{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol

REN

REN Ready Steady Glow

Diğer seçenekleri keşfet

499 TL

250 ML

İNCELE

DRUNK ELEPHANT

PROTINI POWERPEPTIDE SERUM

Diğer seçenekleri keşfet

1229 TL

30ml

İNCELE

GUERLAIN

ABEILLE ROYALE ADVANCED YOUTH WATERY OIL 15 ML

Diğer seçenekleri keşfet

655 TL 'den başlayan fiyatlarla

30ml

İNCELE

BELIF

AQUA BOMB CICA CREAM

Diğer seçenekleri keşfet

439 TL

50 ml

İNCELE

PAI

BRITISH SUMMER TIME

Diğer seçenekleri keşfet

439 TL

40 ml

İNCELE

LA MER

The Concentrate Serum

Diğer seçenekleri keşfet

1650 TL

15ML

İNCELE

LA MER

The Neck and Décolleté Concentrate

Diğer seçenekleri keşfet

2300 TL

50 ml

İNCELE

LA MER

The Concentrate Grande

Diğer seçenekleri keşfet

3150 TL 'den başlayan fiyatlarla

30ML

İNCELE

Etkili Cilt Bakım Ürünleri ile Ten Eşitsizliğine Son!

Her cilt yapısı ve ihtiyaçları farklıdır. Yağlı, karma, kuru ve hassas ciltler zaman zaman kızarıklık sorunları yaşar. Özellikle kuru ve hassas ciltler yüzde kızarıklık ile mücadele etmekte zorlanır. Ciltte kızarıklık, kılcal damarların belirginleşmesi ile meydana gelir. Hava sıcaklığındaki değişimler, mevsimsel koşullar, stres, hormonal dengesizlikler kızarıklık sorununa neden olabilir. Vücutta kızarıklık problemi için cildin doğal yapısını güçlendiren bakım kremlerini kullanabilirsiniz. Kızarıklık karşıtı kremler ile cildinizin daha pürüzsüz görünmesi mümkün. Kızarıklık önleyici kremleri cilt bakım rutininize ekleyebilir ve ten eşitsizliğini giderebilirsiniz.

Güneşin etkisi ile deride kızarıklık daha yoğun görülebilir. Hassas ciltler, güneş ışınlarından etkilenmemek için etkili yüz güneş kremi çeşitlerini her mevsim kullanmalıdır. Cildin doğal bariyerini güçlendirmek ve dış etkenlere karşı daha dirençli hale getirmek için cilt yapınıza uygun ürünleri tercih edebilirsiniz. Kış mevsiminde bile güneşin etkileri cildinizde hissedilir. Sadece yaz mevsiminde güneş koruyucu ürünler kullanmak yerine gündüz bakım kremlerini seçerken SPF koruması olan seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Güneşe karşı koruma sağlayan nemlendirici kremler ile hem cildinizin bariyerini güçlendirebilir hem de nemlenmesini sağlayabilirsiniz.

Ciltte Kızarıklık Neden Oluşur?

Ağız kenarında kızarıklık problemleri genelde kuru ciltlerde sık görülür. Boyunda kızarıklık yaşayanlar, hassas ve kuru cilde sahip olabilir. Cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi kazanması için yoğun nem desteği sunan cilt bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz. Güneş, çevresel koşullar, susuz kalma, yaşlanma gibi etkenler nedeniyle cilt kızarıklığı oluşur. Bazı ilaçların etkisi ve kılcal damar genişlemesi gibi sorunlar nedeniyle gözde kızarıklık oluşabilir. Göz çevresinde kızarıklık ve şişme problemleri için doğal kaynaklı içeriğe sahip göz bakım kremlerini kullanabilirsiniz.

“Yüzdeki kızarıklık nasıl geçer?” diye düşünenler, etkili nemlendirme özelliği olan cilt ürünlerini kullanabilir. Eğer cildinizdeki kızarıklık sorunu yeni ortaya çıktıysa ve farklı belirtiler eşlik ediyorsa mutlaka bir uzmandan destek almanız gerekir. Cilt kızarıklığı farklı hastalıkların belirtisi olabilir, bu nedenle öncelikle bir dermatolog ile görüşmeniz daha doğru olur. Eğer cilt kızarıklığı sadece cildinizin yapısı ile ilgili ise kızarıklık karşıtı ürünler ile önlem alabilirsiniz.

