{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }

Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol
CİLT BAKIM SETİ
CİLT BAKIM SETİ

Erkek Cilt Bakım Ürünleri ve Fiyatları


Cilt bakımı kadınlar kadar erkekler için de önem taşıyor. Büyük kozmetik markalarının hazırladığı cilt bakım seti çeşitleri faklı ürün seçeneklerinden oluşabiliyor. Sephora size birçok alternatif sunarak seçim yapmanızı kolaylaştırıyor.


"Bakımlı, sağlıklı ve her zaman zinde görünen bir cildim olsun." diyorsanız cildinize hak ettiği ilgiyi göstermeli ve bakım yapmalısınız. Sadece kadınların değil, erkeklerin de ciltlerine iyi bakmaları gerekiyor. Her gün tıraş olan erkekler için bu konu daha da önem kazanıyor. Cilt tipinize uygun bir erkek cilt bakım seti alarak işe başlayabilirsiniz. Ünlü markaların cilt bakım setleri Sephora’da sizi bekliyor!


Erkek Cilt Bakım Seti Hangi Ürünlerden Oluşur?


Markaların hazırladığı erkek cilt bakımı setleri farklı ürünleri içerebilir. Cilt temizleyici, nemlendirici, yaşlanma karşıtı bakım kremi, peeling, maske, sakal ve bıyık serumu gibi ürünler öncelikli seçenekler oluyor. Çok kapsamlı cilt bakım setini tercih edebileceğiniz gibi, kendiniz de bir erkek cilt bakım seti oluşturabilirsiniz. Cilt tipinize uygun ürünleri tek tek satın alarak bir set yapabilirsiniz. Erkekler için tasarlanan cilt bakım setleri içerisinde; tıraş sonrası ürünler, yüz, saç ve vücut temizlik ürünleri, deodorant, tıraş bıçağı gibi seçenekler yer alabiliyor. Sadece yüz bakım ürünlerinden oluşan setler de var. Yüz bakım setleri ise yüz temizlik malzemesi, tonik, losyon, nemlendirici, krem gibi ürünleri içeriyor. Dünyaca ünlü kozmetik markalarının hazırladığı erkek cilt bakımı setleri arasından ihtiyacınız olanı almak için cilt bakım seti kategorisini incelemeniz yeterli!


Genç Görünümlü ve Sağlıklı Bir Cilt için Bakım Şart


Erkek cilt bakım yöntemlerinin de kadınlarınkinden bir farkı yok. Cilt bakımının ilk adımı yüzü temizlemek… Temizlikten sonra cildi ferahlatmak ve nemlendirmek gerekiyor. Erkeklerin en belirgin dezavantajı sık sık tıraş olmaları. Her gün ya da iki günde bir tıraş olan erkekler, cilt bakımlarına daha bir özen göstermek zorunda. Çünkü tıraş işlemi az da olsa cildi tahriş ediyor. Tıraş olduktan sonra yüzünüzü ferahlatmak için yüz losyonu ya da balsam uygulaması yapılmalısınız. Eğer kuru bir cilt yapınız varsa nemlendirici kullanmak zorunda olduğunuzu da bilmelisiniz. Aslında her cilt tipinin nemlendiriciye ihtiyacı var. Nemlendirici yüz losyonu ya da kremi kullanmayı alışkanlık haline getirirseniz cildinizi koruyabilirsiniz. Böylece cildinize yumuşak bir yapı kazandırıp daha canlı görünmesini sağlarsınız. Nemsiz kalan cilt hızla kurur ve erken yaşlanma sürecine girerek sizi mutsuz edebilir. Cilt bakımında yüz temizleyici ürünler de büyük önem taşıyor. Yüz temizleme jelleri, peeling ya da köpük gibi temizleyici ürünler, cildinizin gözeneklerini açarak temizliyor ve nefes almasını sağlıyor. Kapalı ortamda çalışıyor olsanız da cildinizin her gün temizlenmesi gerektiğini unutmamalısınız. Gece yatmadan önce cildinizi temizleyip nemlendirmeyi sakın ihmal etmeyin.


Tıraş Sonrası Cilt Bakımı Yapmanın Önemi


Tıraş az da olsa cildi tahriş eden bir işlem olduğu için tıraş sonrası yüz bakımı çok önemli! Tıraş olurken cilt üzerindeki ölü hücreleri de alıyorsunuz. Bu hücrelerden temizlenen cilt daha hassas bir yapı kazanıyor. İşte tam da bu nedenle cildinize takviye yapmanız gerekiyor. Tıraş sonrası rahatlatıcı balsam, nemlendirici losyon, yatıştırıcı jel ve canlandırıcı sprey gibi cilt ürünleri kullanarak cildinize bakım yapabilirsiniz. Bu tarz ürünler, tıraştan sonra cildinizi rahatlatma ve tıraşta kaybedilen nemi geri kazandırma özellikleri sunuyor. Aloe vera, papatya özü ve besleyici E vitamini içeren ürünleri tercih edebilirsiniz. Cildi tazeleyen, canlılık veren ve yüzdeki yanma hissini alan spreyleri kullanabilirsiniz. Hoş aromalarla üretilen balsamlar ise ekstra parfüm kullanmanıza gerek bırakmıyor.


Cildinizi Nemlendirin ve Yıpranmasına İzin Vermeyin


Erkeklerin cildi, kadınlara oranla daha yağlı olmakla beraber bu, ciltlerinin neme ihtiyaç duymadığı anlamına gelmiyor. Her cilt tipi gibi yağlı ciltlerin de neme gereksinimleri var. Yaşlanma sürecini azaltmak için cildinizi her gün düzenli olarak nemlendirmelisiniz. Sabah tıraştan sonra, gece ise yatmadan önce temiz cilde nemlendirici uygulamanız gerekiyor. Nemlendirici içeren losyonlar hatta kremler; cildinizin kızarmasını, kurumasını engelliyor ve nem dengesini koruyor, tahriş olan cildi tazeliyor. Kırışıklıklara karşı önlem almanın en iyi yolu cildi nemlendirmekten geçiyor. Ağır yaşam koşulları, iş ve sosyal hayat ne yazık ki cildin yaşlanma sürecini hızlandırabiliyor. Güneşin kötü etkileri, rüzgâr, aşırı soğuk, sıcak ve kirli hava da bu yıpranmayı tetikliyor. Cildinizi yıpranmadan korumak istiyorsanız yaşlanma karşıtı nemlendirici kremler kullanmalısınız. Temizlenmiş cildinize sabah ve gece uygulayacağınız bu kremler, size sağlıklı ve genç görünümlü bir cilt sunuyor.


Cazip cilt bakım seti fiyatı sunan bakım ürünleri Sephora’da sizi bekliyor. Sağlıklı ve canlı bir cilt için kullanmanız gereken cilt bakım ürünlerini hemen şimdi seçin ve kolayca satın alın. Sephora cilt bakım seti kategorisi size pek çok seçenek sunuyor.


{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "P10012043", "brand": "PAI", "name": "The Gertrude Yüz Bakım Seti", "sku": "529094", "price": 369, "sku": "529094", "position": 1, "variant": "Set", "category": "SKINCARE/FACE/DAY CREAM", "dimension10": "529094", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "369", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P10011781", "brand": "PAI", "name": "The Nellie Yüz Bakım Seti", "sku": "529095", "price": 469, "sku": "529095", "position": 2, "variant": "Set", "category": "SKINCARE/FACE/DAY CREAM", "dimension10": "529095", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "469", "dimension102": "BAYAN" } ] } } }