{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol

En İyi Güneş Koruyucu Kremler ve Fiyatları


Güneş kremleri kategorisinde sunduğu ürünlerle farkını ortaya koyan Sephora; Lancaster, Clarins, Shiseido gibi öncü markaların geliştirdiği etkinliği kanıtlanmış vücut güneş kremi ürünleri ile ilgiyi üzerine çekmeyi başarıyor. Vücudunuz için güneş kremine ihtiyacınız varsa ve kaliteli bir ürün arayışındaysanız sadece Sephora'ya bakmanız yeterli. Sephora'da ihtiyacınıza tam olarak yanıt verecek vücut güneş kremi, sprey, süt ve losyonları hatta çok daha fazlasını bulacaksınız!


Yaz gelirken kendimizi güneşli, sıcak havalara hazırlamaya başlarız. Tatil planlaması ve yazlık gardırop alışverişiyle uğraşırken vücut güneş kremi stoklarımızı kontrol etmeyi de unutmamamız gerekir. Kendimiz ve ailemiz için hem mükemmel bronzluğa ulaşmak hem de güneşin zararlı etkilerinden korunmak amacıyla satın aldığımız güneş kremleri setimiz tamamlandığında yaz için tamamen hazırız demektir. Hepimizin bildiği gibi, vücut güneş kremlerinin ambalajları üzerinde SPF seviyeleri bulunur. SPF (güneş koruma faktörü), güneş yanığına neden olan ve cilt kanserine etki eden UVB ışınlarından korunma seviyesini gösterir. En iyi güneş koruyucu krem arayışına girerken SPF'nin, yani güneş koruma faktörünün de önemini göz önünde bulundurmamız gerekir.


Güneş Koruma Faktörünün Önemi


SPF'yi seçmek kafa karıştırıcı olabilir çünkü önümüze çok seçenek çıkar. En basit anlatımla SPF, güneş ışınlarından korunan bir cildin güneşten korunmayan cilt ile kıyaslanarak yanma olayının ne zaman meydana gelebileceğini ölçen bir ölçü birimidir. SPF değerleri arttıkça güneş ışınlarından korunma oranı da yükselir.


SPF 20 değerinde bir güneş koruyucu %93 oranında koruma sağlarken SPF 30 değerinde bir güneş koruyucu %97 oranında koruma sağlamaktadır. SPF 50 değerinde bir güneş koruyucu için ise bu oran %98'dir. Hiçbir güneş koruyucu ürün %100 koruma sağlamaz. Güneş kremlerinin etkisini hissedebilmek ve güneş korumasını arttırabilmek için doğru uygulama miktarı ile ürünü 2 saatte bir yenilememiz gerekir. Bunun yanında şapka kullanılmalı, ince ve uzun kollu kıyafetler ile kollar-bacaklar korunmalı, gözlük gibi aksesuarlar kullanılmalıdır. Lancaster vücut güneş kremi ürünleri, her cilt tipine uygun; UVA, UVB ve UV korumalı olarak geliştirilmiştir. Yüksek düzeyde hassasiyeti bulunan ciltler ve çocukların kullanımı için özel olarak geliştirilmiş içerikleriyle dikkat çeken markanın tüm güneş ürünleri hipoalerjenik özellik taşımaktadır.


Cilt Tipine Göre Güneş Kremi Seçimi


Vücut güneş kremleri, kişinin cilt tipine ve güneşte geçirdiği sürenin miktarına göre seçilmelidir. 


