{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Güneş Sonrası Bakım Ürünleri ve Fiyatları


Dünyaca ünlü markaların en çok bilinen ve tercih edilen güneş sonrası bakım ürünleri Sephora’da yer alıyor! Sprey, balm ya da losyon formunda üretilen bakım ürünleri arasından cilt tipinize uygun olan ürünü seçin, yaz mevsiminin ve güneşin keyfini çıkarın!


Onlarca marka ve çeşitli güneş bakımı ürünleri arasından seçim yaparken zorlanmanız oldukça doğal. Kendi güneş sonrası koruma kitinizi oluştururken cilt tipinize uygun ürünler seçmeniz gerekiyor. Eğer alerjik yapıda bir cilde sahipseniz doğal ve parfümsüz içerikleri tercih etmeniz öneriliyor.


Yazın Olmazsa Olmaz Güneş Sonrası Bakım Ürünleri


SPF içeren güneş losyonlarının tamamlayıcısı olarak bilinen güneş sonrası bakım kremleri, güneşin yakıcı etkisinden kurtulmanıza ve cildinizi yumuşatarak yatıştırmanıza destek oluyor. Losyon, sprey ya da balm formundaki bakım ürünleri arasından cilt tipinize uygun olanları seçerek cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayabilirsiniz. Yaz aylarında kullanılmak üzere formüle edilen ürünler, kış ve bahar aylarında da rahatlıkla kullanılabiliyor. Kışın yıpranan cildiniz, güneş sonrası losyonları ile nemlendirildiği zaman eski haline daha çabuk kavuşuyor. Güneş yanığı için krem arayışı içerisindeyseniz aloe vera içeren ürünleri tercih etmeniz öneriliyor. Aloe vera bitkisi, onarıcı ve yatıştırıcı etkisi sayesinde cildinizi ferahlatırken aynı zamanda bakım da yapıyor.


İyi Bir Güneş Koruyucu Kremin Taşıması Gereken Özellikler


Güneş kremlerinin üzerinde yer alan SPF değerleri, uzmanlar tarafından yeterli miktarda güneş kremi sürüldüğünde elde edilen değerler olarak tanımlanıyor. Bu nedenle tüm güneş koruyucu kremlerin üzerinde ürünü bolca uygulamanız ve sürekli tazelemeniz gerektiği bilgisi yer alıyor. Güneş kremini az sürmek ya da uygulamayı yenilememek ciltte oluşan SPF tabakasının değerinin düşmesine neden oluyor. SPF değeri 50’den az olan bir ürün kullanıldığı zaman ciltteki koruma değeri neredeyse 2.7’ye kadar düşüyor.


  • İyi bir güneş kreminin kokusuz ve renksiz olması öneriliyor.
  • Hassas ve alerjik cilt yapısına sahip olan kişilerin tahriş edici özelliklere sahip ürünlerden kaçınması gerekiyor.
  • Dermatologlar, koruyucuların güneşe çıkmadan önce 30 dakika önce sürülmesi gerektiğini ve sık sık yenilenmesi gerektiğini vurguluyor.
  • Tercih edilen ürünün, suya ve terlemeye karşı dayanıklı olması gerekiyor.

Güneş Yanığı Kabusunuz Olmasın


Güneş yanığı için üretilen krem formundaki ürünlerde ise genellikle nemlendirici özelliği ile bilinen E vitamini ve B5 vitamini kullanılıyor. Yüz veya tüm vücut için kullanımı uygun olan ürünler; karma, yağlı, kuru, normal kısacası tüm cilt tiplerinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Fakat yağlı bir cilde sahip olan kullanıcılar için daha hafif yapılı losyon tarzı ürünler tavsiye ediliyor. Kuru ciltli kişilerin ise daha yoğun kıvamlı ürünleri tercih etmesi koruyuculuk etkisini arttırıyor. Güneş sonrası bakım ürünlerinde hızlı ve pratik bir çözüm arayan kozmetikseverler için sprey formunda ürünler üretiliyor. Sıcak ve nemli yaz günleri için serinletici özelliği yüksek ve hafif yapılı ürünleri tercih edebilirsiniz. Uzmanlar, hassas ve alerjik cilt yapısına sahip kişilerin parfümsüz ürünlere yönelmesi gerektiğini vurguluyor. Aksi takdirde vücutta istenmeyen reaksiyonlar meydana gelebiliyor.


Güneş Sonrası Ürün Kullanımının Önemi


Yüksek koruma faktörlü ürünler kullanılsa ya da koruyucu losyon sürekli tazelense de güneşin yakıcı etkisi cildin nem dengesinin bozulmasına neden oluyor. Yaz aylarında bronz bir ten tercih edilse bile vücut güneşin zararlı etkilerinde korunmak için melanin adı verilen pigmentlerin daha hızlı bir şekilde üretilmesini sağlıyor. Dermatologlar, yaz aylarında güneşe çok fazla maruz kalınmasının cilt kanserine sebep olduğunu belirtiyor. Bu nedenle güneşten gelen UV ışınlarına karşı koruyucu ürünler kullanıldıktan sonra mutlaka destekleyici bir güneş sonrası bakım ürünü kullanmak gerekiyor. Güneş yanığı için krem kullanıldığı zaman cilt kendini daha hızlı ve kolay bir şekilde toparlıyor. Yaz mevsiminde yüksek oranda güneşe maruz kaldıysanız ve cildinizde güneş yanığı sonrası kaşıntı meydana geldiyse yüksek nemlendirici özelliğe sahip bir yatıştırıcı krem, cildinizde oluşan kırmızı görünümün azalmasına yardımcı oluyor.


Güneş sonrası bakım ürünleri; ferahlatıcı, nemlendirici ve besleyici özellikleri sayesinde kozmetik tutkunlarının beğenisini kazanıyor. Güneşin tahrip edici özelliğinden zarar görmeden sağlıklı bir bronzluk elde etmeniz için özel olarak formüle edilen güneş sonrası ürünler, cildinizi güneşin yıpratıcı etkilerinden koruyarak bronzlaşmanızı sağlıyor. Yoğun nem içeren yapısıyla beğeni kazanan bu ürünler, içeriğinde yer alan özel koruyucu maddeler sayesinde bronzluğunuzu daha uzun süre korumanıza yardımcı oluyor. Kullandığınız yüksek faktörlü güneş koruyucu krem ile birbirini tamamlayan güneş sonrası bakım ürününe ihtiyacınız varsa Sephora, birbirinden ünlü markaları sizlerle buluşturmayı bekliyor.


{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "P10015003", "brand": "LANCASTER", "name": "Lancaster Sun Sensitive After Sun Repairing Balm", "sku": "550091", "price": 345, "sku": "550091", "position": 1, "variant": "150ML", "category": "SKINCARE/SUN CARE/CREAM MILK", "dimension10": "550091", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SELEKTIF", "dimension94": "345", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P10017567", "brand": "HUDA BEAUTY", "name": "NYMPH Body Drip Shimmering Body Oil", "sku": "551760", "price": 599, "sku": "551760", "position": 2, "variant": "100 ml", "category": "MAKE UP/BODY/BODY", "dimension10": "551760", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "599", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3688054", "brand": "MIMITIKA", "name": "MIMITIKA", "sku": "476147", "price": 199, "sku": "476147", "position": 3, "variant": "Coffret 2 x 50 ml + 10 ml", "category": "SKINCARE/SUN CARE/SETS", "dimension10": "476147", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "199", "dimension102": "BAYAN" } ] } } }