{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }

Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol
DUDAK GÜNEŞ KREMİ
DUDAK GÜNEŞ KREMİ

Dudak İçin Güneş Koruyucu Kremler ve Fiyatları


Vücudunuzu ve cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korurken dudaklarınızı da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Dudak güneş kremi sayesinde yaz veya kış fark etmeksizin UV ışınlarına karşı koruyucu bir kalkan geliştirebilirsiniz. Sephora'nın birbirinden farklı markalara ait dudak güneş bakım kremleri ile dudaklarınızı nemlendirirken aynı zamanda zararlı etkilere karşı koruyun!


Dudaklar, yüzünüzdeki cilt dokusundan daha ince ve hassas bir yapıya sahip olduğu için korunması gereken en önemli alanlardan biri olarak biliniyor. Dudaklar, yüzün geri kalanı ile aynı miktarda UV ışını alıyor, ancak daha ince yapısı nedeniyle daha az doğal koruma geliştirebiliyor. Bu nedenle mevsim fark etmeksizin dudaklarınıza ihtiyaç duydukları SPF desteğini vermeniz gerekiyor. Dudaklar için geliştirilen pek çok nemlendirici içerikli lip balm veya dudak kremi bulunsa da, bu ürünlerin hepsi SPF içeriklerine sahip olmayabiliyor. Bu nedenle dudak kremi satın almadan önce içeriklerini dikkatle okuyarak SPF içerikli ürünleri satın almanız gerekiyor. 


Dudaklar için Güneş Koruyucu


Hemen her cilt bakım markası, farklı içeriklere sahip balm ya da nemlendirici tarzı dudak bakım ürünleri sunuyor. Bu ürünler, dudaklarınızın nemlenmesine yardımcı oluyor ancak güneşin UV etkilerinden korunmanızı sağlamıyor. Cildinizin ne kadar hassas olduğuna bağlı olarak dudaklarınıza güneş koruyucu ürün sürmek çok rahatsız edici olabiliyor. SPF içeren dudak bakım ürünleri özellikle dudaklar için formüle ediliyor. Dudaklarınızı güneşten korumak için bir ürünün SPF içermesi gerekiyor. Birçok insan lipgloss ve rujun dudakları koruyucu bir etki yarattığını düşünebiliyor. Ancak bu ürünler tek başına yeterli olmadığı gibi, çoğu zaman UV ışınlarını daha çok çekmeye de neden olabiliyor. Dudak bakım kremleri, güneşin ciddi sonuçlar doğurabilecek bu zararlı etkilerinden cildi koruyarak aynı zamanda iyi görünmenize de yardımcı oluyor. 


Ayrıca güneş koruyucu bakım kremleri, dudakları pürüzsüz ve esnek tutan eşsiz bir nemlendirme kabiliyeti de sunuyor. Bu tarz bakım kremleri, dudakların mukoza zarını besleyen ve kullanıcılara daha fazla fayda sağlayan bol miktarda vitamin ve yağ içeriyor. Renkli içeriklere sahip balm veya nemlendirici tarzında dudak güneş kremleri, ruj etkisi yaratarak daha canlı ve sağlıklı görünmenize de yardımcı oluyor. Bu yüzden güneşin zararlı UV hasarına karşı koruyor, aynı zamanda tamir ediyor ve nemlendiriyor. Konuşmak, yemek yemek ve nefes almak için sürekli olarak dudaklar kullanılıyor. Bu yüzden de SPF içerikli dudak bakım kreminizi gün içerisinde ihtiyaç duyduğunuz anlarda tazelemeniz gerekiyor. 


Neden Güneş Koruyucu Dudak Kremi Kullanmalısınız?


Dudaklar sadece güneşten değil, aşırı soğuktan, aşırı sıcağa ve rüzgara kadar pek çok dış etkene karşı daha hassas yapıda oluyor. Güneşe maruz kalmak zamanla dudaklarda bol miktarda bulunan ve sonunda dudakları daha ince yapan bir protein olan kolajeni yok edebiliyor. Bu da dudaklarınızın doğal yapısının bozulmasına, genç ve canlı görünümünü kaybetmesine neden olabiliyor. 


Güneşe karşı koruyucu etkisi olan dudak bakım kremleri, düşündüğünüzden çok daha önemli işlevler üstleniyor. Güneşin, her ne kadar yaşam kaynağı olarak sayısız faydası olsa da zararlı ışınlarından da korunmak gerekiyor. Bu anlamda belki en çok göz ardı edilen bölgelerimizden biri dudaklar oluyor. Dudak dokusu da cildin en az diğer bölgeleri gibi hassasiyet geliştirebiliyor. Doğru ürünlerle dudaklarınızı nemlendirirken zararlı etkilerden de koruyabilirsiniz. Dudaklarınızdaki daha ince ve hassas cilt dokusunun UV ışınlarının neden olduğu hasara çok duyarlı olduğu biliniyor. Kötü bir güneş yanığı, özellikle dudak gibi daha hassas bir bölgede çok daha acı verici olabiliyor. Bu yüzden kendinize bir iyilik yaparak güneş koruyucu dudak bakım kremleri ile bunu önlemeniz gerekiyor.


Öte yandan rüzgar, güneş ve deniz dudaklarınızda kuruma ve çatlama gibi göze hoş gelmeyen ve acı veren etkilere neden olabiliyor. Dudak kremini güneş koruyucu ile kullanmak dudaklarınızı nemlendiriyor ve tüm bu etkilere karşı kalkan görevi görüyor. Çoğu zaman güneş koruyuculu dudak kremlerinin içerisinde ek yan faydalar da yer alıyor. Bu tip formüller, güneş koruyucunun ötesinde kızarıklık, çatlak ve diğer sorunları gidermeye yardımcı olabiliyor. Doğru ürünler dudaklarınızı nemle kaplıyor, kuru ve soğuk havadan koruyarak hidrasyon sağlıyor. Sephora'nın kişisel bakım kategorisindeki en kaliteli ve seçkin markaların dudak güneş kremleriyle güvenli şekilde bakımlı görünmenin keyfini çıkarın!


{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ ] } } }