{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Selülit Bakımı


Dünyaca ünlü markaların en çok tercih edilen selülit bakım ürünleri ve bakım ürünü çeşitleri Sephora’da sizlerle buluşuyor. Selülit kremleri ve selülit giderici ürünler… Siz de ihtiyacınız olan ürünler arasından cildinize en uygun olanını kolaylıkla seçin ve selülitten arınmış vücudunuzun keyfini çıkarın!


Selülit, çoğu kadının muzdarip olduğu bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Çeşit çeşit krem arasından seçim yaparken doğru ürünü bulmak da zaman alıyor. Kendi bakım rutininizi oluşturmak için cildinizin ihtiyaçlarını belirlemeniz büyük önem taşıyor. Fakat bu aşamaya gelene kadar birden fazla ürün denemeniz gerekiyor. Tabii bu süreçte yakın arkadaşlarınızdan alacağınız tavsiyeler de krem seçiminde büyük rol oynuyor. Selülit kremi alırken tek bir ürünle yetinmek yerine tamamlayıcı ürünleri de bakım rutininize eklerseniz bu sorundan çok daha kısa sürede kurtulabilirsiniz.


Selülit Nedir ve Neden Oluşur?


Selülit, cilt yüzeyi altında toplanan yağ keseleri olarak biliniyor. Yağ hücrelerinin cilde bağlanmasını sağlayan ve cilde elastikiyet sağlayan kolajen liflerinin zayıflamasının ardından, ciltte hoş olmayan çukurluklar oluşmaya başlıyor. Erkek ve kadın bedeni farklılıklar gösterdiği için selülit sorunu kadınlarda daha yaygın olarak gözleniyor. Kan dolaşımının zayıf olduğu alanlarda ise selülit sorunu yoğunlaşıyor. Genetik yatkınlık, yaş, hormonal sebepler, sigara kullanımı, susuzluk, çay ve kahve tüketimi de selülite zemin hazırlayan sebepler arasında yer alıyor. Fakat selülit sorunu, düzenli olarak yapılan bakımlar sayesinde kolaylıkla çözülebiliyor.
 


Selülit Sorununu Engellemek için Küçük Çözüm Önerileri


Bitkilerden yararlanarak hazırlanan masaj yağları, aromaterapi, kozmetik ürünler, bakım kremleri ve bitkisel saf yağlar kullanılarak selülit oluşumu kısa zamanda engelleniyor. Selülitli bölgelere yapılan masaj sayesinde vücuttaki ödem azalarak selülitli görünümü en aza indirgemek mümkün hale geliyor. Selülit, genel hatları ile yağ dokusu ile ilgili bir sorun olarak bilinse de, bu problemin altında aslında dolaşım bozukluğu yatıyor. Ödemli ve selülitli görünümün azaltılması için deri altındaki sıvı sirkülasyonunun düzenlenmesi büyük önem taşıyor. Selülitle savaşmak için krem ve bitkisel yağ desteğini seçmeniz önerilenler arasında yer alıyor. Esansiyel yağlar selülit sorununu hızlı bir şekilde tedavi ediyor. Bu yağların selülit sorununa hızlı bir cevap olmasının sebebi ise esansiyel yağlar, yağ dokusunda biriken toksinleri vücuttan olabildiğince hızlı bir şekilde atıyor. Ayrıca bu yağlar kan dolaşımını düzenleyerek cilt hücrelerindeki oksijen miktarını da arttırıyor. Selülitten kurtulmak için yalnızca dışarıdan bitkisel takviye yapmak yeterli olmuyor. Bu sorundan kurtulmanız için vücut içerisinde biriken ödem ve toksinden de arınmanızı kolaylaştıran yöntemleri uygulamanız gerekiyor. Aslına bakılırsa, selülitten kurtulmak için yaşam tarzınızda da bazı değişiklikler yaparak daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanız mümkün.


Selülitli Görünümden Kurtulmak için Sağlığınıza Daha Çok Özen Gösterin


Her gün düzenli olarak su içme alışkanlığı kazanmak cilt altında biriken ödem ve toksinleri vücuttan uzaklaştırıyor. Günlük çay ve kahve tüketimine dikkat etmek ise selülitlerden kurtulmak için önemli bir adım olarak gösteriliyor. Çünkü kahve ve çay, vücuttaki su tutulumunu arttırdığı için selülitli görünümün fazlalaşmasına sebep oluyor. Bu durumun önüne geçmek için ise bu içecekleri tükettikten sonra su içmeniz öneriliyor. Çeşitli sağlık sorunları sebebiyle ilaç kullanan kişilerin vücudu daha fazla su tutuyor. Bu nedenle farklı ilaçlar kullanan kişilerin su tüketimi konusunda daha hassas davranmaları şart! Bunların yanı sıra tatlı tüketiminizi gözden geçirmeniz de büyük önem taşıyor. Hamurlu, şekerli, şerbetli ve paketli gıdalar selülite ve kilo almaya neden oluyor. Vücudunuzdaki selülitli görünümden kurtulmak istiyorsanız şekerli, yağlı, tuzlu ve hamurlu gıdalardan uzak durmanız gerekiyor. Kekik, nane, kimyon ve acı biber gibi baharatlar, vücuttaki ödemi ve toksinleri atmaya yardımcı oluyor. Bu baharatları her öğünde kullanarak istediğiniz vücuda kavuşabilirsiniz. Beslenme düzeninin sağlanmasının yanı sıra spor ve masaj da selülitli görüntünün azaltılmasında kullanılan yöntemler arasında yer alıyor. Haftada en az üç gün 45 dakika olmak üzere yapılan yürüyüş ya da dans aktivitesi toksinlerin atılmasını hızlandırıyor. Her banyoda sert bir lifle yapacağınız selülit masajı, yağ tabakasını yakarak selülitli alanda büyük ölçüde iyileşme sağlıyor.


Doğru Krem Seçimi


Alternatif tedavi seçeneklerinden sonuç alamadıysanız piyasada oldukça çeşitli selülit giderici krem seçenekleri yer alıyor. Fakat bu kremler arasından doğru seçimi yapmak zaman alıcı olabiliyor. Selülit kremleri genel olarak sorunlu bölgeye sürüldükten sonra ısıtıcı bir etki yapıyor ve orada biriken yağ dokusunun parçalanmasını hızlandırıyor. Bu kremlerin, cilt kendini gece yenilediği için gece saatlerinde kullanılması öneriliyor. Selülit bakım kremleri ilk sürüldüğü anda yakıcı bir etki gösteriyor. Bu durum krem içerisinde yer alan etken maddelerin deriye nüfuz etmesinden kaynaklanıyor. Selülit sorununu en aza indirgemek istiyorsanız Sephora ürünlerine hemen göz atabilirsiniz.


{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "P10016256", "brand": "MEDICAL BEAUTY RESEARCH", "name": "Cell\u002DPower Body Set 3", "sku": "370464", "price": 1222, "sku": "370464", "position": 1, "variant": "200 ML", "category": "SKINCARE/BODY/SETS", "dimension10": "370464", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "1222", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P4020091", "brand": "CLARINS", "name": "BODY PARTNER", "sku": "499625", "price": 608, "sku": "499625", "position": 2, "variant": "175 ml", "category": "SKINCARE/BODY/MILKLOTION", "dimension10": "499625", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SELEKTIF", "dimension94": "608", "dimension102": "BAYAN" } ] } } }