiniz. İster çiçek ister odun ya da tatlı kokuları seviyor olun, oda parfümü evinizdeki herhangi bir odayı anında canlandırabilir. Oda kokuları sprey, mum, çubuklu oda kokusu ve difüzör olarak farklı formlara ve farklı kullanım şekillerine sahiptir. Her birinin ortak noktası ise hoş kokuları belli bir süre boyunca ortama yaymak ve havanızı değiştirmektir.

Oda Kokusu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oda kokusu, herhangi bir parça, mobilya veya sanat eseri kadar ev dekorunun bir parçasıdır. Evinizde ışıktan mobilyaya ve dekorasyona kadar her şey tamamlandıktan sonra sizi tamamen yansıtacak bir oda parfümü mükemmel bir son dokunuştur. Oda büyüklüğü, ambiyans ve kullanım kolaylığı dahil olmak üzere bir ev kokusu seçerken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır. Bu yüzden doğru ürünü doğru yerde kullanmak, kokunun etkinliğini büyük ölçüde artırabilir.

 • Kokulu Mum: Mumlar en popüler oda kokularıdır, çünkü sadece güzel koku yaymakla kalmaz, aynı zamanda sıcak parıltıları ve sanatsal görünümleriyle odada mükemmel bir ambiyans sağlar. Ayrıca birkaç saat boyunca bir odaya sabit miktarda koku yayar. Kaliteli mumların fitilleri orantılıdır ve uzun süre yanmaları için tasarlanır.
 • Çubuklu Oda Kokusu: Rahatlatıcı ve dinginleştirici etkileri ile tütsü çubukları, kokuyu evin en uzak köşelerine yayması için çok etkili bir yoldur. Çubuklu oda parfümü, havalandırması iyi olan odalarda daha verimli çalışır. Yüksek kaliteli bir tütsü çubuğu bir saate kadar yanabilir ve sonrasında kalıcı bir koku bırakabilir. Kendi benzersiz ev kokunuzu yaratmak için kokuların bir kombinasyonunu kullanabilir veya sadece bir imza kokusu seçebilirsiniz.
 • Oda Spreyi: Oda spreyleri genellikle daha uzun süreli koku sağlamak için oldukça etkili ürünlerdir. Ayrıca çatı katları veya yüksek tavanlı evler de dahil olmak üzere hem küçük hem de geniş alanları hızlı ve çok etkili bir şekilde hoş kokuyla doldurmak için formüle edilmiştir. Oda spreyleri, gözetimsiz bir mum veya difüzörün pek iyi bir fikir olmadığı çocuklu ve evcil hayvanlı kalabalık evler için de idealdir. Ayrıca evcil hayvan veya yemek kokusu gibi evdeki istenmeyen kokuları maskelemek için etkili bir şekilde çalışır. Bloke etmek istediğiniz koku ne kadar güçlüyse o kadar çok spreyleyerek kokudan kurtulabilirsiniz.
 • Difüzör ve Buhurdanlık: Esansiyel yağ ile çalışan bu oda kokuları, birkaç damla yağ ile saatlerce koku yayabilirler. Tealight mumun verdiği sıcaklık ile ısınan yağ buharlaşarak odaya karışır. Etkili ve oldukça kalıcı bir yöntemdir.

Doğru Oda Kokusu Nasıl Seçilir?

Oda kokularını formlarına, kokularına ve kullanım alanlarına göre seçebilirsiniz. Koku seçimi, kullanmak istediğiniz alanın büyüklüğü, nerede kullanmak istediğiniz ve evinizin veya ofisinizin nasıl kokmasını istediğiniz ile ilgilidir. Hoş kokmasını istediğiniz yer ve koku hakkında yararlanabileceğiniz ipuçları şunlardır:

