{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Erkekler İçin Cilt Bakım & Yüz Yıkama Önerileri

Cilt bakımı hem kadın hem de erkek kullanıcılar için büyük önem taşıyan rutinlerden biridir. Cildin yenilenmesine destek olmak, kir ve siyah noktalardan arındırmak, canlandırmak, temiz ve güzel görünmesini sağlamak, yağ dengesini korumak gibi çok sayıda faydası bulunan cilt bakımı, cildinizin daha dinç görünmesine yardımcı olurken yaşlanma belirtilerinden korunmanıza da katkıda bulunur. Erkekler için üretilen cilt bakım ürünleri ise farklı cilt tiplerine kolayca uyum sağlamasıyla kişisel bakımına özen gösteren erkeklere kusursuz bir deneyim sunar. Siz de birbirinden başarılı markaların imzasını taşıyan erkek cilt bakım ve yüz yıkama ürünleri satın almak istiyorsanız Sephora’nın zengin koleksiyonuna hemen göz atabilirsiniz.

Yağlı Cilde Sahip Erkekler İçin Yüz Yıkama Jeli Seçenekleri

Yüz yıkama jeli seçenekleri cilt tiplerine, cilt endişesine ve cildi koruma özelliklerine göre çeşitlilik gösterir. Güneş koruyucu etkisi bulunan ya da hassas, kuru, yağlı, sivilceli, normal gibi cilt tiplerine özel olarak üretilen cilt bakım ürünleri, kadın ve erkek kullanıcılar için farklı formüllerle tasarlanarak satışa sunulur. Cilt endişenizi göz önünde bulundurarak endişenize yönelik ürünler satın alabilir, cildinizin ihtiyaç duyduğu günlük bakım ve temizlik işlemlerini tam anlamıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Yağlı cilt tipine sahip olan kullanıcılar, üzerinde ‘’Yağlı Ciltlere Özel, Yağlı Ciltler İçin’’ gibi ibareler bulunan ürünler tercih edebilir. Bu ürünler özellikle yağ dengeleyici bir formülle tasarlandığı için cildinizin fazla yağlanma problemlerini en aza indirmeyi hedefler. Yüz temizleme jeli seçerken bu özelliklere dikkat edebilir, özellikle yağlı ciltlerin başlıca problemlerinden biri olan sivilcelenme ve siyah nokta temizliği konusunda da destek alabilirsiniz. Bunun için siyah nokta temizliği yapmak üzere hazırlanmış olan yüz yıkama jellerine yönelebilirsiniz.

Erkekler İçin Cilt Bakım Rutininde Bulunması Gereken Ürünler Nelerdir?

Erkekler cilt bakım rutinlerinde nemlendiriciler, tonikler, arındırıcılar, peeling’ler ve cilt maskelerinden faydalanabilir. İyi bir cilt bakım rutinine sahip olmak hem sağlık açısından hem güzel ve temiz görünmek bakımından oldukça önemlidir. Cilt bakım ürünleri, amacına ve cilt endişesine uygun olarak kullanıldığında çok iyi sonuçlar alınabilir ve endişe büyük oranda azalabilir. Hoş ve bakımlı görünmek için aşağıdaki listeye göz atabilir, hangi erkek yüz bakım ürünlerinin neden kullanılması gerektiğini inceleyebilirsiniz.

