{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
Hoşgeldin

Bu alandan giriş yapabilir veya Sephora'nın tüm avantajlarından yararlanabilmek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Manikür & Pedikür Ürünleri ve Fiyatları


El ve ayak bölgesi gün içerisinde çok fazla dış etkene maruz kalıyor. Bu nedenle eller ve ayaklar hijyen ve bakım için ekstra özen istiyor. Sephora'nın kişisel bakım kategorisindeki manikür seti ve pedikür seti ile her zaman bakımlı görünen el ve ayakların keyfini çıkarın!


Günlük hayatın koşturmacasında bakım için sürekli olarak kuaföre zaman ayırmak zor olabiliyor. Kişisel hijyenini ve bakımını aksatmak istemeyenler, doğru araçlarla evinin konforunda bu rutini gerçekleştirebiliyor. Manikür ve pedikür setleri ile evinizde kendi bakımınızı gerçekleştirebileceğiniz gibi, kuaför salonlarına da kendi kişisel kitinizi götürebilirsiniz. Her ne kadar dışarıdaki manikür ve pedikür araçları sterilize edilse de, bu ürünler kendi hijyenik ürünleriniz kadar güvenli olmayabiliyor. Bu yüzden uzmanlar tarafından da dışarıda gerçekleştirilen manikür ve pedikür işlemlerinde kişilere, kendi setlerini taşımaları öneriliyor. 


Manikür ve Pedikürün Önemi


El ve ayaklar, vücudun diğer bölgelerine göre gün içinde daha fazla kire maruz kalıyor. El ve ayakları yıkamak tamamen hijyen sağlamak için yeterli olmayabiliyor. Bu nedenle kişisel bakım rutininize manikür ve pedikürü eklemeniz gerekiyor. Manikür ve pedikür, cildinizdeki ve tırnak kenarlarınızdaki ölü derinin atılmasına yardımcı oluyor. Ayrıca pedikür, ayaklarınızda herhangi bir nasır olması durumunda bunu gidermeye de yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra düzenli pedikür uygulaması mantar enfeksiyonlarını önleyerek tırnaklarınızı temiz ve düzenli tutuyor.


Bakımlı ve uzun tırnaklara sahip olmak hemen her kadın için önem arz ediyor. Ancak gerekli bakımlar gerçekleştirilmediği zaman tırnaklar kolayca kırılıyor ve sağlıklı şekilde uzayamayabiliyor. Rutin olarak gerçekleştirilen manikür ve pedikür, tırnaklarınızın kırılmasını veya ağrılı bir şekilde zarar görmesini önlüyor. Öte yandan manikür esnasında el ve ayaklara uygulanan masaj kan dolaşımını hızlandırıyor. Bu da herhangi bir ödem, uyuşukluk veya ağrıyı ortadan kaldırmanın yanı sıra yıllar içinde ellerde kırışıklıkların oluşma olasılığının azalması anlamına geliyor.


Manikür ve Pedikür Seti Araçları


Manikür ve pedikür seti satın alırken içerisinde bulunması gereken temel bazı araçlar var. Manikür setinde bulunan aletler, genel olarak tırnakları kesiyor, törpülüyor ve parlatıyor. Bu nedenle manikür setinde bulunması gereken ürünlerin başında tırnak makası geliyor. Tırnaklarınız, vücudunuzun en kirli kısımlarından biri olduğundan genel sağlığınızı korumak için zaman zaman kesilmesi gerekiyor. Bir tırnak eti itici ise tırnakların etrafındaki deriyi uzağa itmek için kullanılıyor. Sert bir cildiniz varsa o zaman çelik bir kütikül itici kullanmak gerekiyor. Yumuşak tırnaklara ise tahta ürünler öneriliyor. Manikür ve pedikür setindeki bir diğer temel ürün de törpü olarak biliniyor. Törpü, tırnaklarınızın çıkıntılarını düzeltmeye ve parlatmaya yardımcı oluyor.