 • Giriş ve Koridor: Giriş, sizi ve misafirlerinizi ilk karşılayan alandır. Hoş bir şekilde karşılama için ud, paçuli ve sedir ağacı gibi odunsu kokular önerilir.
 • Oturma Odası: Zamanın büyük bir kısmını geçirdiğiniz oturma odalarında kullanılacak kokuların tüm aile fertlerine uyması ve hafif/taze kokular olması önemlidir. Yasemin, gül ve hatta hafif vanilya gibi tatlı veya çiçek bazlı notalar istediğiniz etkiyi yaratabilir.
 • Mutfak ve Yemek Odası: Akşam yemeği davetlerine ev sahipliği yaparken yemeğinizin önüne geçmeyecek ve yemekten sonra ağır kokuyu maskeleyebilecek bir koku seçimi akşam yemeğinizde büyük bir rol oynar. Narenciye kokuları tam da böyle zamanlar için mükemmel seçeneklerdir. Hem iştahı açar hem de kötü kokuları hemen ortadan kaldırır. Misket limonu, limon, portakal ve hatta belki bir bergamot kokusu düşünebilirsiniz.
 • Banyo: Şeftali, kayısı, incir veya portakal gibi meyveli bir koku banyolar için idealdir. Belirli kokuları maskeleme ve aynı zamanda banyonuzun taze kokmasını sağlama gibi çift işlevi vardır. Aradığınız Spa deneyimine sadece bir dokunuş eklemek için kokulu bir mum kullanabilirsiniz.
 • Yatak odası: Bu alan için ideal kokular sakinleştirici olanlardır. Yatmadan hemen önce zambak, lavanta, gül ve hatta sandal ağacından bir mum yakmak rahatlama, dinlenme ortamı yaratmaya yardımcı olur ve derin uykuyu destekler.
 • Ofis: Kakule, baharat ve paçuli ofiste kullanıldığında sizi çalışmak için motive eden ve zihin açan kokulardır.

Rahatlatıcı Ortam Kokularının Faydaları Nelerdir?

Oda kokuları; narenciye, çiçek, baharatlı ve odunsu olmak üzere dört kategoriye ayrılabilir. Her kategoride binlerce karışımdan oluşan koku çeşidi bulunur. Oda kokuları, doğal ve duyguları harekete geçirmekten rahatlatan ve uyumanıza yardımcı olmaya kadar farklı birçok fayda sağlar. Popüler kokuların faydaları ise şu şekildedir:

 • Lavanta: Sakinleştirici etkileri sayesinde uyku kalitesini artırmak için vücudu ve zihni rahatlatan, sinir sistemini yavaşlattığı klinik olarak kanıtlanan kokulardandır. Özellikle lavanta mum ekstra rahatlatıcı bir etki gösterir.
 • Vanilya: Stres giderici ve gevşetici kokulardan biri de vanilyadır. Soft kokulardan olan vanilya mum veya aromaterapik yağ olarak sıkça kullanılır.
 • Yasemin: Yumuşak ama süper tatlı kokusuyla tanınan yasemin, şaşırtıcı derecede güçlü bir uyku yardımcısıdır.
 • Papatya: Stres yönetimini olumlu yönde etkileyen papatya, çoğu kişinin yatak odasında tercih ettiği bir kokudur.
 • Bergamot: Eşsiz bir portakal ağacı türüdür ve yağı kabuklarından elde edilir. Kaygıyı yatıştırmanın yanı sıra kokusunun hızlı bir şekilde koklanması da olumsuz düşünce ve duyguları bastırır.
 • Sardunya: Uykusuzluk ve stresle ilgili diğer zorluklarla mücadele etmeye çalışan aromaterapi tutkunlarının uzun zamandır vazgeçilmez kokusudur. Bir aroma difüzörü veya mum aracılığıyla bu hoş kokudan faydalanabilirsiniz.

Sephora’da oda kokularından parfümlere mumlardan mini boy parfümlere kadar tüm koku çeşitlerini bulabilirsiniz. Jo Malone London ve Atelier Rebul gibi dünyaca ünlü koku markalarının yer aldığı Sephora’da premium mum ve oda kokularını inceleyebilir, istediğiniz kokuya hemen sahip olabilirsiniz.

