{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Makyaj Fırçası Temizleyime Ürünleri


Makyaj fırça ve süngerlerini zarar vermeden temizlemenin yolu Sephora'ya uğramaktan geçiyor! Birbirinden farklı özelliklere ve bileşenlere sahip fırça temizleyici ürünler, derinlemesine temizlikten makyaj esnasında ihtiyaç duyduğunuz pratik temizliğe kadar tüm ihtiyaçlarınıza cevap veriyor. 


Kusursuz görünen makyajın sırrı, doğru makyaj fırçası ve teknikleri kullanmaktan geçiyor. Doğal ya da sentetik kılların kullanıldığı makyaj fırçaları özel bir bakım istiyor. Doğru bakım ve temizlik rutini benimsendiğinde makyaj fırça ve süngerleri, uzun süre ilk günkü formunu koruyor. Diğer taraftan etkili bir temizlik ile kıllar arasında biriken makyaj ürünleri, ter ve sebum kalıntıları yüzünden yaşanabilecek cilt ve sağlık problemlerinin önüne geçiliyor. 


Cildinize Zarar Veren Bakterilerden Arının


Siz de her kadın gibi makyajınızı temizlemeden uyumamaya özen gösteriyor ve makyaj öncesinde cildinizi temizleyici bir ürünle arındırdıktan sonra iyi bir nemlendirici kullanıyor olabilirsiniz. Fakat aynı özeni makyaj fırça ve süngerlerinizin temizliğine göstermiyorsanız cildinizde uçuk, akne ve benzeri problemlerle karşılaşmanız mümkün. Her ne kadar temiz cildinize fırçayla uygulama yapıyor olsanız da cildinize uyguladığınız nemlendirici ve cildinizin salgıladığı doğal yağ, fırça kılları arasında birikiyor. Kullandığınız ürün kalıntıları da eklendiğinde fırça kılları arasında bakterilerin üremesi kaçınılmaz oluyor. Diğer taraftan düzenli temizlik yapılmadığında fırçada kalan ürün kalıntıları çürümeye başlıyor. Sivilce ya da uçuk bulunan alanlarda fırçanızı kullandığınızda o alanlarda bulunan bakterileri de yüzünüzün diğer kısımlarına taşımanız olası hale geliyor. Makyaj fırçası temizleyici ürünler, fırçanın kılları ya da süngerin dokusu içerisinde gizlenmiş ürün kalıntılarını çözüyor, sebum ve ter gibi bakteriler için uygun ortam hazırlayan doğal cilt kalıntılarını temizliyor. Antibakteriyel özelliğe sahip olan temizleyiciler, cildinize zarar veren bakterileri mükemmel bir şekilde uzaklaştırıyor. 


Pratik Temizlik Sunan Sprey Temizleyiciler


Fırça üzerine alınan her bir ürün, az da olsa kalıntı bırakıyor. Özellikle koyu ve açık renklerin kullanıldığı göz ve dudak makyajında kalıntılar istenen rengin yakalanmasına engel olabiliyor. Bu gibi durumlar için pratik kullanım sunan sprey bir fırça temizleyici kullanabilirsiniz. Sprey makyaj fırçası temizleyici ürünleri, saniyeler içinde makyaj fırçanızı daha evvel kullandığınız üründen arındırıyor. Kıllara birkaç fıs sıktıktan sonra bir peçete yüzeyine birkaç defa boyama yapar gibi sürmeniz temizlik için yeterli oluyor. Hızlı kuruyan formüle sahip ürünler, birkaç saniye içinde fırçanızı yeniden kullanmanıza olanak veriyor. 


Sprey formundaki pratik ürünler, derinlemesine fırça temizliği için yeterince vakti olmayan kullanıcılar için iyi bir seçim. Bu ürünler, makyaj fırçasını derinlemesine temizleyemeseler de kalıntıların çoğundan hızlı bir şekilde kurtulmanızı sağlıyor, ayrıntılı temizlik zamanını erteleyebilmenize olanak veriyor. Antibakteriyel özellikli bir tane ürün edinerek fırçanızda bakteri üretimini en aza indirebilir, fırçanıza ihtiyaç duyduğunuz durumlarda ürünü hızla temizleyebilirsiniz. 


