{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }

Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol
SAÇ KREMİ
SAÇ KREMİ

SEPHORA COLLECTION

EXFOLIANT SCRUB ŞAMPUAN

99.90 TL

200ml

İNCELE

SOL DE JANEIRO

Brazilian Joia Conditioner

279 TL

295 ml

İNCELE

BUMBLE & BUMBLE

Curl Mousse

245 TL

146ml

İNCELE

SEPHORA COLLECTION

NEMLENDİRİCİ SAÇ MASKESİ

99.90 TL

200ml

İNCELE

SEPHORA COLLECTION

GÜÇLENDİRİCİ SAÇ SERUMU

129 TL

50ml

İNCELE

BUMBLE & BUMBLE

Repair Blow Dry

249 TL

150 ml

İNCELE

PHIL SMITH

BIG IT UP! VOLUME BOOSTING CONDITIONER

106 TL

PHIL SMITH BIG IT UP CONDITIONER 250 ml

İNCELE

PHIL SMITH

SUPER SMOOTH CONDITIONER

106 TL

PHIL SMITH OH SO STRAIGHT COND 250 ml

İNCELE

PHIL SMITH

COCO-LICIOUS COCONUT OIL CONDITIONER

106 TL

PHIL SMITH COCO LICIOUS COND 250ML

İNCELE

PHIL SMITH

HELLO MOISTURE NOURISHING REPAIR CONDITIONER 250ml

92 TL

PSMITH OH SO SMOOTH SHAMPOO 350ML 350 ml

İNCELE

BUMBLE & BUMBLE

Bb.Bond-Building Repair Conditioner

135 TL 'den başlayan fiyatlarla

200 ml

İNCELE

BUMBLE & BUMBLE

Curl Custom Conditioner

265 TL

200 ml

İNCELE

KRISTIN ESS

CONDITIONER THE ONE MINI

89 TL 57.85 TL

59 ml

İNCELE

BUMBLE & BUMBLE

Creme de Coco Conditioner

189 TL

250 ml

İNCELE

Saç Bakım Kremi


Söz konusu saçlar olunca mükemmel ürün arayışı sürekli olarak devam ediyor. Bu anlamda saçlarınızın kir, yağ ve diğer kalıntılardan arınmasını sağlayan şampuanlar kadar seçtiğiniz saç kremi de önem taşıyor. Sephora'nın dünyaca ünlü markalara ait geniş saç bakım ürünleri koleksiyonundaki en yeni ürünleri hemen keşfedin!


Saç kremleri; kepek kontrolüne yardımcı olan, dış etkilere karşı koruyan, yapılandıran, taramayı kolaylaştıran ve saçın nem içeriğini artıran malzemeleri içeriyor. Saç kremleri genel olarak saçı korumaya ve güzelleştirmeye yardımcı oluyor. Saçlarınızı yıkadığınızda şampuan, kalsiyum tabakasını hafifçe söküp atabiliyor. Ayrıca şampuanlar, şekillendirici ürünlerden, ölü hücrelerden ve kirlerden arta kalan sebumu temizliyor. Kütikül tabakası normal olarak saç milini sıkı ve eşit bir formda örtüyor. Ancak saçlar şampuanla yıkandıktan sonra saç milinden hafifçe kaldırılıyor. Bu durumda, saçlar çevresel etkilerin ve ısının neden olduğu hasara karşı daha hassas hale geliyor. Saç kremleri bu kütikül kaybını azaltıyor ve saç telleri üzerinde bir kez daha sıkı bir tabaka oluşturuyor. Kremle hazırlanmış saç, şekillendirme için uygun hale geliyor. Böylece günlük faaliyetlerle ciddi şekilde zarar görmesi ihtimali de azalıyor. Saç kremini uygulandıktan sonra saçların göz kamaştırıcı parlaklıkla neminin üzerinde kalmasını sağlamak için en az bir dakika bekletmeniz öneriliyor.


Saç Kremi Nasıl Kullanılır?


