{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }

Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Eski yıllarda Amerika, Kanada ve bazı Avrupa ülkelerinde yaşanan, Türkiye'de ise sadece haberler aracılığıyla takip edilen Black Friday, günümüzde ülkemiz için de anlamlı bir alışveriş günü haline geldi. Amerika'da kasımın dördüncü perşembesini takip eden cuma günü Black Friday indirimleri başlıyor. Sabahın erken saatlerinde mağazalardaki kuyruklarla kendini gösteren Black Friday alışveriş şenliği, gece geç saatlere kadar sürüyor. Black Friday Türkiye'de mağazaların tercihine göre bir ila birkaç gün arasında devam ediyor ve 7'den 70'e alışveriş seven herkese, ihtiyaçlarını oldukça uygun koşullarda satın alma imkanı sunuyor.


BLACK FRIDAY

Black Friday Ne Demek?

Black Friday Ne Demek?

Black Friday kelime anlamı itibarıyla "Kara cuma" demek. Amerika ve Kanada'da ortaya çıkan Black Friday indirimleri İngiltere'de de çok seviliyor. Black Friday, 1960'lı yıllarda yaşanan küresel kriz çerçevesinde dükkanların piyasayı hareketlendirmek için yüzde 80'lere varan indirimler yapmalarıyla ortaya çıktı. İndirimlerin izdihama ve trafik yoğunluğuna yol açmasıyla o güne Black Friday denildi. Yıllar geçtikçe alışveriş şenliğine dönüşen etkinliğin adı ise değişmedi. Uzun yıllardır kozmetikten hazır giyime, dekorasyondan aksesuara, ayakkabıdan çantaya her kategoride geçerli olan bu indirimler, hem tüketicilerin hem de işletmelerin yüzünü güldürüyor. Online mağazacılığın da dahil olduğu hatırı sayılır indirimler, kimi zaman tüketicilerin gün boyu bilgisayar başında oturmasına, hatta internet bağlantıların kilitlenmesi gibi bazı olaylara yol açıyor.


Black Friday Ne Zaman?

Black Friday Ne Zaman?

Black Friday indirimleri ilk çıkış noktası olan Amerika'da, her sene şükran gününün ertesi gününe denk geliyor. Çok önemli bir gün olan ve tüm ailelerin beraber kutladığı şükran gününün ertesini, normal şartlarda herkes evinde dinlenerek geçiriyordu. Black Friday kampanyaları sayesinde eskiden yılın en hareketsiz günü sayılan bu gün, alışveriş sevenler için yılın en hareketli günlerinden biri haline geldi. Black Friday indirimi Türkiye'de de tüketiciler tarafından merakla bekleniyor. Yüzde 80'lere varan Black Friday kampanyalarında 7'den 70'e herkes, ihtiyaçlarını uygun fiyatlarla karşılamanın, beğendikleri ürünleri indirimli olarak satın almanın keyfini sürüyor.

Black Friday Hangi Mağazalarda Yer Alıyor?

Black Friday Hangi Mağazalarda Yer Alıyor?

Black Friday indirimleri Sephora başta olmak üzere birçok mağazada uygulanıyor. Sephora mağazası, kadın ve erkek parfümlerinden cilt bakım ürünlerine, saç şampuanlarından makyaj malzemelerine, tırnak bakımı ürünlerinden vücut kremlerine kadar tüm ürünlerinde ciddi oranda indirimler sunuyor. Black Friday aracılığıyla tüketiciler, tüm parfüm, makyaj malzemesi, cilt temizliği, yüz, el ve vücut kremleri, şampuan, oje, ruj gibi güzellik ve cilt bakımına dair gerekliliklerini uygun fiyatlarla tamamlama şansı yakalıyor.


Black Friday’de Karlı Alışveriş Yapma Yolları Neler?

Black Friday’de Karlı Alışveriş Yapma Yolları Neler?

