{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Dudak Fırçası


Biçimli görünen dudaklar için doğru Sephora'ya! Ruj, lip gloss ve diğer dudak ürünlerini kusursuz uygulamanızı sağlayan dudak fırçası çeşitleri, Sephora'nın makyaj ürün gamı kadar geniş aksesuar koleksiyonunda!


Mürdüm, bordo, nar çiçeği ya da şeker pembe... Seçtiğiniz dudak ürününün rengi kadar ürünü nasıl uyguladığınız da görünümünüze etki ediyor. Dudak fırçaları, sadece lip art uygulamalarında kullanılmıyor. Dudak fırçası kullanarak ürünü uygulamak, arzu edilen etkileyici görünümü yakalamanıza yardım ediyor. Az miktarda ürünle mükemmel sonuçlar elde etmeniz mümkün. Dudak fırçası, makyajınızı profesyonel bir dokunuşla tamamlamanıza olanak tanıyor. Dudak fırçası, farklı doku ve kıvama sahip dudak renklendiricilerini kolayca uygulamanızı sağlarken dudak balmı, dudak peeling'i ve dudak yağı gibi bakım ürünlerini hijyenik şekilde kullanmanıza olanak tanıyor. Bir spatula yardımıyla kullanacağınız bakım ürününü eliniz değmeden uygulamanız mümkün.

Kullanışlı Dudak Fırçası Modelleri Nelerdir?


Dudak fırçalarının şekli ve üretildiği materyaller, farklı etkiler yaratmanıza imkan veriyor. Doğal kıllar kullanılarak üretilen dudak fırçası modelleri, doğal görünüm için iyi bir tercih oluyor. Sentetik kıllardan üretilen modeller; dudağı çerçeve içine almak, likit yapıdaki rujları uygulamak ve lip art çalışmalarında mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. 


Özel uç tasarımlarına sahip dudak fırçaları, uygulama kolaylığı ve mükemmel duruşu bir araya getiriyor. Konik kenarlara sahip sivri ucu bulunan dudak fırçaları, yoğun uygulamalarda tercih ediliyor. Işıltılı, parlak ya da yarı şeffaf rujlarda göz alıcı bir görünüm sunan modeller, ruj üstüne parlatıcı uygulaması için iyi bir seçim oluyor. Kısa ve sert kıllardan oluşan sivri uçlu modeller, dudakların en zor köşelerine bile rahatlıkla uyum sağlıyor. Dudak hattını belirginleştirmenize yardımcı oluyor, dudağınızı en ince detayına kadar doldurmanıza imkan veriyor. Koyu bordo ve canlı kırmızı gibi uygulaması zor renklerin yanı sıra likit mat rujlar da fırça ile kolayca sürülebiliyor. Diğer taraftan çantanızda rahatlıkla taşımanız için açılır-kapanır özellikli seyahat tipi dudak fırçası çeşitleri de bulunuyor.


Dudak Fırçaları İle Doğal Bir Görünüm Nasıl Kazanılır?


Ruj sürmeye dudak hattını belirleyerek başlanıyor. Dudak hattını belirlerken rujla aynı ya da yakın renkte dudak kalemi kullanılabildiği gibi, rujun kendisi de tercih edilebiliyor. Dudak fırçası, rujla dudak hattının belirlenmesinde işinizi oldukça kolaylaştırıyor. Diğer taraftan dudak hattı ve ruj uygulaması arasında doğal bir geçiş oluşturulabilmesi için bir dudak fırçasından destek almak gerekiyor. Dudak fırçası, dudak hattını belirlerken kullanılan ürünün kalıp gibi durmasına engel oluyor. Dudak fırçası, dudak yüzeyindeki çizgilerin içinin doldurulması ve dudak hattını aşmadan ürünün uygulanması için pratik bir makyaj aksesuarı. Ağız kenarı gibi zorlu bölgelere ürünü kolayca uygulamanızı sağlarken dudağınızın doğal görünümünü ön planda tutarak uygulamalar yapmanıza imkan veriyor. Ürünü, dengeli bir şekilde yaymanızı sağlıyor ve daha doğal sonuçlar elde etmenize yardım ediyor. 


Dudak Fırçası İle Ruj Oranı Nasıl Olmalı?