Pedikür ise ayaktaki tüm kirleri, ölü hücreleri ve istenmeyen tırnakları temizliyor. Tırnak ve etlerini kesmek, parlatmak ve kütikül itmek için kullanılan araçlar, pedikür setlerinin önemli bir parçasını oluşturuyor. Pedikürde ayrıca ölü deri hücrelerinin en dış tabakasını ve genellikle ayaklarınızın alt kısmında bulunan nasırları çıkarmak için bir topuk taşı kullanılıyor. Bunu yapmak topuğun çatlamasına da engel oluyor. Bir ponza taşıyla peeling yapmaya başlamadan önce ellerinizi veya ayaklarınızı en az 10 dakika boyunca ılık ve sabunlu suya batırmanız gerekiyor. Kuru cildiniz yumuşadığında ise taşı ıslatarak ovabilirsiniz. Manikür ve pedikür setleri; karbon, çekil ve nikel gibi çeşitli metallerden oluşuyor. Bu anlamda seçim yaparken tırnaklarınızın ihtiyacı ve ürünlerin kalitesini göz önünde bulundurmanız gerekiyor.


Manikür Pedikür Basamakları


Evinizde manikür ve pedikür seti ile kendi kişisel bakımınızı uygularken bazı adımları takip etmeniz gerekiyor. Öncelikle manikür veya pedikür setinizdeki tırnak makasını kullanarak istenen şekilde tırnakları kesmeniz önem arz ediyor. Ardından törpü kullanarak donukluğu gidermek için tırnak yüzeyi parlatılıyor. Cildi yumuşatmak ve rahatlatmak için ellerinizi veya ayaklarınızı ılık suda ıslatmanız da diğer bir önemli adım olarak görülüyor. Bu aşamada el ve ayakları sabunlu, ılık su kullanarak yaklaşık 10 dakika bekletmek yeterli oluyor. Yumuşayan etlerinizi, manikür ve pedikür setlerinde yer alan kütikül iticilerle ölü derilerden arındırmanız gerekiyor. Son olarak manikür pedikür seansınızı tırnaklarınıza istediğiniz tırnak cilasını veya ojesini uygulayarak bitirebilirsiniz. Ayrıca ojenizin daha uzun süre dayanması için Sephora'nın top coat ürünlerini kullanabilirsiniz. Sephora'nın kişisel bakım kategorisindeki her türlü ihtiyaca uygun manikür ve pedikür setlerini satın alarak el ve ayaklarınız için güvenli ve hijyenik bakım seanslarının keyfini çıkarın!


{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "P3856128", "brand": "SEPHORA", "name": "TIRNAK TÖRPÜLERİ\u002D19 X2", "sku": "433339", "price": 48.90, "sku": "433339", "position": 1, "variant": "Kit de 2 limes (Rose)", "category": "MAKEUP ACC/MANICURE/NAIL FILES", "dimension10": "433339", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SEPHORA", "dimension94": "48.90", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3814093", "brand": "SEPHORA", "name": "Sephora Collection Tırnak Törpüsü", "sku": "458796", "price": 44.90, "sku": "458796", "position": 2, "variant": "Polissoir", "category": "MAKEUP ACC/MANICURE/NAIL FILES", "dimension10": "458796", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SEPHORA", "dimension94": "44.90", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3814106", "brand": "SEPHORA", "name": "MANİKÜR SETİ\u002D19", "sku": "458797", "price": 109, "sku": "458797", "position": 3, "variant": "4lü set", "category": "MAKEUP ACC/MANICURE/MANICU SET", "dimension10": "458797", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SEPHORA", "dimension94": "109", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3814109", "brand": "SEPHORA", "name": "Sephora Colllection Manükür Çubuğu", "sku": "458798", "price": 30, "sku": "458798", "position": 4, "variant": "Repousse \u0026 coupe cuticules", "category": "MAKEUP ACC/MANICURE/MANI OTHER", "dimension10": "458798", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimli" , "dimension78": "SEPHORA", "dimension94": "79.90", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P3814107", "brand": "SEPHORA", "name": "Sephora Collection Tırnak Törpüsü", "sku": "458795", "price": 42.90, "sku": "458795", "position": 5, "variant": "Törpü Seti", "category": "MAKEUP ACC/MANICURE/NAIL FILES", "dimension10": "458795", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension78": "SEPHORA", "dimension94": "42.90", "dimension102": "BAYAN" }, { "product_id": "P2101033", "brand": "SEPHORA", "name": "TIRNAK VE KÜTİKÜL MAKASI", "sku": "305811", "price": 30, "sku": "305811", "position": 6, "variant": "Repousse \u0026 coupe cuticules", "category": "MAKEUP ACC/MANICURE/MANI OTHER", "dimension10": "305811", "dimension52": "MAKYAJ", "dimension17": "indirimli" , "dimension78": "SEPHORA", "dimension94": "79.90", "dimension102": "BAYAN" } ] } } }