Derinlemesine Temizlik 


Esnek, sık ya da tok gibi farklı özellikte uçlara sahip birçok fırça bulunuyor. Özellikle sık kıllara sahip tok fırçalar, diplerinde çok daha fazla ürün ve diğer kalıntıları barındırabiliyor. Jel ya da sıvı formdaki fırça ve süngerler için özel olarak üretilen temizleyici ürünler, fırça kıllarının en dibine kadar nüfuz ediyor. Fakat makyaj kalıntılarının tam olarak temizlenebilmeleri için bazen mekanik kuvvet de gerekiyor. Fırçayı avuç içi ya da bir peçeteye bastırarak temizlemek kılların dokusuna büyük zarar veriyor. Bu nedenle, yüzeylerinde çeşitli girinti ve çıkıntılara sahip makyaj fırçası temizleme aparatı çeşitleri üretiliyor. Silikon gibi yumuşak dokulu malzemelerden üretilen aparatlar, yumuşak hareketlerle bile en dipteki kalıntıları etkili bir şekilde çözmenize yardım ediyor. Bastırmanıza gerek kalmadığı için çok daha az kıl dökülmesini sağlıyor ve uç kısmının deforme olmasını engelliyor. 


İlk Günkü Formu Koruyan Formüller


Yıkama işlemi, temizleyici ürünlerin içerisinde kullanılan bazı bileşenlerin yanı sıra kullanılan mekanik hareketler ve kuruma esnasındaki fırça konumu gibi nedenlerle fırçaların uç kısmında deformasyona neden olabiliyor. Doğal yağlarla desteklenen temizleyiciler, fırça kılları doğal ya da sentetik de olsa ilk günkü form ve esnekliklerini korumaya destek oluyor. Nazik bir temizleme sunan ürünler, keçeleşme ve kılların karışması gibi problemleri en aza indiriyor. Kılların ihtiyaç duyduğu doğal nemi kazandırıyor.


Fırçalarınızı kurutmadan evvel uygulayacağınız doğal yağlarla zenginleştirilen bazı ürünler, fırçaların kullanım ömrünü arttırıyor. Peçeteyle kuruladıktan sonra doğal yağların kullanıldığı ürünü fırça kıllarına uygulayabilir, elinizle standart formuna getirebilirsiniz. Bu sayede kılların karışık formda kurumasının önüne geçebilirsiniz. En sevdiğiniz fırçalarınızı, etkili ve yumuşak formüle sahip makyaj fırçası temizleyici çeşitleriyle arındırabilir, ilk günkü formlarını uzun süre muhafaza etmelerini sağlayabilirsiniz. Fırça ve süngerlerinizi Sephora ürünleriyle makyaj ve diğer kalıntılardan arındırarak cildinize bir iyilik yapabilirsiniz. 


{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "P3959133", "brand": "FENTY", "name": "DRY BRUSH FIRÇA TEMİZLEME SÜNGERİ", "sku": "498575", "price": 199, "sku": "498575", "position": 1, "variant": "Kuru Fırça Temizleme Süngeri", "category": "MAKEUP ACC/OTHERMUACC/OTHER", "dimension10": "498575", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "199", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3185172", "brand": "SEPHORA", "name": "FIRÇA TEMİZLEYİCİ SABUN", "sku": "394893", "price": 99.90, "sku": "394893", "position": 2, "variant": "30 g", "category": "MAKEUP ACC/MK BRUSH/COMPLBRUSH", "dimension10": "394893", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SEPHORA", "dimension94": "99.90", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P10011451", "brand": "BEAUTYBLENDER", "name": "BLENDERCLEANSER® SOLID® UNSCENTED", "sku": "514298", "price": 129, "sku": "514298", "position": 3, "variant": "15 g", "category": "MAKEUP ACC/OTHERMUACC/OTHER", "dimension10": "514298", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "129", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3288011", "brand": "SEPHORA", "name": "Durulanmayan fırça temizleme spreyi", "sku": "358979", "price": 79.90, "sku": "358979", "position": 4, "variant": "Spray Nettoyant \u002D 60 ml", "category": "MAKEUP ACC/MK BRUSH/COMPLBRUSH", "dimension10": "358979", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SEPHORA", "dimension94": "79.90", "dimension102": "BAYAN" } ] } } }