Black Friday indirimi, yılda bir gün ya da birkaç gün sürüyor. Hal böyle olunca bu günlerden maksimum oranda fayda sağlamak isteyen tüketiciler, hızlı alışveriş yapmanın yollarını arıyor. Bu süreçte karlı alışverişin de hesabını yapan kişiler, Black Friday kampanyaları sayesinde yüksek oranda fayda sağlıyor. Black Friday indirimlerinden online alışveriş yaparak ve aşağıdaki yolları takip ederek yararlanmanız ve o dönemi karlılıkla kapatmanız mümkün. Kendinize bir ihtiyaç listesi yapmanız, o gün ürün arayışınızı kolaylaştıracaktır.Belirlediğiniz ihtiyaçlarınızı Black Friday öncesi aramanız, o gün ürünlere daha rahat ulaşmanızı sağlayacaktır.Özel bir ihtiyacınız yoksa Black Friday öncesi Sephora'yı ziyaret ederek kendinize hedef belirlemeniz işinize yarayacaktır.Alışveriş izdihamı olasılığına karşın, beğendiğiniz ürün türlerinin farklı marka, renk ve benzeri versiyonlarını not etmeniz, aradıklarınızı bulamadığınızda size alternatif oluşturacaktır.Eşinizin ve çocuklarınızın ihtiyaçlarını belirlemeniz ve eğer alışverişi siz yapacaksanız onlara da siteyi Black Friday öncesi ziyaret ettirmeniz, sevdiklerinizi mutlu etmenize yardımcı olacaktır.Sevdiklerinizin, dostlarınızın doğum günlerini, yılbaşı, Sevgililer Günü, Babalar Günü, Anneler Günü ve benzeri tüm özel günleri planlayarak hediyelerinizi indirimlerden yararlanarak hazırlamak bütçenize büyük katkı sağlayacaktır.Kozmetik, parfüm, krem ve benzeri kategorilerden büyük veya küçük, farklı fiyat aralıklarında ürünler satın alarak kendinize acil hediye kutusu hazırlamak sizi, yıl içinde birine sunulacak hediyeye ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda büyük bir yükten kurtaracaktır.Black Friday akabinde gelen yılbaşı, Sevgililer Günü partileri için kendinize makyaj malzemesi, cilt bakımı, parfüm ve benzeri alışverişler yapmak ise söz konusu etkinliklerde muhteşem görünmenizi sağlayacaktır.


Black Friday Sephora Online Mağazada Alışveriş Yapmak Mümkün Oluyor mu?

Black Friday Sephora Online Mağazada Alışveriş Yapmak Mümkün Oluyor mu?

Türkiye’de online Sephora alışverişi yapmak mümkün. Ancak sepetinize attığınız ürünler çok fazla sepetinizde bekleyemiyor. İndirimlerden ötürü kozmetiğe yoğun ilgi duyuluyor. Hal böyle olunca istediğiniz ya da ihtiyaç duyduğunuz ürünleri hemen satın almanız, sizin açınızdan daha avantajlı oluyor. Sepetinizi sık sık güncellemeniz de püf noktalardan biri. Black Friday öncesi siteyi ziyaret ederek seçtiğiniz ürünleri belirlemeniz size büyük fayda sağlıyor. Black Friday ve sonrasında gelen Cyber Monday sayesinde hali hazırda kullandığınız ve memnun kaldığınız ürünleri yedeklemeniz de indirimden karlı çıkmanızın en güzel yollarından birini oluşturuyor.

Black Friday İndirim Oranları Hangi Aralıklarda Seyrediyor?

Black Friday İndirim Oranları Hangi Aralıklarda Seyrediyor?

Black Friday indirim oranları, indirim esnasında ya da çok kısa süre önce açıklanıyor. Sephora'da indirim oranları üründen ürüne değişiyor. Markalar arasında da indirim oranı farklılıkları gözleniyor. Aynı markaya ait ürünlerin farklı renklerinde bile indirim oranı değişebiliyor. Sephora'nın hem kendi markasını taşıyan ürünlerinde hem de dünya markalarında oldukça ciddi indirimler tüketicilerle buluşuyor. Kullanıcıların parfüm ve bakım kremlerini, daima kullandıkları makyaj malzemelerini o gün satın almaları, kendileri için büyük avantaj oluşturuyor. Bir diğer seçenek de kişilerin o güne kadar kullanmaya cesaret edemedikleri, "Ya memnun kalmazsam, boşuna para harcamış olurum." diye düşündükleri parfüm, makyaj malzemesi, ruj, oje, şampuan ve benzeri ürünleri indirimli olarak satın alıp deneme olanağını yakalamaları. Böylelikle kozmetik severler, hayatlarında yenilik yaparak kendilerine bambaşka bir koku ya da krem bulabiliyor ve bunu indirimli olarak satın almanın da keyfine varıyor.