Kızarıklık Sorunu Olan Ciltler için Bakım Tavsiyeleri

Kızarıklık sorunu olan ciltler, temizleme işleminden nemlendirme aşamasına kadar tüm bakım rutininde nemlendirici ürünleri kullanmalıdır. Kızarıklık problemi olan ciltler, ağır temizleyici ürünler yerine daha hafif formda olan temizleme köpüklerini tercih edebilir. Siyah nokta karşıtı ürünler, iri tanecikli olduğu için kızarıklık yaşayan ciltler için uygun olmayabilir. Peeling uygulaması kızarıklık sorunu yaşayan ciltler için yıpratıcı olur. Hassas ciltler, siyah nokta ve aknelerden kurtulmak için daha yumuşak formüle sahip temizleyicileri kullanmalıdır. Gözenekleri temizledikten sonra nemlendirerek sivilce oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Kızarıklık sorunu olanlar cildini yatıştırmak için serum çeşitlerini kullanabilir. Lamer The Concentrate Serum, mucizevi iksir özelliği ile tahrişi azaltır. Cildin yatışmasını ve canlılığını geri kazanmasını sağlar. Sabah ve akşam parmak uçlarınızla masaj yaparak serumu cildinize uygulayabilirsiniz. Masaj hareketleri sayesinde serumun cildin en alt katmanlarına kadar ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz. Hücre yenilenmesine destek olan bu serum ile cildinizin daha enerjik görünmesi mümkün.

Cildinizdeki hassasiyeti azaltmak için yoğun bakım seansları düzenleyebilirsiniz. Dr. Jart+ Cryo Rubber With Soothing Allantion maske, özel bileşenler ve prebiyotik kompleks içerir. Cildin durumunu yatıştırmak ve bariyerini güçlendirmek için gerekli olan enerjiyi sağlar. Cildi yatıştıran ve güçlendiren çift etkili kızarıklık giderici maske çeşitleri ile doğal güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Nemin cildinizden buharlaşmasını önleyen maskeler ideal nem dengesi sağlar. Esneklik özelliği güçlü olan ciltler daha az kızarıklık sorunu yaşar.

Hassas yapıya sahip ciltler, güneş sonrasında daha fazla kızarıklık problemi ile karşılaşır. Güneşe çıkarken mutlaka cildinize yüksek koruma faktörü içeren kremleri uygulamanız gerekir. Güneş sonrası bakım kremi ile cildinizi sakinleştirebilmeniz mümkün. Güneş ışınlarının kuvvetli olduğu saatlerde dışarı çıkarken cildinizi ekstra korumanız gerekir.

Kızarıklık Karşıtı Kremler Cilde Nasıl Uygulanır?

Kızarıklık karşıtı kremleri cildinize düzenli olarak uygulamanız gerekir. Cildinizi dış etkenlere karşı güçlendirmek için cilt bakım rutininizi aksatmadan yapmalısınız. Belif Aqua Bomb Cica krem, doğadan ilham alan özel içeriği ile stresin ve dış etkenlerin cildinizin üzerinde bıraktığı izleri azaltır. Yapışkan olmayan doku tedavisi ile cildinizi kısa sürede sakinleştirir.

Parmak uçlarınızla masaj yaparak kızarıklık karşıtı bakım ürünlerini cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinizin hassas olduğu yoğun ve stresli zamanlarda maskeler ile tekrar canlanmasını sağlayabilirsiniz. Epilasyon, peeling, güneşlenme gibi farklı durumlar sonrası cildiniz daha hassas hale gelebilir. Ağda sonrası kızarıklık yaşamamak için cildinizi yatıştıran serum çeşitlerini kullanabilirsiniz. Drunk Elephant Protini Powerpeptide serum, bitki büyüme faktörleri ve destekleyici amino asitler ile cilt tonunuzu eşitler. İnce çizgiler, geniş gözenekler, renk eşitsizlikleri ve kızarıklıklar ile mücadele eder. Vitamin ve mineral desteği sunan cilt bakım ürünleri ile cildinizin yeniden canlanmasını sağlayabilirsiniz.

