{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Vücut Bakımı ile Doğal Güzellik Sırları

Sağlıkla ışıldayan ve enerjik görünen bir cilt için vücut bakımı yapmanız gerekir. Cilt bakım rutininde sadece yüz bölgesi değil, aynı zamanda tüm vücudunuza nem desteği sunmanız önemlidir. Son dönemlerin cilt bakım trendi olan scrub peeling ile cildinizi ölü deriden arındırabilmeniz mümkün. Boyun, dekolte, bacak bölgeleri cilt bakımında en sık unutulan bölümlerdir. Kusursuz bir cilt görünümü için vücut bakımınızı ihmal etmemeniz gerekir. Cildinizin ihtiyacına yönelik olarak cilt bakım ürünlerini değiştirebilirsiniz. Mevsimsel koşullar, hormonal düzensizlikler, stres, sağlıksız beslenme gibi nedenler dolayısıyla cildiniz bazı dönemlerde daha hassas olabilir. Cildinizin yapısına ve ihtiyacına göre yoğun bakım seansları düzenleyebilirsiniz. Kuruyan ve çatlayan cildinizi onarmak için nem desteği sunan vücut maskelerini kullanabilirsiniz.

Tüm bedeninize bakım yapmak ve pürüzsüz bir cilt görünümü sağlamak için vücut peelingi yapabilirsiniz. Doğal kaynaklı içerikler ile hazırlanan arındırıcı vücut maskesi çeşitleri ile banyo sırasında tazelenebilirsiniz. Vücut bakımı, zamanın etkisi ile yıpranan cildinizi canlandırır ve doğal bariyerini güçlendirir. Vücut nemlendirici ürünler sayesinde cildinizdeki çatlak, selülit, kırışıklık gibi izleri yok edebilirsiniz. Çatlak kremi çeşitleri ile cildinizin daha sıkı ve dolgun görünmesi mümkün. Kilo değişimi, hareketsizlik, stres, sağlıksız beslenme gibi nedenlerle vücudunuzda çatlak görünümü oluşur. Bu olumsuz görüntünün derinleşmeden önlenmesi için scrub uygulamasından destek alabilirsiniz. Cildin tüm katmanlarını uyaran, masaj etkisi yaratan, ölü derileri temizleyen son dönemlerin popüler cilt bakım uygulamasını banyo zamanlarınızda siz de deneyebilirsiniz.

Scrub Nedir, Ne İşe Yarar? Çeşitleri Nelerdir?

Scrub, doğal bakım ürünleri ile banyo sırasında cildinize uyguladığınız bir bakım türüdür. Vücudunuzdaki batık, çatlak, selülit, kıl dönmesi gibi cilt sorunları ile mücadele etmenize yardımcı olur. Cildinizin baştan sona yenilenmesine ve kuruluğun giderilmesine fayda sağlayan scrub, farklı vücut nemlendirici ürünlerle yapılabilir. Body scrub uygulaması yaparken body polisher çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Cildi yıpratmadan, masaj hareketleri ile canlandıran bu uygulama sayesinde teninizde bulunan pürüzlerden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında tatil zamanlarında kusursuz bir beden görünümü için kış boyu kuruyan cildinizi nemlendirmeniz gerekir. Kışın yıpratıcı izlerini cildinizden yok etmek için doğadan ilham alan vücut peeling ve nemlendiricilerini kullanabilirsiniz. Vitamin ve mineral desteği sunan cilt bakım ürünleri sayesinde cildin doğal elastik yapısını güçlendirebilirsiniz.

Scrub çeşitleri; ayak, yüz, vücut gibi farklı bölümler için uygulanır. Gün boyu sürekli ayakta kalanlar için dinlendirici ve tazeleyici ayak scrub’ları idealdir. Doğal bitki ve meyve özlerinden elde edilen bakım ürünlerini ayak scrub uygulamasında kullanarak hoş kokular ile ferahlayabilirsiniz. Face scrub uygulamasında sivilce ve siyah noktalar ile mücadele edebilirsiniz. Gözenekleri temizleyen ve cilde canlılık kazandıran bakım ürünleri ile doğal güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Banyo Sonrası Vücut / Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Banyo sırasında yumuşayan ve genişleyen gözeneklerinizi kolayca temizleyebilirsiniz. Cilt bakımı yapmak için en uygun olan zaman banyo sonrasıdır. Sıcak buharın etkisi ile gevşeyen cildinizden yağı, kiri, makyaj kalıntılarını derinlemesine temizleyebilmeniz mümkün. Sol De Janeiro Brazilian Bod Buff Smoothing Scrub arındırıcı vücut maskesi ile cildinize yumuşaklık kazandırabilirsiniz. Doğadan ilham alan özlere sahip vücut misti ile cildinize sağlıklı bir parlaklık verebilirsiniz. Frank Body Original Coffee Scrub, doğal özlü kahve çekirdekleri ile cildinizi kirden ve fazla yağdan arındırır. Duşta ıslak bedeninize haftada üç veya beş kez uygulayabilirsiniz. Cildinizin yumuşak ve yenilenmiş görünmesi için masaj hareketleri ile peeling yapabilirsiniz.