  • Yüz Temizleme Jeli: Yüz temizleyici ürünler arasında dolabınızdan eksik etmemeniz gereken en önemli ürünlerden biri, yüz temizleme jelleridir. Cilt bakımının ve temizliğinin en temel bölümünü üstlenen jeller, cilt yüzeyinde köpürerek derinlemesine temizlik ve rahatlama sağlar. Cildinizin endişesini göz önünde bulundurarak seçim yapabilir, cildiniz için en doğru seçeneği kullanabilirsiniz. Sabah ve akşam olmak üzere cildinizi günde iki defa yüz temizleme jelleriyle temizleyebilirsiniz. Temizleme jellerini cilt süngerleri ya da pamuk yardımıyla uygulayarak daha iyi ve etkili sonuçlar alabilirsiniz.
  • Yüz Peelingi: Yüz peelingi haftada bir ya da iki defa kullanılan cilt bakım ürünleri arasında yer alır. Erkeklere yönelik olarak hazırlanan peeling’leri tercih ederek cildinizde tıraşın yaratacağı batık oluşumlarını önleyebilir, siyah nokta ve yağlanma gibi olumsuz etkenlerden korunabilirsiniz. Peeling’ler içerdikleri minik mikro tanecikler sayesinde cilde masaj yapılmasını, cildin çok iyi arınmasını ve ferahlamasını sağladığı gibi gözeneklerin açılmasında ve cildin daha canlı görünmesinde de oldukça etkilidir.
  • Nemlendirici: Gün içerisinde serbest radikallere, güneşe, temizlik işlemlerine ve diğer tüm etkenlere maruz kalan cilt, her gün nem kaybeder. Kaybedilen nem geri kazandırılmadığındaysa ciltte kuruluk, matlık, cansızlık, esneklik kaybı, erken yaşlanma belirtileri, belirgin yüz çizgileri gibi problemlerin oluşumu baş gösterir. Bu nedenle cildin düzenli olarak nemlendirilmesi ve bu işlemin mümkünse gece ve gündüz kremi olmak üzere iki ayrı ürün seçeneğiyle yapılması önerilir.
  • Gece ve Gündüz Kremleri: Gece 11 ila 06 saatleri arasında salgılanan cilt yenileyici hücreleri destekleyici yapıda tasarlanır ve içerikleri sayesinde siz uykudayken cildinizin yenilenmesine destek olur. Gündüz kremleri ise çoğunlukla güneş koruyucu etkisi de yaratır ve cildinizin tüm gün serbest radikallerden korunmasına katkıda bulunur. Ayrıca cildinizin esneklik kazanmasını sağlayarak cilt problemlerinizin azalmasına da öncülük eder. Esneklik erken yaşlanma belirtilerini de azaltan bir etkiye sahiptir. Nemlendirici ve krem seçenekleri sayesinde cildinizin her an yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Güneş Koruyucu: Güneş koruyucu kremler, erkek kullanıcıların en çok önem vermesi gereken ürünlerdendir. Erkek yüz bakımı denildiğinde akla gelen ilk ürünlerden olan koruyucular hem yaz aylarında hem de kış aylarında tercih edilmelidir. Bu ürünler kanserojen etki yaratan, cildin kırışmasını ve yaşlanmasını sağlayarak ciltte geri dönüşü olmayan hasarlar bırakan UVA ve UVB ışınlarına karşı korunmanıza yardımcı olur. Bu ürünleri kullanmadığınızda yüzünüzde lekelenmeler, aşırı sıcağa bağlı olarak sivilcelenmeler, cilt kuruluğu, güneş yanıkları, kahverengi lekeler gibi çeşitli problemler görülebilir. Özellikle yaz aylarında yüksek faktörlü koruyucu kremler tercih etmeli, gözlük ve şapka kullanmayı da ihmâl etmemelisiniz.
  • Tonik: Tonikler, yüz bakımı yapanlar için en pratik ve en etkili ürünler arasında kilit noktadadır. Tonik çeşitleri cilt tiplerine göre hazırlanır ve uygulaması da oldukça basittir. Özellikle cildin ferahlanmasını, yüz temizleyici ürünler aracılığıyla temizlenemeyen bölgelerin de temizlenmesini sağlayan tonikler, hoş kokuları sayesinde gün boyu temiz ve bakımlı görünmenize de katkıda bulunur. Tonikleri cilt endişesine göre seçerek kırışıklık karşıtı, siyah nokta arındırıcı gibi çeşitli özelliklerinden faydalanabilirsiniz.
  • Yüz Maskesi: Yüz maskeleri haftada en az bir defa uygulanması gereken ürünlerdir. Yüksek performanslı ve gerçekten fark yaratan bir temizlik ve bakım görüntüsü için maskeleri tercih edebilirsiniz.
  • Tahriş Önleyici: Erkekler, özellikle tıraş olurken tahriş önleyici uygulamalarına özen gösterebilir. Tıraş bıçağı ya da tıraş makinesi gibi ürünler cilt yüzeyinde küçük tahribatlar yaratabilir ve dikkatsiz davrandığınızda cildinizde küçük kesikler meydana gelebilir. Tahriş önleyici ürünler erkek cilt bakım ürünleri listesinde önde gelen modellerdir. En iyi yüz temizleme jeli uygulamasından sonra ve tıraş olmadan hemen önce bu ürünleri kullanabilirsiniz.
  • Tıraş Sonrası Bakım Kremi: Cilt üzerinde tıraştan sonra meydana gelen tahrişleri rahatlatan, ciltte kızarıklık oluşmasını önleyen, cilde ferahlık kazandıran bakım kremi, tıraş ve sakal bakımı yaparken olmazsa olmazlardandır. Erkek parfüm modelleri ise kişisel bakımınızın son dokunuşunu yapmanız için birbirinden hoş kokulu ürünlerden oluşur.

Siz de cilt bakım rutininizi hemen oluşturmak ve harika görünmek için Sephora’nın ışıltı saçan ürünlerini değerlendirebilirsiniz.

{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "P3526005", "brand": "FRESH SAS", "name": "Kombucha Essence", "sku": "446478", "price": 1479, "sku": "446478", "position": 1, "variant": "250ml", "category": "SKINCARE/FACE/TONER", "dimension10": "446478", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "1479", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P4047128", "brand": "SEPHORA", "name": "Exfoliating Cleansing Gel", "sku": "442664", "price": 99.90, "sku": "442664", "position": 2, "variant": "200 ml", "category": "SKINCARE/FACE/SCRUB", "dimension10": "442664", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SEPHORA", "dimension94": "99.90", "dimension102": "ERKEK" }, { "product_id": "P3723007", "brand": "FRESH SAS", "name": "Kombucha Essence", "sku": "464840", "price": 569, "sku": "464840", "position": 3, "variant": "50 ml", "category": "SKINCARE/FACE/LOTION GEL", "dimension10": "464840", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "569", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3211001", "brand": "FRESH SAS", "name": "Kombucha Essence", "sku": "418962", "price": 1139, "sku": "418962", "position": 4, "variant": "150ml", "category": "SKINCARE/FACE/TONER", "dimension10": "418962", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "1139", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P770106", "brand": "CLARINS", "name": "Clr Men Exfoliating Cleanser", "sku": "247141", "price": 317, "sku": "247141", "position": 5, "variant": "125 ml", "category": "SKINCARE/FACE/SCRUB", "dimension10": "247141", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SELEKTIF", "dimension94": "317", "dimension102": "ERKEK" } ] } } }