{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "P10012954", "brand": "ATELIER REBUL", "name": "MİNE ÇİÇEĞİ \u0026 ZENCEFİL ÇUBUKLU ODA KOKUSU", "sku": "537185", "price": 200, "sku": "537185", "position": 1, "variant": "120ML", "category": "FRAGRANCE/COMP RANGE/BODY CREAM", "dimension10": "537185", "dimension52": "PARFÜM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "200", "dimension102": "UNISEX" }, { "product_id": "P10012959", "brand": "ATELIER REBUL", "name": "YEŞİL ÇAY ÇUBUKLU ODA KOKUSU", "sku": "537180", "price": 200, "sku": "537180", "position": 2, "variant": "120ML", "category": "FRAGRANCE/COMP RANGE/BODY CREAM", "dimension10": "537180", "dimension52": "PARFÜM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "200", "dimension102": "UNISEX" }, { "product_id": "P10012955", "brand": "ATELIER REBUL", "name": "SAFFRON OUD ÇUBUKLU ODA KOKUSU", "sku": "537183", "price": 340, "sku": "537183", "position": 3, "variant": "200ML", "category": "FRAGRANCE/COMP RANGE/BODY CREAM", "dimension10": "537183", "dimension52": "PARFÜM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "340", "dimension102": "UNISEX" }, { "product_id": "P10012949", "brand": "ATELIER REBUL", "name": "FLOWER FUSION ÇUBUKLU ODA KOKUSU", "sku": "537179", "price": 340, "sku": "537179", "position": 4, "variant": "200ML", "category": "FRAGRANCE/COMP RANGE/BODY CREAM", "dimension10": "537179", "dimension52": "PARFÜM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "340", "dimension102": "UNISEX" }, { "product_id": "P10019430", "brand": "ATELIER REBUL", "name": "1895 ÇUBUKLU ODA PARFÜMÜ", "sku": "461213", "price": 300, "sku": "461213", "position": 5, "variant": "120ML", "category": "FRAGRANCE/INT FRAG/SPRAY", "dimension10": "461213", "dimension52": "PARFÜM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "300", "dimension102": "UNISEX" }, { "product_id": "P10019407", "brand": "ATELIER REBUL", "name": "İSTANBUL ÇUBUKLU ODA PARFÜMÜ", "sku": "461205", "price": 300, "sku": "461205", "position": 6, "variant": "120ML", "category": "FRAGRANCE/INT FRAG/SPRAY", "dimension10": "461205", "dimension52": "PARFÜM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "300", "dimension102": "UNISEX" }, { "product_id": "P10019403", "brand": "ATELIER REBUL", "name": "İSTANBUL KOKULU MUM", "sku": "461207", "price": 220, "sku": "461207", "position": 7, "variant": "210 GR", "category": "FRAGRANCE/INT FRAG/SPRAY", "dimension10": "461207", "dimension52": "PARFÜM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "220", "dimension102": "UNISEX" }, { "product_id": "P3153002", "brand": "JO MALONE", "name": "English Pear \u0026 Freesia \u002D Home Candle", "sku": "420184", "price": 465, "sku": "420184", "position": 8, "variant": "200 GR", "category": "FRAGRANCE/INT FRAG/CANDLES", "dimension10": "420184", "dimension52": "PARFÜM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SELEKTIF", "dimension94": "465", "dimension102": "UNISEX" }, { "product_id": "P10013023", "brand": "ATELIER REBUL", "name": "PHARMACY DE\u002DSTRESS ARABA SPREYİ 100 ML", "sku": "537162", "price": 130, "sku": "537162", "position": 9, "variant": "100ML", "category": "FRAGRANCE/COMP RANGE/BODY CREAM", "dimension10": "537162", "dimension52": "PARFÜM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "130", "dimension102": "UNISEX" }, { "product_id": "P10013027", "brand": "ATELIER REBUL", "name": "PHARMACY DE\u002DSTRESS ODA SPREYİ 500 ML", "sku": "537164", "price": 220, "sku": "537164", "position": 10, "variant": "500ML", "category": "FRAGRANCE/COMP RANGE/BODY CREAM", "dimension10": "537164", "dimension52": "PARFÜM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "220", "dimension102": "UNISEX" }, { "product_id": "P10012950", "brand": "ATELIER