Saç kremi, kullanımı basit bir ürün olarak görülse de dikkat edilmesi gereken bazı ipuçları bulunuyor. Öncelikle saç kremi satın almadan saç tipinizi tespit etmek ve buna göre saçınıza uyan ürünleri seçmek gerekiyor. Uygun ürün seçtikten sonra sıra saçı her türlü kir, yağ ve diğer kalıntılardan şampuan aracılığıyla arındırmaya geliyor. Bu noktada bakım kreminin saç derisinin köklerine uygulanması önerilmiyor. Saç kreminin saçın tam ortasından itibaren eşit bir şekilde uygulanması gerekiyor.


Minimum iki dakikalık bekleme süresince kremi saçta tutmak önemli. Daha uzun saçlarda 5-8 dakikaya ihtiyaç duyulabiliyor. Ardından saçınız köpüklerden veya krem kalıntılarından arınana kadar durulamaya devam etmeniz gerekiyor. Böylece saçlarınız kurutulmaya uygun hale geliyor. Durulunan saç kremlerinin yanı sıra durulanmayan duş sonrası saç kremleri de bulunuyor. Bu tip kremler daha çok saçın taranmasına ve ısıl işlemlerden korunmasına aracılık ediyor. 

Saç Bakım Kremi İçerikleri


Sadece asidik olmanın ötesinde, saçınızın yapısını iyileştirmeye çalışan saç kremleri içinde farklı tipte maddeler yer alıyor. Katyonik sürfaktanlar ve polimerler grubu, saçın yüzeyine yapışan ve onu mikroskobik yağlayıcı bir tabakayla kaplayan uzun moleküller olarak biliniyor. Bu, saç tellerinin birbiri ardına geçmesini sağlayarak kolayca çözülmesine neden oluyor. Katyonik bileşenler olarak setrimonyum klorür ve dikarberldiyum klorürler de saç kremleri içerisinde yer alabiliyor.


Saç kremlerinde yer alan yağlar ise kaygan bir koruyucu katmanı oluşturuyor, nemi sızdırmaz hale getiriyor, şekillendirmeyi daha kolaylaştırıyor ve daha az zarar görmesi için saçı kaplıyor. Ek olarak, bazı yağlar (zeytin ve Hindistan cevizi yağları gibi) saçın kılcal kısmından çekirdeğe nüfuz edebiliyor. Bu da saçın elastikiyetini artırabiliyor ve daha yumuşak hissettirebiliyor. Ancak yağların köklere yakın bölgelere uygulanmaması gerekiyor aksi halde bunlar saçları yağlı ve ağır hissettirebiliyor. Hümektanlar da saça nemi çekiyor ve orada kalmasını sağlıyor. Örnekler arasında pantenol ve gliseroller bulunuyor. Eğer saçlarınız nemliyken kıvırcıklığa eğilimliyse bu içeriklere sahip bir saç bakım kremi daha da kötüleştirebiliyor. Saçınızın türü ve ihtiyacınız olan ürün eşleşmesini doğru şekilde yapabilmek için saç bakım kremlerinin içerikleri hakkında bilgi edinmek gerekiyor.


Boyalı ve Doğal Saçlar için En İyi Saç Bakım Kremleri


Yapay renklendirme, balyaj, boya veya açma en yaygın kimyasal işlem tiplerinden bazıları olarak biliniyor. Her türlü renkli saçlar için en iyi nemlendirici saç kremi, hasar görmüş saç millerini besleyen ve kafa derisini canlandıran içeriklere sahip ürünler oluyor. Boyalı saçlar için doğru nemlendirici saç kremi seçmek, hiç işlem görmemiş ancak nemini yitirmiş saçlar için doğru nemlendirici kremi seçmek ile aynı şekilde gerçekleşiyor. Tüm bu faktörler, nemlendirici kreminizin sağlıklı bir saç derisi ve saç büyümesi için en iyi ortamı oluşturmasına yardım ediyor. Bu noktada saçınızın elektriklenmeye yatkın, kıvırcık, düz, ince veya kalın telli olması da krem seçimini etkiliyor. Saç bakım kremi fiyatları; marka, içerik ve boyuta göre farklılık gösterebiliyor. Saçlarınızın sağlıkla ışıldaması ve uzaması için gereken en iyi saç bakım kremleri için Sephora'nın geniş koleksiyonuna göz atmalısınız!