  • Hassas cilde sahip olanlar, yüksek SPF'li titanyum dioksit veya çinko oksit gibi ciltte daha hafif olan maddeler içeren bir güneş kremi kullanmalıdır.
  • Akne eğilimli bir cilde sahip olanlar, güneş koruyucusunu dikkatlice seçmelidir. Sert içerikli bir krem yerine, güneş koruyucu losyon veya yağlı olmayan spreyler akneye yatkın cilde sahip olanlar için daha doğru seçimler olacaktır. Ayrıca akne eğilimli cilt tipleri için özel olarak formüle edilmiş yüksek SPF'li vücut güneş kremleri bulunmaktadır.
  • Kuru cilde sahip olan kişiler, yüksek SPF'li nemlendirici güneş koruyucu losyonu veya kremi tercih etmelidir.
  • Yağlı cilde sahip olanlar, sıvı ve hafif formüllü olan bir güneş koruyucusunu tercih etmelidir. Hafif ve yağsız formül cildinizde kolayca karışır ve gözeneklerinizi tıkamaz.
  • Açık renkli bir cilt tonuna sahip olanlar, yüksek SPF içeren geniş spektrumlu bir güneş koruyucu kullanmalıdır. SPF 30 minimal düzeyde bir öneri olsa da, 50+ SPF'yi tercih etmek daha doğru olur.
  • Daha koyu cilt tonuna sahip olanlar, cildini UV ışınlarından korumak için günlük olarak güneş koruyucu kullanmalıdır. Cildinizde kremin bıraktığı beyaz renkten şikayetiniz varsa renkli bir güneş koruyucu losyonu veya kremi seçebilirsiniz.

Güneş koruyucu ve bronzlaştırıcı ürünleriyle öne çıkan Clarins'in geniş seçenek sunan güneş koruma serisi, maksimum konfor ve koruma ile cilt tipiniz için mükemmel formülü seçmenizi sağlar. 


Uzun Süren ve Etkili Bronzluk


Bronzluk; cildinizi öne çıkarır, kıvrımları vurgular ve cilde yeni bir parlaklık verir. Bronzlaşma, hem erkeklere hem kadınlara kendilerini çok daha çekici hissettirir. Altın renginde sağlıklı ve kalıcı bir bronzluk için güneşlenmeden önce 20 ila 30 dakika arasında iyi bir güneş kremi kullanmanız gerekir. Shiseido'nun bronzlaşma losyonu cilde mutlak bir rahatlık getirir. Cilde bol miktarda nem sağlar ve cilt için optimum nem seviyesini korur. Cildiniz ideal bronzlukta, pürüzsüz, esnek ve sağlıklı görünür.


Güneşten Kuruyan Cildinize Nem Bombardımanı 


Birçoğumuz sıcak yaz aylarında güneşin altında oturmaktan hoşlanır fakat ultraviyole (UV) ışığa aşırı maruz kalmak cildin kurumasına neden olur. Güneşlenme sonrası kuruyan cilt, pürüzlü ve sağlıksız görünebilir. Bundan korunmak için cildi nemlendirerek rahatlatan vücut kremleri kullanmak gerekir. Seçeceğimiz vücut güneş kremi ürününün nemlendirici özellikte olmasına dikkat etmeli ya da yalnızca güneş sonrası nemlendirme amacıyla geliştirilen hafif ve ferahlatıcı krem ve losyonları seçmeliyiz.


Kozmetik sektörünün öncü markalarından Sephora, satışa sunduğu yüzlerce güneş ürününden ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilmeniz için sizleri bekliyor. Dünyaca ünlü markaların yenilikçi vücut güneş kremi ürünleri Sephora farkıyla sizlerle buluşuyor. Vücut güneş kremi ürünlerinizi Sephora'dan hemen satın alın, güneşin tadını en çok siz çıkarın!


{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "P3671004", "brand": "SHISEIDO", "name": "Sports BB Compact SPF 50", "sku": "P3671004", "price": 390, "sku": "P3671004", "position": 1, "variant": "Teinte Dark", "category": "SKINCARE/FACE/TINT CREAM", "dimension10": "472405", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SELEKTIF", "dimension94": "390", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3599045", "brand": "CLARINS", "name": "CLARINS", "sku": "470215", "price": 287, "sku": "470215", "position": 2, "variant": "150 ML", "category": "SKINCARE/SUN CARE/CREAM MILK", "dimension10": "470215", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SELEKTIF", "dimension94": "287", "dimension102": "BAYAN" } ] } } }