REBUL", "name": "HEMP LEAVES ÇUBUKLU ODA KOKUSU", "sku": "537181", "price": 340, "sku": "537181", "position": 11, "variant": "200ML", "category": "FRAGRANCE/COMP RANGE/BODY CREAM", "dimension10": "537181", "dimension52": "PARFÜM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "340", "dimension102": "UNISEX" }, { "product_id": "P10013002", "brand": "ATELIER REBUL", "name": "MANDALİNA MUM", "sku": "537192", "price": 130, "sku": "537192", "position": 12, "variant": "140GR", "category": "FRAGRANCE/COMP RANGE/BODY CREAM", "dimension10": "537192", "dimension52": "PARFÜM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "130", "dimension102": "UNISEX" }, { "product_id": "P10013000", "brand": "ATELIER REBUL", "name": "HEMP LEAVES MUM", "sku": "537189", "price": 220, "sku": "537189", "position": 13, "variant": "210GR", "category": "FRAGRANCE/COMP RANGE/BODY CREAM", "dimension10": "537189", "dimension52": "PARFÜM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "220", "dimension102": "UNISEX" }, { "product_id": "P10013005", "brand": "ATELIER REBUL", "name": "VANILLA NOIR MUM", "sku": "537196", "price": 220, "sku": "537196", "position": 14, "variant": "210GR", "category": "FRAGRANCE/COMP RANGE/BODY CREAM", "dimension10": "537196", "dimension52": "PARFÜM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "220", "dimension102": "UNISEX" }, { "product_id": "P10012956", "brand": "ATELIER REBUL", "name": "TOBACCO LEAVES ÇUBUKLU ODA KOKUSU", "sku": "537184", "price": 340, "sku": "537184", "position": 15, "variant": "200ML", "category": "FRAGRANCE/COMP RANGE/BODY CREAM", "dimension10": "537184", "dimension52": "PARFÜM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "340", "dimension102": "UNISEX" }, { "product_id": "P10012957", "brand": "ATELIER REBUL", "name": "VANILLA NOIR ÇUBUKLU ODA KOKUSU", "sku": "537177", "price": 340, "sku": "537177", "position": 16, "variant": "200ML", "category": "FRAGRANCE/COMP RANGE/BODY CREAM", "dimension10": "537177", "dimension52": "PARFÜM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "340", "dimension102": "UNISEX" }, { "product_id": "P10013004", "brand": "ATELIER REBUL", "name": "TOBACCO LEAVES MUM", "sku": "537195", "price": 220, "sku": "537195", "position": 17, "variant": "210GR", "category": "FRAGRANCE/COMP RANGE/BODY CREAM", "dimension10": "537195", "dimension52": "PARFÜM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "220", "dimension102": "UNISEX" }, { "product_id": "P10012952", "brand": "ATELIER REBUL", "name": "LİMONOTU \u0026 BAL ÇUBUKLU ODA KOKUSU", "sku": "537144", "price": 200, "sku": "537144", "position": 18, "variant": "120ML", "category": "FRAGRANCE/COMP RANGE/BODY CREAM", "dimension10": "537144", "dimension52": "PARFÜM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "200", "dimension102": "UNISEX" }, { "product_id": "P10020836", "brand": "ATELIER REBUL", "name": "SCENTED CANDLE FRESH CUT FIG\u0026COCONUT", "sku": "571715", "price": 560, "sku": "571715", "position": 19, "variant": "210 gr", "category": "FRAGRANCE/INT FRAG/OTHER", "dimension10": "571715", "dimension52": "PARFÜM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "560", "dimension102": "UNISEX" }, { "product_id": "P3153005", "brand": "JO MALONE", "name": "Pomegranate Noir Home Candle", "sku": "420183", "price": 465, "sku": "420183", "position": 20, "variant": "200 GR", "category": "FRAGRANCE/INT FRAG/CANDLES", "dimension10": "420183", "dimension52": "PARFÜM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SELEKTIF", "dimension94": "465", "dimension102": "UNISEX" } ] } } }