Banyo sonrası peeling uygulaması yaparak cildinizde biriken kirleri temizleyebilirsiniz. Gözeneklerin zamanla tıkanmasına ve sivilce oluşumuna neden olan toksinleri cildinizden uzaklaştırmak için tanecikli banyo köpüklerini kullanabilirsiniz. Clarins Gommage Tonic Corps vücut peelingi,uçucu yağlara sahiptir. Tuzlu kristalleri ve şeker tanecikleri ile cildinize ekstra yumuşaklık kazandıran peeling çeşitleri ile doğal güzelliğinizi yansıtabilirsiniz.

Cilt tipinize uygun bakım ürünleri kullanmanız önemlidir. Kuru ve hassas ciltler için iri tanecikli peeling’ler yerine daha soft yapıdaki ürünler uygun olur. Scrub peeling sonrasında kuru ciltleri yatıştırmak için nemlendirici uygulamak önemlidir. Eğer çok kuru cildiniz varsa serum ve nemlendirici süt formundaki ürünleri kullanabilirsiniz. Yağlı ciltler için yağ içermeyen ve matlaştırıcı etkisi olan cilt bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz. Fazla sebumu dengeleyen peeling ürünleri ile cildinizin kusursuz görünmesi mümkün. Yağlı ciltler için nemlendirici seçerken yağlı his bırakmayan ve çabuk emilen ürünleri değerlendirebilirsiniz.

Doğru Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Vücut peeling yaparken uygulama yapılan bölgenin duşta iyice ısınarak yumuşamış olmasına özen göstermeniz gerekir. Banyo buharı ile açılan gözenekler doğru bakım ürünleri ile sıkılaştırılabilir. Scrub yaparken uygulama yapılan alanın büyüklüğüne göre cilt bakım ürünü alabilir ve masaj hareketleri ile cildinize yayabilirsiniz. Tanecikli peeling çeşitleri ile gözenekleri temizleyebilir ve çatlak görünümünü azaltabilirsiniz. Farklı yöne uyguladığınız masaj hareketleri cildinizde hücreleri uyarır. Hücre yenilenmesine destek olan vücut losyonu ile cilt bakımınızı daha verimli hale getirebilirsiniz.

Sephora Collection banyo seti çeşitleri ile seyahatlerinizde vücut bakımınızı yapabilirsiniz. Köpük banyosu ve vücut nemlendiricisi içeren bu set ile tatil zamanlarınızda cildinizin ışıltısını koruyabilmeniz mümkün. Pamuk çiçeği özlü vücut sütü, cildinize hızla nüfuz ederek pamuksu bir yumuşaklık kazandırır. Çiçeksi kokuları ile size gün boyu ferahlık verir.

Cilt bakım rutininize mutlaka bedeninizi de eklemeniz gerekir. Ayak, el, sırt, bacak ve karın bölgelerinde oluşan kuruma, çatlama, matlaşma gibi cilt sorunlarını yok etmek için vücut bakımı yapabilirsiniz. Cildinize ihtiyaç duyduğu desteği vücut peeling ürünleri ile verebilmeniz mümkün. Cildin gözeneklerini temizleyerek nefes almasını sağlayabilirsiniz. Vücut nemlendirici ürünler ile cildinizin ideal nem dengesine kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz.

{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "P4028089", "brand": "SEPHORA", "name": "Body Exfoliating Granita", "sku": "P4028089", "price": 89.90, "sku": "P4028089", "position": 1, "variant": "EXFO COTON (250 ml)", "category": "BATH&GIFT/HYGIENE/EXFOLIATOR", "dimension10": "486635", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SEPHORA", "dimension94": "89.90", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3615003", "brand": "FRANK BODY", "name": "Express\u002Do Scrub \u002D Gommage Express\u002Do", "sku": "466616", "price": 159, "sku": "466616", "position": 2, "variant": "150 g", "category": "SKINCARE/BODY/SCRUB", "dimension10": "466616", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "159", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3211005", "brand": "FRANK BODY", "name": "ORIGINAL COFFEE SCRUB COFFEE 100GR", "sku": "420073", "price": 119, "sku": "420073", "position": 3, "variant": "100 g", "category": "SKINCARE/BODY/SCRUB", "dimension10": "420073", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "119", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P16008", "brand": "CLARINS", "name": "GOMMAGE TONIC CORPS \u002D VÜCUT PEELİNGİ", "sku": "P16008", "price": 518, "sku": "P16008", "position": 4, "variant": "250 g", "category": "SKINCARE/BODY/BUTTER/CR.", "dimension10": "482603", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SELEKTIF", "dimension94": "518", "dimension102": "BAYAN" } ] } } }