Ruj, kolayca sağa sola bulaşan ve silinebilen makyaj malzemeleri arasında. Gereğinden fazla ürün kullanımı rujun daha çabuk dağılmasına neden olabiliyor. Ruju az miktarda ürünle ince bir kat halinde uygulamanın yolu dudak fırçası kullanımından geçiyor. İnce birkaç kat halinde ruj uygulaması, rujunuzun kalıcılığını arttırmaya yardım ediyor ve mükemmel görünen dudaklara kavuşmanızı sağlıyor. Fırçaların, sadece ihtiyaç duyduğunuz miktarda ürünü uygulamanıza izin vermesi, dudak ürünleri ve dudak fırçası fiyatları ile kıyaslandığında uzun vadede karlı çıkmanızı da sağlıyor. 


Tercih ettiğiniz rujun formülü, yapısı ya da dokusu her ne olursa olsun, ince birkaç kat halinde uygulamanız arzu ettiğiniz etkiyi yakalamanıza yardım ediyor. Fırça ile çok daha düzgün uygulama yaptığınız için rujunuz parlaklığı ya da matlığı daha fazla öne çıkıyor. Çizgileri doldurduğunuz için zamanla ürünün belli bölgelere kayması gibi problemler yaşanmıyor.


Dudak Fırçaları İle Hangi Tarz Rujlar Uygulanabilir?


Rujlar; sedefli, mat, parlak ve metalik gibi farklı etkileri dudaklarınıza taşımanıza izin veriyor. Klasik uygulamalardan sıkıldıysanız yüzlerce farklı ruj renk seçeneği ve bitiş alternatifi sayesinde farklı uygulamalar yapmanız mümkün. Dudaklarınızı daha dolgun göstermek için rujunuzdan birkaç ton açık renkteki ürünü üst ve alt dudağınızın tam ortasına uygulayarak gölgelendirme yapabilirsiniz. Gölgelendirmenin doğal görünmesi için dudak fırçasının yumaşak kıllarından destek alabilirsiniz. Sentetik kısa kıllardan yapılan ince uçlu dudak fırçası, dudağınızın içine bir şekil çizmekten siyah ve koyu kestane gibi koyu renklerdeki rujları mükemmel bir şekilde sürmeye kadar farklı ihtiyaçlarınıza cevap veriyor. Birbirine uyumlu renkteki rujları kullanarak ombre yapmak, zıt renklerdeki rujlarla tüm ilgiyi dudaklarınıza çekecek bir makyaj ve rosebud gibi dönemsel ruj modalarını uygulamak için dudak fırçalarından destek alabilirsiniz. 


Dünyanın en beğenilen makyaj aksesuar markaları, dudak fırçası çeşitleriyle Sephora'nın geniş ürün koleksiyonunda! Makyaj stilinize uyan kaliteli dudak fırçalarını makyaj koleksiyonunuza katın, dudaklarınızla herkesi büyüleyin! 

{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "P3185171", "brand": "SEPHORA", "name": "Dudak Ruj Fırçası", "sku": "363162", "price": 109, "sku": "363162", "position": 1, "variant": "Pinceau Lèvres", "category": "MAKEUP ACC/MK BRUSH/LIP BRUSH", "dimension10": "363162", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SEPHORA", "dimension94": "109", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3959133", "brand": "FENTY", "name": "DRY BRUSH FIRÇA TEMİZLEME SÜNGERİ", "sku": "498575", "price": 239, "sku": "498575", "position": 2, "variant": "Kuru Fırça Temizleme Süngeri", "category": "MAKEUP ACC/OTHERMUACC/OTHER", "dimension10": "498575", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "239", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P2779026", "brand": "ZOEVA", "name": "Complete Göz Fırçası Seti", "sku": "368757", "price": 859, "sku": "368757", "position": 3, "variant": "Set de 12 pinceaux", "category": "MAKEUP ACC/MK BRUSH/BRUSH SETS", "dimension10": "368757", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "859", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3340028", "brand": "DIOR", "name": "Dior Backstage Retractable Lip Brush N° 31", "sku": "440698", "price": 445, "sku": "440698", "position": 4, "variant": "N°31", "category": "MAKEUP ACC/MK BRUSH/LIP BRUSH", "dimension10": "440698", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SELEKTIF", "dimension94": "445", "dimension102": "BAYAN" } ] } } }