Cildin her bölümü kendine has özellikler taşır. Göz çevresi, dudak kenarı, boyun, bacak gibi farklı vücut bölümlerine ihtiyaç duyduğu bakımı sunan ürünler kullanabilirsiniz. Göz çevresi daha hassas olduğu için tercih ettiğiniz ürünlerin doğal kaynaklı içerikler olmasına özen gösterebilirsiniz. Cilt kızarıklığını önlemek için dengeli beslenmek ve düzenli uyumak önemlidir. Cildiniz yorgun ve yıpranmış olduğunda dış etkilere karşı daha korunmasız olur. Verimli ve kaliteli uyku ile cildinizi dinlendirebilirsiniz. Yatmadan önce mutlaka makyajınızı doğru ürünler ile temizlemeli ve cildinizi yatıştırmak için nemlendirici etkili bakım kremlerini uygulamalısınız.

Siz de ten eşitsizliklerini gidermek, kızarık cilt görünümünü önlemek, hassas ciltleri güçlendirmek için Sephora’nın ayrıcalıklar ile sunduğu cilt bakım ürünlerini erişilebilir fiyatlar ile sepetinize hemen şimdi ekleyebilirsiniz.

{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "P3685434", "brand": "REN", "name": "REN Ready Steady Glow", "sku": "478031", "price": 499, "sku": "478031", "position": 1, "variant": "250 ML", "category": "SKINCARE/FACE/TONER", "dimension10": "478031", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "499", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P10014662", "brand": "DRUNK ELEPHANT", "name": "PROTINI POWERPEPTIDE SERUM", "sku": "541505", "price": 1229, "sku": "541505", "position": 2, "variant": "30ml", "category": "SKINCARE/FACE/SERUM", "dimension10": "541505", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "1229", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P10017507", "brand": "GUERLAIN", "name": "ABEILLE ROYALE ADVANCED YOUTH WATERY OIL 15 ML", "sku": "P10017507", "price": 655, "sku": "P10017507", "position": 3, "variant": "30ml", "category": "SKINCARE/FACE/FACIAL OIL", "dimension10": "557451", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SELEKTIF", "dimension94": "655", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P4026093", "brand": "BELIF", "name": "AQUA BOMB CICA CREAM", "sku": "506792", "price": 439, "sku": "506792", "position": 4, "variant": "50 ml", "category": "SKINCARE/FACE/DAY CREAM", "dimension10": "506792", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "439", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3805017", "brand": "PAI", "name": "BRITISH SUMMER TIME", "sku": "491455", "price": 439, "sku": "491455", "position": 5, "variant": "40 ml", "category": "SKINCARE/FACE/SETS", "dimension10": "491455", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "EXCLUSIVE", "dimension94": "439", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P10011096", "brand": "CREME DE LA MER", "name": "The Concentrate Serum", "sku": "523104", "price": 1650, "sku": "523104", "position": 6, "variant": "15ML", "category": "SKINCARE/FACE/SERUM", "dimension10": "523104", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SELEKTIF", "dimension94": "1650", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3883121", "brand": "CREME DE LA MER", "name": "The Neck and Décolleté Concentrate", "sku": "494131", "price": 2300, "sku": "494131", "position": 7, "variant": "50 ml", "category": "SKINCARE/FACE/SERUM", "dimension10": "494131", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SELEKTIF", "dimension94": "2300", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P10011097", "brand": "CREME DE LA MER", "name": "The Concentrate Grande", "sku": "P10011097", "price": 3150, "sku": "P10011097", "position": 8, "variant": "30ML", "category": "SKINCARE/FACE/SERUM", "dimension10": "565318", "dimension52": "CILT BAKIM", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SELEKTIF", "dimension94": "3150", "dimension102": "BAYAN" } ] } } }